وضعیت
موضوع بسته شده است.

math

New Member
لایک ها
1,096
سلام

ببخشید بابت تاخیر !!!

من سوال ها را همین جا میگذارم ( امتحان های بعدی رو توی این تاپیک قرار بدین !)

امتحان از ساعت 6:15 تا 11 است ( وقت قانونی :204: ) و تا ساعت 9 صبح فردا وقت دارید که جواب ها رو بفرستید

سوالا رو سعی کردم به ترتیب بچینم :

1_ تمام توابعی را بیابید که :
,

2_
۶۵۰ نقطه درون یک دایره به شعاع ۱۶ داده شده است.ثابت کنید ۱۰ تا از این نقاط را میتوان با نواری دایره ای شکل به شعاع بیرونی ۳ و شعاع داخلی ۲پوشاند.

3 _
در مثلث
مراکز دوایرمحاطی و محاطی خارجی نظیر راس A هستند.نقطه ی F محل برخورد AI_a با دایره ی محیطی ABC است.نقطه ی
وسط
است و داریم

و نقطه ی S هم روی دایره ی (I_a) هست. نقطه ی K و L محل برخورد نیمساز زاویه ی خارجی BAC با دایره ی محیطی ABC و خط BC هست. نقطه ی D هم محل تماس (I) با BC هست. ثابت کنید که دوایر

محیطی
و
و
یک دسته دوایر تشکیل میدهند .

4 _ تمام اعدادی را بیابید که
خالی از مربع باشد (
) .

5_
در مثلث ABC که AB>BC نقاط K,M نقاط میانی اضلاع AB,AC و I مرکز دایره ی محاطی است . فرض کنید P نقطه ی برخورد خط های KM,CI و Q نقطه ای از صفحه باشد که:

ثابت کنید :

6 _
درون خانه های جدولی 2000 در 2000 اعداد 1 یا 1- قرار داده ایم. میدانیم جمع اعداد جدول نامنفی است. ثابت کنید 1000 سطر و 1000 ستون وجود دارند که مجموع اعداد در تقاطع آنها (تقاطع دو به دوی این سطر و ستونها) بیش از 1000 است.

آخرین ویرایش توسط مدیر

nima1376

New Member
لایک ها
93
پاسخ : ازمون ریاضی هفتگی

حکم سوال 3 یعنی چی؟؟
مرسی ولی به نظر من این کار رو ادامه ندیم چون بچه ها جواباشون رو نمیفرستند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

aboly

New Member
لایک ها
110

جواب ها زیاد طول میکشه نوشتنش مخصوصا هندسه اگه جواباشو بذارید بهتره

من شرکت می کنم ولی واقعا کسی شرکت نمی کنه

sima98

New Member
لایک ها
39

حکم سوال 3 یعنی چی؟؟
مرسی ولی به نظر من این کار رو ادامه ندیم چون بچه ها جواباشون رو نمیفرستند.
یه سوال:
شما سوال هارو میذاری تا ما جواب بفرستیم؟
حقیقتا
من زیاد نتونستم فکر کنم چون شب بود و خسته بودم!
تایمش رو درست کنید و تبلیغات کنید
نمی تونید اصلاح کنید(وقت کم میارید)

math

New Member
لایک ها
1,096

خوب شرکت کردن یا نکردن به ظرم فرقی نمیکنه به حال شرکت کننده ها ولی ....

در باره زمان ازمون هم تا فردا ساعت 5 بعد از ظهر وقت هست برای فرستادن :1:

جواب ها زیاد طول میکشه نوشتنش مخصوصا هندسه اگه جواباشو بذارید بهتره

من شرکت می کنم ولی واقعا کسی شرکت نمی کنه

جواب ها بعد از پایان ازمون گذاشته میشه ( توسط کسانی که حلشون کردن :204: )

