amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
خوب گفتم بیام انجمن نجومو یه گردگیری بکنم خیلی خاک داره 3 ماه هست هیچ کس روشو دستمال نکشیده فقط هم کارشو به ما میندازن خسته شدیم حالا فعلن برای مرحله 1 یه سئوالی که داشتم از اساتید اینه که برای آمادگی بیشتر روی کدمو مبحث تمرکز داشته باشیم بهتره و اینکه در دو سه ماه قبل المپیاد و همچنین چند هفته ی قبل آن چه کار کنیم تا بتوانیم درصد بالایی بزنیم

amin

New Member
لایک ها
515
پاسخ : آمادگی برای مرحله 1

به نظر من بهتره برای مرحله 1 بیشتر روی کروی تمرکز کنین و برای چند هفته قبل المپ هم به قول اقای Majno0n فقط سوال حل کنین.

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

کروی که داره کم رنگ میشه ! اخترفیزیک و کیهان شناسی داره پر رنگ میشه :4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام یه سئوال بعضی سئوالات تو نجوم هست که ربطی به مباحث محاسباتی نجوم ربطی نداره برای این گونه سئوالات باید از چه کتابی مطالعه کنیم و درضمن یه سئوال دیگه برای مرحله1 چندوقت قبل امتحان شروع به حل سئوالات کنیم

mjaasgari

New Member
لایک ها
46

به نظر من بهتره برای مرحله 1 بیشتر روی کروی تمرکز کنین و برای چند هفته قبل المپ هم به قول اقای Majno0nفقط سوال حل کنین.
دوست عزيز ديگه كروي اصلا نداريم كه
پارسال دوتا سوال كروي دادن مرحله ١ يكيشون عكس و مثلثشو هم كشيده بود:225:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

دوستان لطفن جواب بدید یه سئوال دیگه میگن امسال سئوال بیشتر از کیهان شناسی میاد من تا حالا کیهان نخوندم میشه یه کتاب جمع بندی کیهان معرفی کنید که زیاد اذیت نشیم

Astronomy*

New Member
لایک ها
73

به نظرمن هرکسی سئوالات مرحله های قبل راداره اینجا قراربده تابابحث بایکدیگر وتحلیل مطالب خودمون درصددحل اون باشیم.

celestial

New Member
لایک ها
326

دوستان لطفن جواب بدید یه سئوال دیگه میگن امسال سئوال بیشتر از کیهان شناسی میاد من تا حالا کیهان نخوندم میشه یه کتاب جمع بندی کیهان معرفی کنید که زیاد اذیت نشیم

سلام دوست عزیز.
فک نکنم امسال کیهان شناسی اون طور که فک می کنید بدن.یعنی بیشترش احتمالا سوال حفظی خواهد بود.مگر اینکه بعضی سوالاش روابط ساده ای رو بخواد که معمولا میشه حفظشون کرد. (مثه سوالای دوره 8 کشوری اگه اشتباه نکنم.)
برای این وقت بسیار کمی که داریم به نظرم لیدل میتونه شروع خوبی باشه. (گرچه همه فصل 29 مادرن و کتاب رایدن رو پیشنهاد میدن ولی اونا وقت بیشتری می طلبه.)
حفظی ها رو همه جا میشه پیدا کرد ولی هیچ جا پیدا نمیشن!!:225: یعنی چی؟یعنی شما هرچی کتاب بخونید بازم ممکنه سوالی طرح کنن که شما بلد نباشید.اما باز هم در حد لزوم باید کتاب خوند.اگر هم از قبل پیش زمینه های نجومی داشته باشید که چه بهتر.کتابایی مثه نجوم دینامیکی، اساس ستاره شناسی دو جلدی، فاندامنتال و.... خیلی می تونن کمک کنن.
در مورد چیزایی که شاااااید بیاد فک نکنیم بهتره.حل مسئله هم همون طور که گفتن خیلی خیلی مهم تره. من خودم از اول دی تقریبا شروع کردم به حل مسئله مخصوص م1. هم سوالای خیلی ساده برای دست گرمی :4: هم مرحله 1 های سالای پیش.آزمون های آمادگی طلاها هم خوبن.

celestial

New Member
لایک ها
326

و سلام بر ملت نجومی که به اینجا سر نمی زنند.
طبق تمهیداتی که اندیشیده شد قراره طلا های امسال برای اولین بار یه آزمون آزمایشی دیگه هم برگذار کنند.جزئیات این واقعه رو میتونید در وبلاگ وزین تیم امسال پیدا کنید.:D
http://ioaa2014.blogsky.com/

من دیگه توضیح خاصی نمیدم.چون از چند و چون کار اطلاع زیادی ندارم.فقط اینکه دوستان برای این آزمون ها زحمت زیادی می کشند.تا جایی هم که در توانشون هست تخیل رو به کار می گیرند تا سوالاتی شبیه سوالات مرحله اول واقعی طرح کنند.خلاصه شرکت کنید.به عنوان یک دست گرمی و مقدمه چینی فرصت خوبیه.

helder

New Member
لایک ها
8

و سلام بر ملت نجومی که به اینجا سر نمی زنند.
طبق تمهیداتی که اندیشیده شد قراره طلا های امسال برای اولین بار یه آزمون آزمایشی دیگه هم برگذار کنند.جزئیات این واقعه رو میتونید در وبلاگ وزین تیم امسال پیدا کنید.:d
http://ioaa2014.blogsky.com/

من دیگه توضیح خاصی نمیدم.چون از چند و چون کار اطلاع زیادی ندارم.فقط اینکه دوستان برای این آزمون ها زحمت زیادی می کشند.تا جایی هم که در توانشون هست تخیل رو به کار می گیرند تا سوالاتی شبیه سوالات مرحله اول واقعی طرح کنند.خلاصه شرکت کنید.به عنوان یک دست گرمی و مقدمه چینی فرصت خوبیه.
طلاهای امسال خیلی فعالن دمشون گرم واقعن. آزمون آزمایشی مرحله یک طلاهای پارسال بیشتر شبیه مرحله دو بود ولی امسال تقریبا شبیه مرحله یک بود این یعنی طلاهای امسال آدم های معقول تری هستن. D:

celestial

New Member
لایک ها
326

طلاهای امسال خیلی فعالن دمشون گرم واقعن. آزمون آزمایشی مرحله یک طلاهای پارسال بیشتر شبیه مرحله دو بود ولی امسال تقریبا شبیه مرحله یک بود این یعنی طلاهای امسال آدم های معقول تری هستن. D:
معقول که چه عرض کنم :4:
ولی ظاهرا (من هنوز خبر موثق ندارم) قراره این یکی که هفته آینده میره روی وبلاگ کار بیشتری روش انجام بشه و سوالاش با دقت بیشتری طرح بشن.

مشکل طلا ها و وبلاگ تیم اینه که دوستان همکاری و همراهی نمی کنن.تا حالا 10 تا مجموعه سوال واقعا خوب روی وبلاگ گذاشتن ولی استقبال کم بود.به همین خاطر تصمیم بر این شد که فعلا طرح سوال تعطیل بشه.
به هر حال باز هم اگه دوستان همراهی کنند ما با قدرت بیشتری کار می کنیم.برای عید امسال هم ان شاء الله برنامه های خوبی داریم.:)

بالا