سوال سخت در مورد مثلث متساوی الساقین

mn1995

New Member
لایک ها
1
این سوال رو هرچی تلاش میکنم نمیتونم بطور کامل حل کنم.
اگه abc مثلث متساوی الساقین ونقطه ی p داخل مثلثه بطوریکه زاویه های bac = 80,pcb=30,10=pbc باشه. زاویه ی apb را بدست بیارید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
0
پاسخ : سوال سخت در مورد مثلث متساوی الساقین

فکر کنم زاویه apb 45 درجه بشه.

فروش اقساطی خودرو ، طراحی لوگو ، خرید بک لینک ،انجام پایان نامه، سئو سایت ،سئو ، دوربین مدار بسته ، سئو سایت ،سئو

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فروش اقساطی خودرو ، طراحی لوگو ، خرید بک لینک ،انجام پایان نامه، سئو سایت ،سئو ، دوربین مدار بسته ، سئو سایت ،سئو

mn1995

New Member
لایک ها
1
پاسخ : سوال سخت در مورد مثلث متساوی الساقین

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فرسئو
جوابش 70 ولی نمیدونم چطوری ثابتش کنم.

mahdiyar۲۱

New Member
لایک ها
0
سلام لطفا اگر کسی میدونه حتما پاسخ بده

چه جوری میتونیم اندازه ی دو ضلع دیگر مثلث متساوی الساقین رو به دست بیاریم در حالی که فقط اندازه ی دو زاویه و یک ضلعش رو داریم

۲Elyas

New Member
لایک ها
0
جواب سوال اول به شرح زیر می‌باشد:
دو زاویه BوC برابرند از طرفی به دو قسمت تبدیل شده اند که مقدار اول را داریم،پس قسمت دوم را به ترتیب x ,y می نامیم.اندازه دو زاویه را برابر قرار دهید تا معادله تشکیل شود،سپس بنویسید ۸۰=۱۸۰-۲B . دو مجهول به دست می آید.سپس apرا از سمت pامتداد دهید تا Dبه دست آید.حال جمع زوایای دو مثلث ABP,APC را برابر قرار دهید،اکنون زاویه ی APB زاویه خارجی مثلث PDB است و PDB زاویه خارجی مثلث ADC است با نوشتن این برابری ها دو زاویه Apb,apc برحسب s,z که s+z=80 است به دست می آید.دو معادله دو مجهول.جواب ۱۱۰

بالا