خوب اگر کسی شرکت نکرد ادامه داده نمیشه

در ضمن مگه این همه تاپیک های مختلف برای انجام این کار نبود ؟؟؟؟

aboly

New Member
لایک ها
110

من کلا 2 ساعت رو سوالا فکر کردم 3 تا حل شد

سوال 4 - ثابت کنید a^a-1 -1 بر a-1 به توان 2 بخش پذیره

سوال 6- حالت انتخاب 1000 سطر و1000 ستون را در مساله شبه جدول می نامیم . فرض کنید شبه جدولی مطابق با حکم مساله وجود ندارد بنابرین تعداد خانه های با عدد 1- بزرگتر از 500*999 است در ضمن به تعداد 2^(انتخاب 1000 از 2000 ) شبه جدول داریم و هر خانه سیاه در 2^(انتخاب 999 از 1999 ) تکراری است . این عدد باید از 2000 به توان 2 کوچکتر باشد تا جمع اعداد جدول نامنفی باشد ولی نتیجه میشود 1000<999 که به تناقص رسیدیم

سوال 1- در ابتدا ثابت کنید (f(0 = صفر سپس ثابت کنید یا تابع f متحد با صفر است یا (f(x برابر با x است. (راه طولانی)

آخرین ویرایش توسط مدیر

nima1376

New Member
لایک ها
93

من همه سوال ها به جز 3 رو حل کردم.
1- تقارن
2- تو فصل لانه استراتژی هست.
4- چاق ولاغر
5- یه جور دیگه در نظر بگیرید.یعنی ابتدا عمود کنید حالا ثابت کنید موازیند
6- یه بالا حلشو گفته وحل من مشابه اونه

math

New Member
لایک ها
1,096

خوب با این روند که ازمون نمیشه !!!

یکی از فایده های ازمون خوب نوشتن و خوب توضیح دادن است شما که خیلی خلاصه نوشتید !!!

در ضمن اقا نیما شما که دیگه ادرس دادید !!

توی مرحله دو هم میشه ادرس داد که من این سوال رو توی فلان کتاب دیدم ؟؟؟

احتمالا اگر این کار رو بکنید special prizes میگیرید :)

sina.a

New Member
لایک ها
11

آقای math وسایر دوستانی که آزمون آزمایشی می ذارید لطفا یه کم جانب انصافو رعایت کنید دیگه... مثلا الان تو این آزمون سوال 3 رو نگاه کنید....کی تو م2 سوال از محور اصلی اومده.....؟؟؟؟؟؟ببینید کسی که واسه م2 می خونه ممکنه اصلن محور اصلی بلد نباشه ... برای همین همیشه تو م2 سوالایی مطرح میشه که به اطلاعات پیشرفته نیاز نداشته باشند:210:
یا مثلا به نظر من سوال 2 از سوال 2 های م2 یه کمی سخت تره...
همچنین سوالا تکراری اند خیلیی تابلو!!! مثلا س2 و 6 به ترتیب مال استراتژی و روسیه هستش
پس لطفا یا آزمون نزارید یا اگه می زارید یه کم دقت به خرج بدین تا همه استقبال کنند:39:

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

به نظرم شما که زحمت تایپ کردن تو اینجا رو میکشید اگه هر 6 تا سوالی که میذارید رو pdf کنید خیلی بهتره، چون هم یه آرشیو خوب برای خودتون درست میشه هم سایت و هم خودمون

درضمن اگه شما مقدمه هندسه مسطحه رو مطالعه کرده باشین توضیح داده که فصل یک تا آخر شش جزو مباحث م 2 هست .... محور اصلی هم برای فصل 5 احمدپوره .... در ضمن م 2 همون طور که خودتون بهتر از من میدونید سوال سخت هم داره که بالاتر از سطح م2 هست یکمی .... این بنده خدا هم که نمی تونه بشینه 6 تا سوال رو خودش از خودش طرح کنه ... کارو زندگی داره ... همین که زحمت می کشه آزمون میذاره خودش خیلیه ....

math

New Member
لایک ها
1,096

آقای math وسایر دوستانی که آزمون آزمایشی می ذارید لطفا یه کم جانب انصافو رعایت کنید دیگه... مثلا الان تو این آزمون سوال 3 رو نگاه کنید....کی تو م2 سوال از محور اصلی اومده.....؟؟؟؟؟؟ببینید کسی که واسه م2 می خونه ممکنه اصلن محور اصلی بلد نباشه ... برای همین همیشه تو م2 سوالایی مطرح میشه که به اطلاعات پیشرفته نیاز نداشته باشند:210:
یا مثلا به نظر من سوال 2 از سوال 2 های م2 یه کمی سخت تره...
همچنین سوالا تکراری اند خیلیی تابلو!!! مثلا س2 و 6 به ترتیب مال استراتژی و روسیه هستش
پس لطفا یا آزمون نزارید یا اگه می زارید یه کم دقت به خرج بدین تا همه استقبال کنند:39:

دوست من بهتر نبود قبل انتقاد یکم تحقیق میکردید ؟؟؟

سوال 1 سال 91 با محور اصلی حل میشد !!!!

