khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
[marq=right:49947e0aef]با تبریک به تمام دوستانی که در مرحله اول المپیاد شیمی ایران قبول شده اند، در این تاپیک می توانید به معرفی خود بپردازید.[/marq:49947e0aef]

عناوین معرفی عبارتند از:
- نام
- نام خانوادگی
- شهر محل تحصیل
- نام دبیرستان
- نام اساتیدی که راهنمای شما بوده اند
- كتاب‌هايي كه مطالعه نموده‌ايد
و .... (هر چه می خواهد دل تنگت بگو)

اميدوارم تك‌تك شما عزيزان را با مدال‌هاي رنگين ببينيم :p

Mojtaba044

New Member
لایک ها
3
نام: سید مجتبی
نام خانوادگی: هاشمی
شهر محل تحصیل: اهواز
نام دبیرستان: امام حسین (ع)
نام استاد راهنما: جناب آقای دکتر اسداللهی که اگر زحمات ایشون نبود شاید من اصلا مرحله ی اول هم قبول نمی شدم. خلاصه خیلی زحمت کشیدن و ازشون کمال تشکر رو دارم. همینطور اقای شیخ الاسلام که پارسال برنز گرفت.
کتاب ها: ساختار اتم ها و مولکول ها, چگونه مسایل شیمی را حل کنیم, شیمی عمومی مورتیمر و کتاب های اموزش و تست مبتکران (اندیشه سازان قدیم) نویسندش هم اقای مهندس بهمن بازرگانی, المپیاد های شیمی ایران(مرحله ی اول), مسایل برگزیده ی شیمی و بقیه ی کتابهای موضوعی انتشارات فاطمی.
یه سوال هم داشتم اقای خلینا. می خواستم بدونم چه جوری میتونم ببینم چند درصد زدم و ایا اسم ها رو تو هر استان بر اساس رتبه میزنن؟

IrNCO

New Member
لایک ها
42
رسول جباري
آمل
استعداد درخشان(شهيد بهشتي)
نام استاد راهنما:آقايان
شريفزاده-عبدي-شريعتي-فتاحي-بهزادي-رضايي نژاد-....(سايت شما و وبلاگwww.irnco.blogfa.ir هم بسيار مفيد بود)
كتاب ها:
....و....و....و....و....و....و....و....و....و....و....و....و...و....و....و....و....و....و...و....و....و....و.....

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
Mojtaba044 گفت
یه سوال هم داشتم از آقای خلینا: می خواستم بدونم چه جوری میتونم ببینم چند درصد زدم و ایا اسم ها رو تو هر استان بر اساس رتبه میزنن؟
سلام به شما دوست گرامي و با تبريك فراوان؛
درصدهاي دانش‌آموزان محرمانه مي‌باشد و توسط باشگاه اعلام نمي‌شود.
ليستي كه براي قبول شدگان ارايه شده است بر اساس ترتيب منطقه‌ي قبولي و نام خانوادگي (اينها را قاطي كنيد و بعد حسابي به هم بزنيد) مرتب شده است 8O
يعني هيچ ترتيبي براي اعلام اسامي وجود نداشته است. :idea:

kquran

New Member
لایک ها
18
- نام : محمد مهدي
- نام خانوادگی : ظاهرنسب
- شهر محل تحصیل : شيراز
- نام دبیرستان : شهيد دستغيب (تيزهوشان)
- نام اساتیدی که راهنمای شما بوده اند
آقايان عمران معصومي (طلاي كشوري سال 85)-سعيد كاظمي (طلاي سال 86) و محمد مهدي عزت آبادي پور ( نقره اول سال 86)
- كتاب‌هايي كه مطالعه نموده‌ايد
خيلي كتاب مطالعه نمودم :
شيمي الي دكتر سيدي-موريسون-بويد- سولمونز
شيمي فيزيك : لواين
شيمي تجزيه : اسكوگ - كريستين.
شيمي عمومي : مورتيمر 1-2 - چگونه مساپل شيمي را حل كنيم و چند كتاب ديگر

شكرا لله...خدا رو واقعا به خاطر اين نعمت بزرگ و همه ي ديگر نعمتاش كه سپاسش تو زبون كوچيك من نمي چرخه شكر مي كنم... دعا مي كنم كه هر چي صلاح خودشه تو تقدير ما بنويسه...
خدايا از تو بركت از ما حركت

آخر كار هم از زحمات استاد گرانقدر خودم اقاي خلينا بسيار تشكر مي كنم...

