آخرین مطلب...برای آنهایی که رتبه های 1(هر رتبه ی عالی نه تنها 1)کنکور های بعدی هستند.

ghsh

New Member
لایک ها
53
نمی خوام در مورد این موضوع رتبه 1 زیاده روی بشه ولی به عنوان آخرین مطلب دلم می خواست نوشتن اینو از دست ندهم.
شماهایی که رتبه های 1 آینده هستید...
تصور کنید وقت اعلام نتایج کنکوره.به طریقی می فهمید رتبه ی دلخواهتون را بدست آوردید و نتایج این همه سال زحمت را می بینید.چقدر خوشحال می شوید!!!!!!باعث افتخار خودتون و خانواده تون می شوید.آن زمان دور نیست......در انتظار شماست.
همین تصور به شما روحیه میدهد و تلاش شما را بیشتر میکند.سپس از خدا بخواهید که تا آن روز , در آن روز و بعد از آن روز هم به شما آرامش,صبر,دقت,اعتماد به نفس و ایمان عطا کند.
البته نه تنها رتبه های 1 بلکه همه رتبه های عالی(زیر 100 به عقیده من و زیر 300 به عقیده ی بیشتر ها).

Mehrnaz

New Member
لایک ها
5
زندگي رتبه ي1 و زير100 و زير300 نيست.زندگي فراتر از ايناست.من توصيه ميكنم توي زندگيشون از ديد "خودشون" 1باشن.
دوستان فرموده اند به كنكور حرفه اي نگاه كنيد!منم به نظرم از كنكور خيلييي درسا ميشه گرفت!
عزيزي ميگفت كنكور مثه زندگيته!سعي كن طوري رفتاركني كه زندگي رو حسابي ياد بگيري!كنكور كلاس فوق العاده زندگيه!!...چشمك
اما خوبه ياد بگيريد هميشه روحيه مثبتتون رو حفظ كنيد

شاد زييييييييد

kquran

New Member
لایک ها
18
من واقعا تشکر می کنم از مهرناز خانم بابت این دید زیباشون...
ولی خوب داره این عبارت نهادینه میشه ها : "به کنکور حرفه ای نگاه کن!!!ایول خودم :!: "
اصلا تصور نکنید که رتبه 1 شدن کار شاقیه و خیلی باید خوشحال شد از رسیدن به اون...
شخصیت آینده ی خودتونو تو سال کنکور بسازید...
یه زندگی خیلی کوتاه 1 ساله رو تو کنکور تجربه می کنید و این وسعت میده به باقی زندگیتون!!!

mshf

New Member
لایک ها
10
ghsh گفت
همین تصور به شما روحیه میدهد و تلاش شما را بیشتر میکند.سپس از خدا بخواهید که تا آن روز , در آن روز و بعد از آن روز هم به شما آرامش,صبر,دقت,اعتماد به نفس و ایمان عطا کند.
به پیشنهاد من همچین کاری با خودتون نکنید همه چیز را بلد باشید اما نتیجه ی کنکور با خدا ست به خصوص که عمدتا نفرات برتر کنکور با چنین تفکری سر جلسه نمیرن

لایک ها
1,316
به نظر من فكر كردن به عدد1 به تنهايي،استرس آوره!!!من شخصا به اين فكر ميكردم بهترين باشم(كه يه جورايي همون يك بودنه)اما گفتن عدد به نظر من يه كم دلهره و نگراني مياره ما اگه به قول آقا محمد بخوايم به كنكور حرفه اي نگاه كنيم از نظر من كيفي نگاه كردن مناسب تره تا كمي نگاه كردن مثلا بگين ميخوام بهترين باشم!!همين موضوع را ميشه تعميم داد به ساعات مطالعه كه به نظر من چون كميه خيلي ارزش نداره مهم كيفيت كاره!!!
((به كنكور حرفه اي بنگريد!!))

ghsh

New Member
لایک ها
53
mshf گفت
ghsh گفت
به پیشنهاد من همچین کاری با خودتون نکنید همه چیز را بلد باشید اما نتیجه ی کنکور با خدا ست به خصوص که عمدتا نفرات برتر کنکور با چنین تفکری سر جلسه نمیرن

