ahmadi

New Member
لایک ها
2,532
سلام
دوستان المپیادی عزیزم
آیا تا حالا جدی به این مسئله فکر کردید که چرا به سمت المپیاد اومدید؟ هدف اصلیتون چی بوده؟برای چی دارین تلاش میکنید؟
کسب علم صرفا؟
واسه فرار از درس مدرسه؟
مدال؟
پول؟
عضویت در باشگاه؟
شادی دل مردگان و زندگان؟
کم کردن روی دوستان؟
شهرت؟
یا....
نیازی نیست به کسی بگید هدفتون چیه!‏
اما حداقلش یه بار هم که شده به خودتون جواب پس بدید که چرا اومدید سمت المپیاد؟اون اصلی ترین هدفه چی بوده؟
آیا این هدف ارزش این همه تلاش رو داشته؟!‏
اگر هم دلتون خواست میتونید اهدافتون رو توی این تاپیک،کاملا جدی بگید...
‏****‏
اولش خودم؛
هدفم این بود --------‏>‏ جنگیدن برای آبروی مردمم
آهنگ جدید و بسیار زیبای محسن چاووشی و فرزاد فرین "واسه آبروی مردمت بجنگ" (موسیقی تیتراژ برنامه پشت صحنه) - سانگ سرا | دانلود آهنگ بی کلام | بهترین آهنگ های جدید

love star

Moderator
لایک ها
942
پاسخ : آیا تا به حال از خود پرسیدیم که هدف ما از المپیادی شدن چیست؟!‏

من خودم براي اينكه وقتي ميام سمت المپياد خب توقعم از خودم بالا ميره و باعث ميشه كه درسامو خوب بخونم...واسه كنكورم دنبال رتبه هاي عالي باشم...
اگه افتخار كسب كنم خونوادم سربلند ميشنو بهترين تشكر از پدرو مادره...
وطنم سر افراز ميكنم....
و حداقل خيالم جمعه كه اگه حتي مدال نيارم ولي تو كنكورم اين درسو ميتونم 100درصد بزنمو رتبيم كلي بياد بالا!

Mohadeseh:)

New Member
لایک ها
168

به خاطرعلاقه ای که به نجوم داشتم واینکه توی مدارس هیچ چیزازنجوم تدریس نمیشدپس تنهاجایی بودکه به نجوم اهمیت میدادومن میتونستم چیزای زیادی یادبگیرم.

لایک ها
28

دوران دبیرستان جز بهترین سال های زندگی یه انسان هست واسه همونم میخوام عمرمو تلف نکرده باشم و یه چیزایی ذست بمونه و وقتی پیر شدم نگم کاش از اون روزا استفاده می کردم البته زیست رو هم خیلی دوس دارم .

mahdi77

New Member
لایک ها
215

قبل از هر چیزی بگم، از نظر من وقتی یک دانش آموز هدفش از المپیاد خوندن و المپیادی شدن، ارتقای سطح علمی خودش و کشورش باشه و نه به نیت شهرت و مدال و پول و چیزهایی از این دست، کارش نوعی قداست پیدا میکنه..... نفس هاش، قدم هاش، عرق هاش و حتی اوقاتش نوعی ارزش معنوی و خالصانه داره و حتی بهش ثواب میرسه. خداوند متعال هم در قرآن چندین بار به کسب علم و دانش و اینکه اهل علم جایگاه خاصی در بهشت دارند، تاکید فرموده است. البته نباید فراموش کرد که علم آموزی در کنار عبادت و یاد خداوند باارزشه.
و اما در مورد خودم، به هیچ وجه نمیخوام بگم که نیت من کاملا خالصانست و از خودم تعریف کنم اما خدا شاهده که ارتقای سطح علمی خودم و در نتیجه ایران همیشه مد نظرم بوده.... اگر مثلا موقعی بهم بگن که باید برای ارتقای سطح علمی کشورت بمیری، تا حد توان از جانم مایه خواهم گذاشت..... و این بلف زدن و لاف زدن و ادعا نیست...... حقیقتی محض است.............

sana_m

New Member
لایک ها
54

man be shakhse asheghe darse riaziam
vaaghti olampiad enghadr baram jazzab bud be samtesh keshide shodam
hala ye medaliam begirim k kheili khube:164::8::69:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

man be shakhse asheghe darse riaziam
vaaghti olampiad enghadr baram jazzab bud be samtesh keshide shodam
hala ye medaliam begirim k kheili khube:164::8::69:
عزییییزم
پستت حتما باید فارسی باشه!نه فینگیلیش!‏
اگر ناظمین ببینند ممکنه حذفش کنند!لطفا ویرایش کن!متشکرم