اجر همتون با امام رضا (ع)

sina039

New Member
لایک ها
35
نام :سينا
نام خانوادگي : اميدملايري
شهر: ملاير
استان همدان
اساتيد: كلا بخوام بگم خيلي‌ها! آخه دوره‌هاي مختلف رفتم، اما آقايان شريف‌زاده، شيردل، جعفري، موسوي‌مهر، زارع، ميرشاهولد، علي‌اكبر احمدي، تقديري، شالچي و ... البته شايد با هر كدوم يك روز كلاس داشتم !!
كتاب: همون چيزايي كه بچه‌ها پيشرفته مي‌خونن. اسكوگ، سولومونز، و .......

ان‌شاءالله مرحله‌ي دوم حق به حق‌دار برسه، راستي من المپياد رياضي هم قبول شدم :p
[hr:cf5be16cec]
توسط مديران فارسي سازي شد (آقا سينا يك بار هم اشتباهي فارسي بنويس :? :wink: )

artadokht

New Member
لایک ها
47
[align=justify:7c3b9dd39e]سلام
منم قبول شدم
پارسال هم قبول شده بودم ولي مثل بقيه اين همه كتاب نخوندم فقط موريسون و لواين همونارو هم يادم رفته استاداي المپيادي هم به جز دوران عيد پارسال با يك مدال برنز كشوري كلاس داشتيم خوش به حال بقيه اطلاعاتشون خيلي راجع به المپياد زياده ولي من تو يه شهر كوچيك درس مي خونم كه حتي يه كلاس با دبيراي معمولي هم نذاشتن ولي خوب المپياد رو خيلي خوب دادم پارسال هم مرحله ي دوم خيلي خوب دادم ولي چون دوم بودم برگه‌ام تصحيح نشد . در هر صورت قبولي در مرحله دوم برام خيلي مهمه گرچه خيلي كم خوندم و خيلي عقبم :cry: :cry: :cry:

راستي من 4 تا المپياد قبول شدم :رياضي، فيزيك، شيمي و ادبي :lol: :D :D[/align:7c3b9dd39e]
[hr:7c3b9dd39e]
سلام به شما دوست گرامي،
اولا كه شما خودتون رو معرفي نكرديد :?:
ثانيا كه خيلي از مدال‌آوران سال‌هاي گذشته از شهرهاي كوچك و بدون اساتيد معروف بوده‌اند :wink:
ثالثا مديران اين سايت و دوستاني كه در اينجا فعاليت مي‌كنند، همگي از مدال‌آوران برتر سال‌هاي گذشته مي‌باشند. هر كمكي لازم داشتيد بفرماييد دريغ نخواهند كرد :p

موفق و پيروز باشيد : خلينا 8)

sina039

New Member
لایک ها
35
[align=justify:0dd66278a0]نه artadokht ، من خيلي هم حاليم نيست. ما شهرمون 1 مدال شيمي هم نداده. اين كلاسايي كه رفتم همش به لطف دوره‌ي المپياد پارسال بوده با دوره‌ي بسيج، وگرنه ما شهرمون خيلي وضعش بدتره! تازه پارسال كه منم مرحله اول قبول شدم زياد سر كلاس فايده نبردم، آخه هيچي بلد نبودم. تمام تلاشت رو بكن ان‌شاءالله موفق ميشي. :D [/align:0dd66278a0]
[hr:0dd66278a0]
توسط مديران فارسي‌سازي شد. (آقا سينا پيغام‌هاي بعدي كه فينگليش تايپ كني حذف ميشه) :x

artadokht

New Member
لایک ها
47
سلام
اولا شما گفتين هر كي دوست داره خودشو معرفي كنه
ثانيا اميدوارم منم بتونم به هدفم برسم ولي خوب اونايي كه شما مي گين تلاش زيادي داشتن ولي من تا حالا خيلي كم خوندم البته تصميم دارم توي اين يك ماه باقيمانده تمام تلاشم رو بكنم
ثالثا خيلي ممنونم ( يه سوال : شما خودتون المپيادي بودين ؟ چه مدالي؟ چه سالي ؟)

