آزمایشات کتب درسی

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان...! اینم آزمایشگاه. من با استاد خلینا صحبت کردم ایشون گفتن که فعلا آزمایشگاه زیرمجموعه زیست عمومی باشه و اگر متقاضیان و پست ها و موضوعات بالا رفت آزمایشگاه به عنوان یک انجمن جدا شناخته خواهد شد...پس به امید تلاش بیشتر شما دوستان.
موفق باشید.

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
پاسخ : آزمایشات کتب درسی

خب به دلیل شلوغ بودن این قسمت!!!:204: من خودم ی آزمایش از کتاب زیست1 صفحه 11 قرار میدم این اولین آزمایش کتابه... و البته بسیار ساده ولی خب برای شروع خوبه.
1- آزمایشی طراحی کنید که اثر پودرهای لباس شویی بدون آنزیم و پودرهای لباس شویی دارای آنزیم را بر لکه های روی لباس ها مورد مقایسه قرار دهد.
ابتدا برای پودرهای طرح قدیم که 2 انزیمه بودن طراحی کنید و سپس برای 3 و4و... انزیمه طراحی کنید این طوری کم کم سخت ترم میشه...
لطفا ازمایشات را شماره گذاری کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

خب میدونم این آزمایش خیلی ساده هستش ولی از خود گذشتگی داشته باشین...
اینو خودم ج میدم:
دو لباس را در شریط یکسان و کنترل شده در نظر میگیریم (شرایط آزمایشگاهی) سپس دو ماده یعنی یکی لیپیدی مثل روغن و یک ماده پروتئینی در نظر میگیریم
حال هر دو لباس را به مقدار برابر به این مواد اغشته میکنیم... بعد از شستشو (در صورت امکان مکانیکی مثل ماشین لباسشویی) با زمان برابر با توجه به اینکه یکی از پودرها دارای انزیم و یکی بدون انزیم باشد مشاهده میشود اثر لکه ها بر یکی (شسته شده با پودر بدون انزیم) بیشتر مقامت کرده و بارز تر است...!!!
فقط لطف کنید همراهی کنید این تاپیک هم بدرد کنکوریا میخوره هم المپیا... بالاخره باید ازمایشای کتابو خرده باشین...
موفق باشید

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

2- با یک آزمایش نشان دهید"میکروب ها با ترشح آنزیم های خارج سلولی از مواد غذایی استفاده می کنند".
صفحه 14 زیست1
لطفا به کتاب مراجعه کنید حتی اگر ازمایشی که طرح کرده اید با کتاب متفاوت باشد که در ان صورت ارزش بیشتری دارد.
موفق باشید

بالا