soshiant

New Member
لایک ها
107
خب نتایج هم اومد...

کف واقعا بالا بود! خیلی بالاتر از پیش بینیا. مثلا پیش بینی امیرحسین هاشمی بین 65 و 68 بود. در حالی که بچه ها با 70 قبول نشدن. ایشالا دوستانی که قبول نشدن از این مرحله زندگی با موفقیت رد شن. اما دوستانی که قبول شدن بیان خودشونو معرفی کنن تا با مدال های دوره 28 آشنا شیم! مدل درس خوندنشون رو بگن برای دوره های بعدی و راهنمایی کنن.

اول از همه با معدود دوستان آیریسکی شروع میکنیم!

من کیا و سعیده خانوم رو دعوت میکنم به این چلنج :)

بقیه دوستان هم به مرور دعوت میکنیم :)

کم کم میشه به صندلی داغ هم تبدیلش کنیم!
[MENTION=14614]saiedeh[/MENTION]
@Kia 24

آخرین ویرایش توسط مدیر

Kia 24

New Member
لایک ها
131
پاسخ : آشنایی با مدال های دوره 28

هاشمی هستم از نوع سید کیا :)
تو این اول کار به یه معرفی ساده بسنده میکنم.
از سمپاد زنجان. خیلی زود شروع نکرده بودم واسه المپ(منابع رو از آبان خوندم) درصدم هم 71/7 بود تو مرحله ی 2 و شکر خدا قبول شدم. ببینیم رقابت مدال ها چی میشه...

soshiant

New Member
لایک ها
107

دوستان سوالاتتون رو بپرسین از قبول شدگان!

من خودم از فردا شروع میکنم :)

saiedeh

New Member
لایک ها
180

سلام ! من هم سعیده قاسمیان هستم و المپیاد رو از سال اول شروع کردم (البته سال اول و دوم کاملا تفریحی بود و از تابستون سال سوم تقریبا جدی شروع کردم و بعد از مرحله اول دیگه خیلی جدی جدی تر وقت گذاشتم!). درصد مرحله دومم هم ۸۰ بود ( فکر کنم الآن معرفیم کاملا کپی معرفی آقای هاشمی شد!) من هم کاملا شکه شدم از کف قبولی ها......واقعا غیرمنتظره بود !!!

لایک ها
6

سلامچندتا سوال داشتم که به مرور می پرسم1-در عید نوروز که با شرایطش آشنا هستید میانگین روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟2-آیا قبل از مرحله 2 برای دوره می خواندید؟ هرکدام از قبول شدگان که می خواهند،پاسخ بدن.

Kia 24

New Member
لایک ها
131

سلامچندتا سوال داشتم که به مرور می پرسم1-در عید نوروز که با شرایطش آشنا هستید میانگین روزی چند ساعت مطالعه داشتید؟2-آیا قبل از مرحله 2 برای دوره می خواندید؟ هرکدام از قبول شدگان که می خواهند،پاسخ بدن.
1. میانگین مطالعه من در روزاي عید تقریبا 9-10 ساعت بود
2. هر موقعی میشه واسه دوره خوند اما به نظر من تابستون قبل از سوم دبیرستان بهترین زمانه

لایک ها
6

۳-بلافاصله بعد مرحله یک شروع به خوندن مرحله دو کردی یا چند روزی استراحت داشتی؟۴-کلاسای مدرسه رو میپیچوندی یا نه؟

Kia 24

New Member
لایک ها
131

۳-بلافاصله بعد مرحله یک شروع به خوندن مرحله دو کردی یا چند روزی استراحت داشتی؟۴-کلاسای مدرسه رو میپیچوندی یا نه؟
3. من فقط فردای آزمون مرحله 1 رو استراحت کردم و از یکشنبه 3 اسفند شروع کردم.
4. بعد از عید

soshiant

New Member
لایک ها
107

کی فکرشو میکرد یه روزی از کیا مشاوره بگیرن؟ :)

به نظرتونه دوستانی که میخوان سال دیگه همین موقع (ترجیحا یک ماه قبل تر البته :ی) تو لیست باشن الان با چه کتابی شروع کنن؟ زبان فارسی و آرایه یا کتابایی که امکان منبع شدنشون وجود داره مثل بیهقی و ...؟ عربی و زبان رو تا چه حدی بخونن؟

Kia 24

New Member
لایک ها
131

به نظر من بچه های ریاضی تجربى سعی کنن درسی های مرحله 2 رو بخونن. و مطالعه متفرقه در تمام حوزه های ادبیات. به دوره فکر کنيد

لایک ها
6

5. کلاس المبیاد میرفتی یا المبیاد آزمایشی مثه آیریسک یا ... هم میدادی؟
6. توی شعر معاصر خیلی ضعیفم ، چه طوری باید خوند که بشه سوالاشو جواب داد؟

Kia 24

New Member
لایک ها
131

5. کلاس های عید آيريسک رو رفتم
6. شعر معاصر رو سعی کن از الان شروع کنی به مطالعه در موردش. پنج جلد اول شعر زمان ما رو بخون مثلا

saiedeh

New Member
لایک ها
180

من کلاس میرفتم و کلاس هامون هم از طرف مدرسه بود . استادمون هم فوق العاده بود ! آزمون آزمایشی شرکت نمیکردم .کلا سوالات شعر معاصر سوالای سلیقه ای هستن اکثرا . همونجور که سوالات داستان این مدلین ! من به نظرم فعلا روی شعر معاصر وقت نذارید . فقط ادوار شعر فارسی دکتر شفیعی رو بخونید طول تابستون و صبر کنید تا ببینید کدوم یکی از شاعران معاصر برای منابع معرفی میشن و همون موقع روشون وقت بذارید و تحلیل های شعرهاشون رو بخونید چون به هر حال مبحث گسترده ایه .