در ضمن آقا سينا من فقط منظورم شما نبود به هر حال ممنون اميدوارم شما هم موفق باشي
[hr:88c90c92b8]
مدير : سلام جواب سوال شما رو به پيغام‌هاي شخصي‌تون فرستادم

noorayi

New Member
لایک ها
0
سلام .
آقاي خلينا من در المپياد بيش از 80 درصد به تست ها پاسخ صحيح دادم ولي در ليست منتشر شده نام من نيست . براي رسيدگي به اين مشكل بايد چي كار كنم ؟ :?:

[hr:5fc782e7ff]

مدير : بهترين كار اينه كه اول يك تماس با باشگاه بگيريد و ازشون بخواهيد پاسخنامه‌ي شما رو دوباره تصحيح كنند و در همين زمان يك وقت هم بگيريد تا براي اعتراض به باشگاه مراجعه كنيد.
آدرس باشگاه دانش پژوهان جوان:
تهران - تقاطع اتوبان همت و خيابان سردارجنگل

نگران نباشيد اما سريع‌تر با باشگاه تماس بگيريد. اگر واقعا اشتباهي نكرده باشيد و درصدتون رو درست محاسبه كرده باشيد، با پيگيري موفق خواهيد شد. :p

لایک ها
0
فري مهر حاكم زاده
از همدان
دبيرستان فرزانگان
تمام سوادم مربوط به كتاب هاييه كه خودم علاقمند بودم و خوندم! استاد جدي نداشتم! آقاي توكل راهنماي دروس عموميم بودن! آقاي خوشامن و آقاي تقديري و خانم شالچي (از مدال آوراي شهرمون) تو دروس پيشرفته بهم كمك كردند كه همگي ساكن تهرانن...
از همشون ممنون... :wink:
همينطور از استاد خلينا كه اول شيمي بعدم تايپ فارسي رو به ما ياد داد!!! :p كتاب هايي كه خوندم تقريبا مثل بقيست! فقط من تعريف مثاپل برگزيده رو خيلي شنيدم! ولي ندارمش...!! گيرش نياوردم...

noorayi: دو سال پیش این اتفاق واسه چندتا از بچه های ما افتاد!
پاشدن سریعا رفتن تهران! خود باشگاه! درستش کردن...

امیدوارم به نتیجه برسی... :wink:
همگي موفق باشين...

arash_thr

New Member
لایک ها
1
خدا خواست و مرحله اول قبول شدیم .
مدرسمون چه قبلش چه بعدش ( با این که تنها فرد قبول شده تو منطقمون بودم ) کاری نکرد .
استادم آقای بهنام که واقعا به خاطر زحماتشون در طول مدت کوتاهی که با هم بودیم تشکر میکنم . همچنین از معلم درس شیمیمون آقای حکمت .
کتابها مثل بقیه : شیمی 2 و 3 اندیشه سازان ، مورتیمر ، چگونه مسایل شیمی را ... ، شیمی عمومی با نگرش کاربردی و از همه مهمتر سوالات سال قبل .
به عنوان تجربه واسه بعدی ها میگم که به نظرم اگه با اندیشه سازان شروع کنند بهتره .

تنها چیزی که در دل تنگم دارم که بگم اینه که واقعا ناراحت میشم وقتی میبینم که متاسفانه ریش بسیاری از قبول شده ها بسته به ریشه مدارس و اساتید مدال گرفتشون . متاسفانه این موضوع تبدیل به واقعیتی شده که هرچی بیشتر خرج کنی شانست بیشتره . من هم تا حدی موافقم . ولی نه تا این حد که با پول بشه درصد خرید !