m.biology

New Member
لایک ها
319

سلامدوستان المپیادی عزیزمآیا تا حالا جدی به این مسئله فکر کردید که چرا به سمت المپیاد اومدید؟ هدف اصلیتون چی بوده؟برای چی دارین تلاش میکنید؟کسب علم صرفا؟واسه فرار از درس مدرسه؟مدال؟پول؟عضویت در باشگاه؟شادی دل مردگان و زندگان؟کم کردن روی دوستان؟شهرت؟یا....نیازی نیست به کسی بگید هدفتون چیه!‏اما حداقلش یه بار هم که شده به خودتون جواب پس بدید که چرا اومدید سمت المپیاد؟اون اصلی ترین هدفه چی بوده؟آیا این هدف ارزش این همه تلاش رو داشته؟!‏اگر هم دلتون خواست میتونید اهدافتون رو توی این تاپیک،کاملا جدی بگید...‏****‏اولش خودم؛هدفم این بود --------‏>‏ جنگیدن برای آبروی مردممآهنگ جدید و بسیار زیبای محسن چاووشی و فرزاد فرین "واسه آبروی مردمت بجنگ" (موسیقی تیتراژ برنامه پشت صحنه) - سانگ سرا | دانلود آهنگ بی کلام | بهترین آهنگ های جدید
من هم مثله هر بني بشري از مدال و شهرت و پول و اينا خوشم مياد ولي هدف اصليم واقعا خود زيست شناسيه واقعا واقعا زيست شيرينه و سرتاسر زيبايي و نظمه و من عاشق اين نظمم ... به قول دوستان حالا يه طلايي هم بهمون بدن خوبه بد نيس...:4::4::4:در ضمن كسب افتخار براي پدر و مادر و كشورم هم خيلي مهم و اساسيهاصلا علل گرايش بچه ها به المپياد اينه كه المپياد بر خلاف مدرسه مشتي از حفظيات نيس و حقيقت علمه...:4:

آخرین ویرایش توسط مدیر

Miss Good

New Member
لایک ها
30

بیشتر برای علم بیشتر و آیندم!! البته علاقه مند هم هستم...

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

فقط مدال و جذابیت المپ ریاضی همین!:)

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

الان
قبل از تموم شدن المپیاد
فقط میگیم مدال و بس !
اما بعده المپ اکثرا میگیم المپیادی بودن خودش خیلی شیرین بود و هست خواهد بود
ولی مورد داشتیم (از جمله خودم و خیلی از شما) که برای جذابیت علم اومدن :8:

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سلام
دوستان المپیادی عزیزم
آیا تا حالا جدی به این مسئله فکر کردید که چرا به سمت المپیاد اومدید؟ هدف اصلیتون چی بوده؟برای چی دارین تلاش میکنید؟
کسب علم صرفا؟
واسه فرار از درس مدرسه؟
مدال؟
پول؟
عضویت در باشگاه؟
شادی دل مردگان و زندگان؟
کم کردن روی دوستان؟
شهرت؟
یا....
نیازی نیست به کسی بگید هدفتون چیه!‏
اما حداقلش یه بار هم که شده به خودتون جواب پس بدید که چرا اومدید سمت المپیاد؟اون اصلی ترین هدفه چی بوده؟
آیا این هدف ارزش این همه تلاش رو داشته؟!‏
اگر هم دلتون خواست میتونید اهدافتون رو توی این تاپیک،کاملا جدی بگید...
‏****‏
اولش خودم؛
هدفم این بود --------‏>‏ جنگیدن برای آبروی مردمم
آهنگ جدید و بسیار زیبای محسن چاووشی و فرزاد فرین "واسه آبروی مردمت بجنگ" (موسیقی تیتراژ برنامه پشت صحنه) - سانگ سرا | دانلود آهنگ بی کلام | بهترین آهنگ های جدید
هدف من صرفا اون چراغ والری بود که اون بالا بود!:4:
جدای از شوخی من عاشق شیمی بودم و هستم و خواهم بود ولی چرا دروغ بگم مدال آووردن رو هم دوست داشتم!

لایک ها
841

سلام،

من هنوزم که هنوزه، نمی دونم چرا المپیاد خوندم. واقعا هر چقدر فکر می کنم، دلیلی منطقی به ذهنم نمی رسه.
البته این رو بگم که اگه دوباره بر می گشتم به دوران اول دبیرستان، ماه مهر، مسیر المپیادی را به هیچ وجه انتخاب نمی کردم. برای این البته دلیل دارم.
واقعا من احساس می کنم که تو کشور ما برای المپیادی ارزشی قایل نیستن.
من حتی بعد طلا شدن اصلا خوشحال نشدم.
با این حال الآن که طلا شدم، مصمم هستم که برای هدف طلای جهانی(یا شاید بشه اسمش رو گذاشت خرده هدف!) تلاش کنم. چون نسبت به کشورم مسئولیت دارم.(دلیل برای ادامه راه المپیادی.)

موفق باشید،

س.ا.