من نگفتم چیزی بلد نباشید در ضمن شما باید تلاش کنید تا خدا هم بهتون کمک کند.و نفرات برتر حتما از خدا کمک میخواهند.تازه یعنی شما فبل از کنکور از خدا نمی خواین کمکتون کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عجیبه ها!!!!!!!!!!!

mshf

New Member
لایک ها
10
من به هیچ وجه موفق نمیشم مثل اینکه باید کمک بگیرم.
بیا وخوبی کن
حالا چرا میزنی؟چی عجیبه ؟
من که مخالف حرف شما نیستم بله اتفاقا این تفکر میتونه نیرو محرک خوبی باشه
این که میگم حاصل تجربه من از کنکوره
منظورم اینه که هیچ وقت از خودتون نخواهید که حتما رتبه1 بشید فقط بخونید که کار خودتون را کرده باشید و همه چیز را بلد باشید در این صورت بهانه ای برا پشیمونی نمیمونه باید بگم بعد از تلاش تو فقط با خداست فکر نکنم اگه تو بشینی التماسم کنی به حرفت گوش بده هر کاری بخواد همون را عملی میکنه طوری که به نفع همه باشه یعنی میخوای بگی هر کی یه ثانیه قبل کنکور از خدا کمک نخواد خدا باش قهر میکنه؟

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
بله حق با خانم شفیعیه.من بعد از اعلام نتایج اولیه کنور از نتیجه ام خیلی ناراضی بودم ولی خدا رو شکر کردم که در هر صورت نتیجه زحمت هام رو داد در ضمن از قبل قبل باید با توکل به خدا درس بخونین تا خدا به کارتون برکت بده و اگه از قبل یاد گرفته باشین که در شکست و پیروزی خدا رو شکر کنین دیگه بعد از کنکور و گذشتن خر از پل!!! خدا رو یادتون نمیره تا سختی بعدی!!

ghsh

New Member
لایک ها
53
من منظورم اینه که آدم اگه بخواد 1 بشه و مطابق اش تلاش کنه همراه با عواملی دیگر حتما بهش میرسه.منظورم این نبود که (جمله آخر شما)شاید منظورم را خوب نگفتم.گفتم معمولا قبل از شروع امتحانی آدم یه دعایی میکنه.ببخشید نمی خواستم ناراحتتون کنم فقط یه کم عصبانی شدم.

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
نگاه کنید هر کسی که خیلی خوب درس بخونه و به خدا هم توکل کنه قرار نیست 1 بشه
در واقع هزاران عامل بیرونی و درونی آشکار و پنهون تو موفقیت یا شکست آدم تاثیر داره و توکل به خدا فقط واسه آرامش قلبیه! که آدم بدونه یه پشتوانه خیلی محکم داره
اگه نظر منو بخواین غیر از امسال که نفرات 1 ریاضی و تجربی واقعا با بقیه فرق داشتن بقیه سالها رتبه یک شدن با کمی هم چاشنی شانس همراه بوده!

kquran

New Member
لایک ها
18
من ای حال می کنم وقتی می بینم بچه ها این قدر خدا رو دوست دارن...
تازه به نظر من که خدا ماهارو که 1 نشدیم بیشتر دوست داره و اونی رو که 1 شده داره حسابی امتحان می کنه...

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
حالا شما میخواین اینقدر خودتون رو تحویل نگیرید :D

بچه ها من یه مشکل اساسی دارم میشه کمکم کنید

من فقط هفته ای حدود 24-30 ساعت درس میخونم :x :idea: بعد پشتیبانم میگه نمیخواد خودتو زیاد خسته کنی؟!؟!؟!؟!!؟!؟ 8O ممکنه وسطاش کم بیاری
من الان متوجه نمیشم سرکارم؟یا...؟

میشه اینو برام حل کنید :?

pirate17

New Member
لایک ها
40
منم هیچ وقت زبون این پشتیبانارو نمی فهمم! :roll:
وقتی رفته بودم ثبت نام انقد اصرار کردم من پشتیبان نمی خوام همه خندشون گرفته بود!!! :evil:
اخه ساعت خوندن یه چیز نسبی نیس که ادم خودشو با بقیه بسنجه و ساعتشو بالا ببره!مثل یه تابع درجه 2 !باید خودتون ببینین maxش تو کدوم نقطس! :wink: و به نظر من این چیزیه که هیچ پشتیبانی متوجه نمی شه!فقط خود ادم می فهمه! :)

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
پشتیبانا الکین...مثلا یکی 17 ساعت می خونه ترازش میشه 6500 میگه این سری عالی خوندی...بعدش نفر بعدی میاد میگه 25 ساعت خوندم ترازم شد 6500 می گه این سری عالی خوندی...
اینطور که متوجه شدم نتیجه ی درس مهمه نه ساعت مطالعه...