بگذریم ، آقای خلینا ایم عید نزدیکه و فرصت غنیمت .
اولا اگه میشه شما یا سایر دوستان لطف کنید کتاب هایی که میتونه برای مرحله دوم مفید باشه رو معرفی کنید و این که زمانمون رو روی مباحث چطور تقسیم بندی کنیم ؟
دوما اگه میشه یه توضیحاتی در زمینه سوالات مربوط به مرحله دوم بدید . میخواستم بدونم آیا موضوعاتی که در مرحله دوم مورد سوال قرار میگیره با سر فصل های مرحله اول یکی هست ؟ ( مثلا از مباحث الکترو شیمی یا تعادلات سوال میاد یا نه )
سوما من واقعا تو زمینه آلی مشکل دارم ، میخواستم ببینم آیا کتاب مناسبی که متناسب با احتیاجات المپیاد هم باشه میتونید معرفی کنید ؟( البته امیدوارم سوالات رو جای مناسبی برای پرسیده باشم ! )

به تمام دوستانه که در این مرحله موفق شدن تبریک میگم .
اگر یه کم طولانی و پر سوال شد ببخشید .

با تشکرفراوان از شما و سایت خوبتون
:D :D

sina039

New Member
لایک ها
35
راستي يادم رفت بگم . آقاي توكل هم تا حدودي به من كمك كردن. دستشون درد نكنه!!!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
سلام.من هم محمد هستم.سال قبل هم مرحله اول قبول شدم. در دبيرستاني درس ميخونم كه اصلا جو المپياد نداره و در واقع من برخلاف جهت آبشار كنكور شنا ميكنم و المپياد ميخونم.عاشق شيمي هستم واولين جرقه المپياد رو معلم خوبم اقاي محبي در من زد.
استاد المپياد من اقاي حسين زماني نسب طلاي شيمي هستند.از معدود المپيادي هاي باحال و خوش برخورد هستند.با اقاي دكتر اسدالهي هم كلاس داشتم.ادم باسوادي هستند ولي واسه المپياد يه كم قديمي شده چون 8 سال پيش طلا گرفته.كلي كتاب موضوعي و تست و...خوندم.از كتب هاي مهمتر هم ميتونم شيمي مورتيمر 1و2 چگونه مساپل...و شيمي الي موريسون .شيمي تجزيه اسگوك وست و...نام ببرم.ضمنا از معدود المپيادي هاي شيمي هستم كه رشته ام تجربي است.تو بسيج هم 27 شدم. در مرحله اول المپيادهاي شيمي و زيست و ادبي هم قبول شدم.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
arash_thr گفت
اولا اگه میشه شما یا سایر دوستان لطف کنید کتاب هایی که میتونه برای مرحله دوم مفید باشه رو معرفی کنید و این که زمانمون رو روی مباحث چطور تقسیم بندی کنیم ؟
دوما اگه میشه یه توضیحاتی در زمینه سوالات مربوط به مرحله دوم بدید . میخواستم بدونم آیا موضوعاتی که در مرحله دوم مورد سوال قرار میگیره با سر فصل های مرحله اول یکی هست ؟ ( مثلا از مباحث الکترو شیمی یا تعادلات سوال میاد یا نه )
سوما من واقعا تو زمینه آلی مشکل دارم ، میخواستم ببینم آیا کتاب مناسبی که متناسب با احتیاجات المپیاد هم باشه میتونید معرفی کنید ؟( البته امیدوارم سوالات رو جای مناسبی پرسیده باشم ! )

با تشکرفراوان از شما و سایت خوبتون
:D :D
[align=justify:614717a71f]سلام به شما دوست گرامي،‌ همين اول يك نكته‌ي شعاري :wink: بگم و بعد برم سراغ جواب سوالات شما «براي موفقيت دستتون رو به زانوي خودتون بگيريد و يا علي بگيد، انتظار هيچ كمكي رو از مدرسه يا كس ديگه‌اي نداشته باشيد چون خيلي وقتها عوامل بيروني به جاي كمك كردن به سنگ‌اندازي و مشكل‌سازي مي‌پردازند :!: » خوب اينم از شعار

- سرفصل مباحث مرحله‌ي دوم دقيقا مانند مرحله‌ي اول مي‌باشد، اما به تجربه ثابت شده كه قسمت اسيدها و بازها و تعيين pH مي‌تواند مشكل‌گشاي خيلي از دانش‌آموزان باشد. (حتي توسال‌هاي اخير هم از اين مباحث زياد سوال اومده)