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

هدف من از اومدن به مسیر المپیاد این بود که وقتمو الکی با چرت و پرتای مدرسه تلف نکنم، یه چیزی یاد بگیرم و چه چیزی بهتر از زیس
ت
الان چیزی نمونده مسیر المپیادی من تموم شه و وقتی به این مساله فکر میکنم واقعن دلم میگیره
بهترین روزای زندگیمو تو این2-3سال داشتم، اشک ها و لبخندها...:)
دوست دارم یه مدال بگیرم و بتونم چند سال هم تو این مسیر بمونم
المپیاد خیییییلیییی خوبه، خیلییییییییییییییییی
یاد میگیری خودت بخونی، درک کنی، بفهمی که تو میتونی خیلی چیزای فراتر از درس مدرسه رو متوجه بشی و استعدادت خیلی بیشتر از این حرفاست...
به همه توصیه میکنم المپیادی بودنو تجربه کنن:)

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام دوستان من در مورد المپیادی شدن خودم بگم که من به طرز خیلی باحالی المپیادی شدم بنده از تابستان سوم راهنمایی دنبال فیزیک بودم از معلم ریاضیم راهنمایی خواستم اونم شماره چندنفر رو داد که راهنمایی کنن ولی خوب کسی به من به طور دقیق کمک نکرد و من هم با اصرار مدیرمون المپیاد ریاضی می خواندم اما نه آنطور کخه علاقه داشته باشم و امسال هم بین دو رشته مردد هستم

negar parvin

New Member
لایک ها
48

من تابستون سالی که میخواستم برم اول،مدرسه برامون چند جلسه کلاس آشنایی با المپیاد گذاشت...یه چیزایی از دبستان شنیده بودم که مثلن طلاها کنکور نمیدن و اینا!اولین جلسه که تازه ما فهمیدیم المپیاد چی هست،یکی از طلاهای شیمی مدرسمون اومد برامون از المپیاد گفت و من واقعن نمیدونم چرا-چون اون موقع درک درستی از کاری که تو المپیاد انجام میدن نداشتم-و فکر کنم به خاطر اینکه احساس کردم المپیادی ها کار بیشتری میکنن نسبت به بقیه و حتی کنکوری ها،اومدم المپیاد!شاید واقعن هم اینقدر به فیزیک علاقه نداشتم-که خب البته یه مقدار که خوندم علاقه ام خیلی زیاد شد!-اما باز هم چون احساس کردم المپیاد فیزیک از بقیه المپیادها سخت تره(!) اومدم المپیاد فیزیک!البته بعدش فهمیدم که اصلن اینطوری نیس...ولی خب دیگه مسیرمو انتخاب کرده بودم!الان دلیلم واسه ادامه ی این راه،اینه که این مبانی پایه ی فیزیک(فیزیک کلاسیک)رو با روش بهتری نسبت به روش مدرسه یاد بگیرم.خود المپیاد هم خیلی علم محض نیست،اما چون خودمون میخونیمش و رو چیزایی که میخونیم فکر میکنیم تا بفهمیمش،یه مقدار بهتره نسبت به درسای مدرسه که یه نفر میاد و همه چی رو آماده در اختیارمون میذاره.(البته این مورد،در ارتباط با دوستانی که یک عالمه کلاس دارن تو مدرسه برای المپیاد،فکر نکنم خیلی صادق باشه!)

dorsa77

New Member
لایک ها
322

خب اگه بخوام راست راستش رو بگم......
من واقعا عاشق ریاضیم...پس وقتی ریاضیم قوی باشه دوست دارم با بچه های دیگه رقابت کنم و به خاطر این رقابت باید بیشتر و بیشتر ریاضی بخونم؛پس اثبات شد....
من با این کار بیشتر به عشقم نزدیک میشم!!!!!!!!!!!!!:126:

Mohadeseh:)

New Member
لایک ها
168

سلام،

من هنوزم که هنوزه، نمی دونم چرا المپیاد خوندم. واقعا هر چقدر فکر می کنم، دلیلی منطقی به ذهنم نمی رسه.
البته این رو بگم که اگه دوباره بر می گشتم به دوران اول دبیرستان، ماه مهر، مسیر المپیادی را به هیچ وجه انتخاب نمی کردم. برای این البته دلیل دارم.
واقعا من احساس می کنم که تو کشور ما برای المپیادی ارزشی قایل نیستن.
من حتی بعد طلا شدن اصلا خوشحال نشدم.
با این حال الآن که طلا شدم، مصمم هستم که برای هدف طلای جهانی(یا شاید بشه اسمش رو گذاشت خرده هدف!) تلاش کنم. چون نسبت به کشورم مسئولیت دارم.(دلیل برای ادامه راه المپیادی.)

موفق باشید،

س.ا.
دقیقا.باحرفتون شدیدموافقم که به المپیادی ها البته درشهرستان ها اصلا اهمیت نمیدن ولی درتهران خیلی خوب جاافتاده وحتی ازکنکورهم بیشتر توجه دارن.اگرفضولی نباشه میتونم به عنوان کسی که تازه راه المپیاد راانتخاب کرده ازتون بپرسم که چرااگربه اول دبیرستان برگردیدراه المپیادراانتخاب نمیکنید؟(البته بازهم میگم فضولی نباشه.)

لایک ها
32

دانشگاه و رشته های خوب انسانی!!!

بالا