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
پشتیبان هیچ هم الکی نیست خیلی تو روحیه من یکی که تاثیر داشت
من همیشه یکشنبه ها (اول سال) وبعا هم دوشنبه ها بعد از ظهر لحظه شماری میکردم که پشتیبانم زنگ بزنه!!
خیلی هم با هم رفیق بودیم تو همه کارام با اون و معلم فیزیکم(آقای فاضلیانپور) مشورت میکردم
جا داره همینجا ازش تشکر کنم(گرچه اون هیچ وقت اینجا نمیاد که اینو ببینه!!!)
بابک جون(دیده بان) واقعا گل کاشتی
خانم FMICHO ساعت خوندن هم زیاد مهم نیست بلکه کیفیتش و نتیجه ای که تو آزمونا میده مهمه البته به مرور زمان باید هی زمانشو زیادتر کنین البته واسه شما که سال دومتونه یکم کار را حتتره ولی هیچ وقت نباید از رقبای تازه نفس امسالتون غافل بشین
وای چقد طولانی شد!!!

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
ولی من الان کلا عذاب وجدان دارم :idea: آخه ماکسیمم ام خیلی بیشتر از این حرفاست... :x
این که کیفیت مهمه نه کمیت درست ولی یه ذره هم آدم باید از کمیت خودش راضی باشه یا نه؟! :roll:

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
درضمن من باپشتیبان داشتن موافق ام اما باید پشتیبان هم کسی باشه که آدم بتونه بهاش کناربیاد وگرنه میشه قوز بالاقوز(آدم خودش استرس داره اونم زنگ میزنه بدترت میکنه که وای چقد عقب موندی و...)
البته من باپشتیبام کاملا مچ شدم وخیلی هم :p
تجربه اش هم خیلی زیاده اما من تو این یه مورد احساس کردم . داره اشتباه میکنه! :roll:

mshf

New Member
لایک ها
10
تو شهرکرد که پشتیبانا خودشون کاردانی و لیسانس ابیاری گیاهان دریایی خوندن چه جوری یه ادم که خودش درس نخونده میتونه بقیه را راهنمایی کنه (البته همه رشته ها محترم ولازمند)
من که هیچ وقت مشاور نداشتم البته بعضی وقتا خیلی دوس داشتم به جای این که همه چیز را خودم کشف کنم یکی بم بگه چیکار کنم

FMIcho_2009تمام تابستو و 3 ماه اول سال را تو استرس این بودم که چرا من نمیتونم روزی16ساعت بخونم در حالی که ساعتم به 9 نمیرسید کم کم فهمیدم اینا چرنده و چون غیر حضوری کردم تونستم10 ساعت بخونم کافی بود باید ببینید ظرفیت خودتون چقدره

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
آخه من دفتر برنامه ریزی پارسالم رو که ورق میزدم میانگینم روزانه حدود 45/9 بوده تازه اونم تو ماه رمضون که بالای 5 ساعت خیلی خوبه اینم بگم که ما پارسال کل تابستون هم مدرسه میرفتیم که تقریبا 9.45 واسه ما فوق العاده بود :idea:

من از اینکه به ماکسیمم خودم نمیرسم یه خرده بهم ریختم!

pirate17

New Member
لایک ها
40
اره منم همیشه همین حالت بهم دس می ده وقتی اون قدی که می خوام نمی تونم بخونم! :idea: ولی اگه همینی که می خونید عمقی بخونید ارزشش بیشتر از 12 ساعت الکیه!!
شما فک کنین تو روز چی کارا می کنین که فک می کنین وقتتون تو اون کارا تلف می شه!!سعی کنین فردا اون کارارو نکنین یا کم کنین!!شاید این طوری ساعت مطالعتون برسه به maxش :)

بالا