- اگر مي‌خواهيد پله‌پله جلو برويد (اول مرحله دوم را قبول شويد و سپس به سراغ منابع پيشرفته برويد) بهتر است بر روي منابع پايه مثل كتاب‌هاي درسي و شيمي عمومي مورتيمر تسلط بيشتري پيدا كنيد. اگر مشكلي نداريد، كم‌كم به سراغ مباحث شيمي‌فيزيك، شيمي‌تجزيه و شيمي‌معدني برويد.

- در مورد شيمي آلي بهترين مرجعي كه الآن به درد شما مي‌خوره كتاب شيمي پيش‌دانشگاهي نظام وسط 8O است. (منظورم كتابيه كه قبل از كتاب موجود چاپ شده و در سال‌هاي حدود 79تا 81 تدريس مي‌شده است.) اين كتاب كاملترين و گوياترين كتابي است كه به سرفصل‌هاي سوالات شما رو داره و مي‌تونم معرفي كنم.
اگر ساكن تهران هستيد مي‌توانيد به ميدان انقلاب مراجعه كرده و دست‌دوم آن را تهيه كنيد.

باز هم منتظر سوالات شما هستيم، موفق و پيروز باشيد : خلينا 8)[/align:614717a71f]

lavazieh

New Member
لایک ها
0
نام:مهدی ناصری
مدرسه:نمونه دولتی آمل
اساتید:رسول جباری.مجتبی شریف زاده.عبدی.شریعتی

IrNCO

New Member
لایک ها
42
سلام
آقاي ناصري
اولا اينكه من من كي استاد شما بودم :? :twisted:
دوما من من كي استاد شما بودم :?: :!: :?: :!: :wink:

septal_2006

New Member
لایک ها
17
- نام :سپهر
- نام خانوادگی:طالبي
- شهر محل تحصیل:تبريز
- نام دبیرستان:شهيد مدني (تيزهوشان)
- نام اساتیدی که راهنمای شما بوده اند:متاسفانه به علت كم لطفي بعضيها فقط دبير شيمي خودمون :cry: فقط خودم خوندم
- كتاب‌هايي كه مطالعه نموده‌ايد گاج كنكور انديشه سازان(مبتكران 2.3) سوالات المپيادهاي شيمي انرژي هسته اي

البته با هزاران مصيبت از رياضي و فيزيك هم قبول شدم

لایک ها
0
-نام:وحيد حسيني
ـ شهر محل تحصيل: نيشابور
ـ نام دبيرستان:شهيد بهشتي (سمپاد)
ـ نام اساتيد راهنما: جناب آقاي نبي پور و مهربان و استاد خلينا
(متاسفانه در شهر ما به دليل كم بودن متقاضي نه تنها المپياد بسيج برگزار نشد بلكه يك جلسه كلاس المپياد هم برگزار نشد.و اساتيد بالا فقط دبير شيمي ام بوده اند.)(البته به جز آقاي خلينا)
ـ كتاب ها : فقط كتاب درسي شيمي 1و2و3!!!!!!!!!! 8O
اما به لطف خدا در المپياد شيمي درصدم خيلي خوب شد و در المپياد هاي رياضي و فيزيك و ادبيات و احتمالا نجوم هم قبول شدم.
قصد دارم مرحله ي دوم براي المپياد شيمي بخونم. اما متاسفانه بچه هاي شهرستاني از جمله خودم شانس خيلي كمي دارند. آخه با اون امكانات زيادي كه تهراني ها دارند.....
اما لطف خداوند شامل حال همه ي ماست و اميدوارم كساني كه بيشتر تلاش كردند به حقشون برسن.

pom_pmn

New Member
لایک ها
0
پدرام مطلب نژاد
تبريز شهيد مدني(سمپاد)
سال اول دبيرستان
خب امسال كه نميتونم شركت كنم مرحله2 انشا الله سالاي بعد براي بقيه هم آرزوي موفقيت دارم :wink:

بالا