لایک ها
6

7. در تابستان بیشتر روی منابع درسی مرحله2 متمرکز شم یا م.1؟ اصلا مهمه که م.1 را با درصد بالایی قبول شیم؟
8. اگه سال دوم هم م.2 را دادی چند درصد زدی؟ من امسال سال دوم بودم و 45 درصد زدم رشتم هم ریاضیه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من کلاس میرفتم و کلاس هامون هم از طرف مدرسه بود . استادمون هم فوق العاده بود ! آزمون آزمایشی شرکت نمیکردم .کلا سوالات شعر معاصر سوالای سلیقه ای هستن اکثرا . همونجور که سوالات داستان این مدلین ! من به نظرم فعلا روی شعر معاصر وقت نذارید . فقط ادوار شعر فارسی دکتر شفیعی رو بخونید طول تابستون و صبر کنید تا ببینید کدوم یکی از شاعران معاصر برای منابع معرفی میشن و همون موقع روشون وقت بذارید و تحلیل های شعرهاشون رو بخونید چون به هر حال مبحث گسترده ایه .
یعنی چند درصد قبول شدنتو به خاطر کلاس و استادت میدونی؟

saiedeh

New Member
لایک ها
180

به نظرتونه دوستانی که میخوان سال دیگه همین موقع (ترجیحا یک ماه قبل تر البته :ی) تو لیست باشن الان با چه کتابی شروع کنن؟ زبان فارسی و آرایه یا کتابایی که امکان منبع شدنشون وجود داره مثل بیهقی و ...؟ عربی و زبان رو تا چه حدی بخونن؟[/quote]

به نظر من الآن وقت بذارید روی منابع درسی مرحله ی دوم به خصوص شما که روی غیر درسی ها شنا خت دارید . عربی هم حتما حتما تابستون کارش کنید که به خاطر چند تا سوال تخصصی آسون از دست ندید نمره رو . زبان هم که میتونید ریدینگ کار کنید و لغت! اوصیکم بزبان فارسی!!!!خیلی روش وقت بذارید . و لغات املا هم همینطور ! تاریخ ادب ۲ رو مسلط باشید روش خیلی برای مرحله ی دوم جلوتر از بقیه خواهید بود.

7. در تابستان بیشتر روی منابع درسی مرحله2 متمرکز شم یا م.1؟ اصلا مهمه که م.1 را با درصد بالایی قبول شیم؟
8. اگه سال دوم هم م.2 را دادی چند درصد زدی؟ من امسال سال دوم بودم و 45 درصد زدم رشتم هم ریاضیه.

یعنی چند درصد قبول شدنتو به خاطر کلاس و استادت میدونی؟
حدودا ۳۰ یا ۴۰درصد به خاطر کلاس و استاد بود . مرحله اول درصدش تاثیری نداره اما خب دست کمش نگیرید . درصد بالای مرحله ی اول اعتماد به نفس خوبی بهتون میده که فوق العاده این اعتماد به نفس برای مرحله دوم به کارتون میاد . اما توصیه من اینه که اگر از مرحله اولتون مطمئنید تابستون رو روی منابع مرحله دوم تمرکز کنید و منابع مرحله اول رو از مهرماه شروع کنید . حتما در طول تابستون یک یا دو درس از دروس اختصاصیتون رو هم کار کنید

من سال اول و دوم رو کاملا تفریحی خوندم و اصلا هم درصد حساب نکردم برای مرحله دوم !

لایک ها
6

آقای هاشمی و خانم قاسمیان ازتون ممنونم ، ان شاءالله هردوتون طلا میشید :)

آهان یه سوال دیگه ، حدودا چند روز برای مرور منابع وقت بذارم واینکه روز قبل از م.2 یا صبح روزش هم چیزی خوندید؟

saiedeh

New Member
لایک ها
180
پاسخ : آشنایی با مدال های دوره 28 المپیاد ادبی

من دو هفته آخر رو برای جمع بندی و مرور گذاشتم . متاسفانه هفته آخر برای من تجربه ی خیلی تلخی بود چون بابام حالشون بد شده بود و چند روز بیمارستان بستری بودند و به همین خاطر من نتونستنم اونجوری که باید مرور کنم منابع رو و وقت هم کم آوردم چون اون چند روز رو به شدت ناراحت بودم و اصلا حال روحی خوبی نداشتم و تا دو ساعت قبل از آزمون به خوندنم ادامه دادم ! اما شما ان شاالله که به خوبی برنامه هاتون پیش بره و همچین اتفاقاتی براتون پیش نیاد و روز آخر رو استراحت کنید حتما :)

Rvafa20

New Member
لایک ها
1
پاسخ : آشنایی با مدال های دوره 28 المپیاد ادبی

چه قدر دير رسيدم
بچه هاى دوره ى ٢٨
دلم واسه همشون تنگ شده !
رضوان فراهانى:8::8:

بالا