آزمون پایان دوره تابستانی المپیاد ریاضی سال 1390

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

mahanmath

New Member
لایک ها
701
پاسخ : آزمون پایان دوره تابستانی المپیاد ریاضی

سوال هاش واقعاً عالی‌ بودن ولی‌ یه امتحان با ۶ تا سوال عالی‌ یه مقدار دانش آموز رو اذیت می‌کنه ! مخصوصا اگه مثله من باشه ....
سبک امتحانش رو من قبول ندارم بد بود ، آخه اگه اینارو تو یه برگه بهمون میداد که دیگه هیچی‌ نمیتونستیم حل کنیم !
یه بار دیگه هم اینجا ازت به خاطر فرستادن سوال ها تشکر می‌کنم ! ممنون ....

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

shoki

New Member
لایک ها
128

سوالای هندستون باحال بود ... هر چند با دونستن چند تا قضیه همش تو چند خط حل میشد ولی بهتر از پارسال بود جدا ... کلا برید خدا رو شکر کنید ... سوالاتون خیلییییییی بهتر از سال ما بود ...

mahanmath

New Member
لایک ها
701

سوالای هندسه یه جوری بودن ! انگار معلماش اصلا وقت واسه طرح سوال نذاشته بودن . جبر امروز هم کاملا همینطور بود ...... استادان سفید گران و متوسل امسال تو همه چی‌ از همه بهتر بودن .....
.
.
.
.

کاش بازم می‌تونستم المپیاد بخونم :63:...

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

سوالای هندستون باحال بود ... هر چند با دونستن چند تا قضیه همش تو چند خط حل میشد ولی بهتر از پارسال بود جدا ... کلا برید خدا رو شکر کنید ... سوالاتون خیلییییییی بهتر از سال ما بود ...
من انقد سوختم وقتی راه حل لوئیس واسه سوال 3 رو دیدم......آخه راه خودم 3 صفحه بود!!!!!

shoki

New Member
لایک ها
128

جبرتون که (هر چند معتقدم باز هم در کل بهتر از پارسال بود امتحاناتون) یه مقداری زیادی سر سوال 3 ایده حفظی خور بودنشو نشون داد ... اصلا نباید یه چنین سوالی بدن ... هر کی یکی از اون دو تا سوالی که عین 3 هست رو دیده باشه (که سوالای فوق العاده معروفین) اونو تو هوا حل می کنه ...

shoki

New Member
لایک ها
128

اینم که می گی سر هندسه وقت برای طرح نداشتن مثل ما لااقل نیود که امتحان سرعتی باشه ... یه سوال درست حسابی (مثلا 5 خوب بود ) داشت ...

shoki

New Member
لایک ها
128

دلیل بیشتر برای مطرح نکردن سوال سه هم اینه که اصلا چندجمله ای چبیشف و خواصش رو توی مدارس تهرانی کامل درس میدن ...پس این سوال برای تهرانی ها با تقریب 99 درصد سوال تکراریه ...

mahanmath

New Member
لایک ها
701

سوال 3 کاملا مشابه یه مساله ای بود که بهمون تمرین تحویلی داده بود ... بعد راهنمایی هم کرده بود تو برگه , سر جلسه هم معلم اومد راه حلشو گفت !

سوال 5 جالبه مال رومانی بود عینشم تو pftb هست!!! به معلم می گم از فلان قضیه حق داریم استفاده کنیم میگه نه! ما می دونستیم سوال تکراریه ولی شما باید با راه حل جدید حل کنید ...

mahanmath

New Member
لایک ها
701

راستی به ما چبیشف درس نداده بودن قبلا !!!انرزی ها رو نمیدونم ......

shoki

New Member
لایک ها
128

خوب مگر این که یه چنین حالتی که گفتی برای سوال 3 پیش بیاد و بخواد درسی باشه(که البته طبق معمول در اونصورت هم مطرح کردن و مطرح نکردنش تاثیرش تو امتحان خیلی کمه (حداقل برای جمعیت طلاها)) ...
خوب با این اوضاع که در مور امتحان جبر هستش من نظرم در مورد امتحان جبر با بقیه ی امتحانا فرق داره :d این یکی رو مال ما بهتر از امسال بود :d
ولی بقیه ی امتحانا سال شما بهتر بود وقعا ...

shoki

New Member
لایک ها
128

که اینطور ... ولی انرژی ها رو مطمئنم (از خود سعید و پارسیا شنیدم)

shoki

New Member
لایک ها
128

ولی خوب دیگه ... تقریبا همه چی تموم شد دیگه ...یه خسته نباشید واقعی به همتون... فقط خلاقیت مونده که اونم به خوندن احتیاج نداره ... به خواب احتیاج داره :d

fereidoon

Active Member
لایک ها
132

من در مقامي نيستم كه بخوام رو حرف استاد شكي حرف بزنم،ولي من فك مي كنم سوال هاي دوره استاد شكي قشنگ تر بودن.چون به نظرم خلاقيتي تر اند و همسازشم زياده :d ولي ماهيت سوالاي امسال يه جوري خر خوني بود تا خلاقيتي و ايده اي،يعني بايد ايده هاي سوالرو ميدونستي...

shoki

New Member
لایک ها
128
پاسخ : آزمون پایان دوره تابستانی المپیاد ریاضی سال 1390

ما چاکر فری هم هستیم ...
آخه سال ما سوالاش ایده ای هم نمی خواست جدی ... کاملا سرعت عمل بود تا ایده... یا اگر هم ایده داشت فوق العاده ساده بود ... و خودتم داری می گی که باید ایده های سوال رو می دونستی تا حلش کنی ... یعنی خودت هم می گی که ایده می خواس و البته به نظر من اگر هم ایده هاشو نمی دونستی قابل حل بودن و باید سرش ایده می زدی(و ایده هاشم کشک نبود) ... جدا سوال پنج امسال این طوری بود ... اگر هم اون قضیه رو نمی دونستی باید ایده می زدی...

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
پاسخ : آزمون پایان دوره تابستانی المپیاد ریاضی سال 1390

پیشنهاد به دوستان ریاضی:

حل سوالات را بنویسید دارای باقیات الصالحات میشوید، اما درباره ایده های طراحی بحث کنید، خسته میشوید!

موفق باشید

بالا