چرا محور اصلی توی مرحله دو نیست ؟؟؟

در ضمن سوالا رو ببخشید از خودم طرح نکردم :3:

nima1376

New Member
لایک ها
93

دوست من بهتر نبود قبل انتقاد یکم تحقیق میکردید ؟؟؟

سوال 1 سال 91 با محور اصلی حل میشد !!!!

چرا محور اصلی توی مرحله دو نیست ؟؟؟

در ضمن سوالا رو ببخشید از خودم طرح نکردم :3:
سوال1 سال 91 با محور اصلی حل میشد ولی راه اصلیش زاویه بازی بود.
ولی محور اصلی به آدم دید میده.
درضمن سول 3 به محور اصلی ربطی نداره.

sina.a

New Member
لایک ها
11

ببخشید لحنم یه کم تند بود ولی منظوری نداشتم....بازم معذرت
خب سوال 1 سال 91 همونطوری که nima1376 گفتن بدون محور اصلی هم حل میشد...ولی این سوال3 مستقیما اومده محور اصلی رو مطرح کرده که حتی اگه راه حلش هم به محور اصلی ربطی نداشته باشه بازم به نظرم با سوالای م2 نمی خونه :179: حالا بیخیال شید 1 سوال ارزش این حرفارو نداره که با هم دعوا کنیم:96:

در ضمن منظور من این نبود که خودتون سوال طرح کنید من منظورم این بود که سوالا با دقت بیشتری انتخاب بشن تا کمیاب تر بوده باشن و عده ی کمی اونا رو دیده باشن.خب سوال 6 هم صورتش هم راه حلش تو imo09 هستش وفک می کنم این ارزش آزمونو پایین میاره:39:
البته این نظر منه . بازم ببخشید اگه تند حرف زدم و ناراحتتون کردم:17:

math

New Member
لایک ها
1,096

نه این چه حرفیه ...

ببینید من فعلا یه ازمون رو برگزار کردم و فعلا میخوام ببینم که چند نفر شرکت میکنند :3: سزح سوالا رو هم بالا میبریم :3:

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

نه این چه حرفیه ...

ببینید من فعلا یه ازمون رو برگزار کردم و فعلا میخوام ببینم که چند نفر شرکت میکنند :3: سزح سوالا رو هم بالا میبریم :3:

البته بحث شرکت کردن یه مسئله و مشکلی توش هست ..... اونم اینه که یه سری از دوستان مثله من هنوز مباحث م 2 رو کامل تموم نکردن و بخشیشو خوندن برای همین شاید زیاد سراغ حل مسئله نرن و فقط هر مبحثی رو که می خونن مسائل مربوط به همون بحث رو حل کنن ... این شاید یه دلیل احتمالی باشه که زیاد بچه ها شرکت نکنن.... به نظرم اگه سوال ها و جواب ها pdf باشه اونایی که الان قصد امتحان دادن ندارن می تونن سوال ها رو دانلود کنن + جواب هارو بعدا از خودشون امتحان بگیرن (البته اگه pdf هم نبود ملالی نیست:3:)

math

New Member
لایک ها
1,096

ببینید یه قسمت خیلی مهم توی المپیاد حل مساله هستش و سوالات فقط و فقط خلاقیتی بودن ( اگر من اشتباه نکرده باشم ) و سواد زیادی نمیخواهند

حالا شرکت توی این ازمون زیاد مهم نبود من فردا یه امتحان میزارم و تا 4 شنبه برای من pm کنید جواباش رو ( سوالات هیچ هیچ سوادی نمیخواد !!!):3:

math

New Member
لایک ها
1,096

سوالات این هفته طبق خواسته دوستان pdf هستش :

سوالات روز اول ازمون این هفته

اگر کسی خواست که راه حل هاشو چک کنه بفرسته به alibez97@yahoo.com .

آخرین ویرایش توسط مدیر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا