Zahra*D

New Member
لایک ها
25
کسایی که اشنایی دارن با این ازمون ها لطفا بگن کدوم برای رشته تجربی بهتره ؟ جامعه اماری بالایی داره و به کنکور نزدیک تره ؟ اگه ازمون دیگه مد نظر دارید هم معرفی کنید
ازمون های مناسب برای سایر رشته ها رو هم معرفی کنید تا دوستان ریاضی و انسانی بی بهره نمونن

آخرین ویرایش توسط مدیر

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166
پاسخ : ازمون های گزینه دو , گاج , قلم چی , مرات یا سنجش ؟؟

سلام
ای کاش رشته اتون رو مشخص میکردید...
من که ریاضی بودم ، توی ریاضی جامعه آماری قلم چی زیاد بیشتر از گزینه دو نبود.
تفاوتشون اندک بود.
در مورد آزمون ها واقعا آزمون های گزینه دو خیلی بهتر بودن. سوالا فوق العاده استاندارد تر و شبیه تر به کنکور.
ولی برنامه ریزی قلم چی خیلی بهتره !
یعنی برنامه ی گزینه دو نسبت به زمانش سنگینه. دانش آموز نمیرسه.
در مورد تجربی زیاد اطلاعاتی ندارم.

Zahra*D

New Member
لایک ها
25

سلام
ای کاش رشته اتون رو مشخص میکردید...
من که ریاضی بودم ، توی ریاضی جامعه آماری قلم چی زیاد بیشتر از گزینه دو نبود.
تفاوتشون اندک بود.
در مورد آزمون ها واقعا آزمون های گزینه دو خیلی بهتر بودن. سوالا فوق العاده استاندارد تر و شبیه تر به کنکور.
ولی برنامه ریزی قلم چی خیلی بهتره !
یعنی برنامه ی گزینه دو نسبت به زمانش سنگینه. دانش آموز نمیرسه.
در مورد تجربی زیاد اطلاعاتی ندارم.
از راهنماییت ممنونم ... پست رو ویرایش کردم

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

مطالب تاپیک زیر شاید بدردتون بخوره
http://www.irysc.com/forum/t14313/

لایک ها
178

من حالت کلی برای تمام رشته هارو میگم...
اول از سنجش شروع میکنم...4 تا آزمون آخرش که به نظرم برای همه لازمه اما همه ی آزمونای سنجش به نظرم واسه فارغ التحصیلا یا کسایی که همه ی درسا رو چند بار مرور کردن خوبه چون بودجه بندیش واسه کسایی که هنوز همه ی مطالبو کامل نخوندن خوب نیست....
قلم چی بزرگ ترین مزیتی که داره جامعه ی آماری بالاشه اما از نظر کیفیت سوالا به جز 2-3 تا آزمون آخرش به درد نمیخوره خیلی...بودجه بندیش هم خوبه بد نیست....
گزینه 2 کیفیت سوالا فوقالعاده اما جامعه ی اماریش واسه تجربیا کم...برای بقیه ی رشته ها زیاد اطلاع ندارم....بودجه بندی مطالبشم بد نیست یه خورده سنگین هست اما خوبه....
من خودم گزینه 2 بودم و از این که گزینه 2 بودم راضی بودم....
باز به هر حال اینا نظر شخصی من هستش شاید بقیه جور دیگه فک کنن

Zahra*D

New Member
لایک ها
25

من حالت کلی برای تمام رشته هارو میگم...
اول از سنجش شروع میکنم...4 تا آزمون آخرش که به نظرم برای همه لازمه اما همه ی آزمونای سنجش به نظرم واسه فارغ التحصیلا یا کسایی که همه ی درسا رو چند بار مرور کردن خوبه چون بودجه بندیش واسه کسایی که هنوز همه ی مطالبو کامل نخوندن خوب نیست....
قلم چی بزرگ ترین مزیتی که داره جامعه ی آماری بالاشه اما از نظر کیفیت سوالا به جز 2-3 تا آزمون آخرش به درد نمیخوره خیلی...بودجه بندیش هم خوبه بد نیست....
گزینه 2 کیفیت سوالا فوقالعاده اما جامعه ی اماریش واسه تجربیا کم...برای بقیه ی رشته ها زیاد اطلاع ندارم....بودجه بندی مطالبشم بد نیست یه خورده سنگین هست اما خوبه....
من خودم گزینه 2 بودم و از این که گزینه 2 بودم راضی بودم....
باز به هر حال اینا نظر شخصی من هستش شاید بقیه جور دیگه فک کنن
با حرفاتون موافقم ... واقعا کیفیت سوالات قلم چی تو ازمون های اول زیاد جالب نیست ... فکر می کنم گزینه دو و سنجش از همه بهترن

لایک ها
178

با حرفاتون موافقم ... واقعا کیفیت سوالات قلم چی تو ازمون های اول زیاد جالب نیست ... فکر می کنم گزینه دو و سنجش از همه بهترن
بله باز میگم بسته به شرایطتون و این که چه مقدار از مطالب رو جمع کردید یکی از آزمون های گزینه 2 و سنجشو میتونید انتخاب کنید...از تابستون میخواین تو آزمونا شرکت کنید؟؟؟؟؟

Zahra*D

New Member
لایک ها
25

بله باز میگم بسته به شرایطتون و این که چه مقدار از مطالب رو جمع کردید یکی از آزمون های گزینه 2 و سنجشو میتونید انتخاب کنید...از تابستون میخواین تو آزمونا شرکت کنید؟؟؟؟؟
ترجیحا از تابستون ولی نظر دبیر ها اینه که از مهر شروع کنیم ... تا مهر خود مدرسه ازمون می گیره

لایک ها
178

ترجیحا از تابستون ولی نظر دبیر ها اینه که از مهر شروع کنیم ... تا مهر خود مدرسه ازمون می گیره
به نظر منم از مهر بهتره....یه پیشنهاد دیگه ای ک دارم اینه ک خودتو از تابستون خیلی خسته نکنی ک بعدا کم بیاری این تجربه ی خود منه....
باز هر کاریو که خودت صلاح میدونی انجام بده

Zahra*D

New Member
لایک ها
25

به نظر منم از مهر بهتره....یه پیشنهاد دیگه ای ک دارم اینه ک خودتو از تابستون خیلی خسته نکنی ک بعدا کم بیاری این تجربه ی خود منه....
باز هر کاریو که خودت صلاح میدونی انجام بده
خیلی گیج شدم واقعا نمی دونم چی کار کنم ... خدا به خیر کنه امسالو سال کنکوره دیگه کاریش نمی شه کرد . بازم ممنون بابت راهنمایی هات واقعا مفید بودم

لایک ها
178

خیلی گیج شدم واقعا نمی دونم چی کار کنم ... خدا به خیر کنه امسالو سال کنکوره دیگه کاریش نمی شه کرد . بازم ممنون بابت راهنمایی هات واقعا مفید بودم
اول از همه باید آرامش داشته باشی....دوم اینکه بیخود نباید شلوغش کنی...سوم اینکه تابستون خیلی خودتو خسته نکنی این از همه مهم تره چون من خودم خیلی پشیمونم از اینکه تابستون خیلی خودمو خسته کردم اینجوری واسه بعد از عید که زمان خیلی مهمی واسه جمع بندیه کم میاری و خسته میشی...

Zahra*D

New Member
لایک ها
25

اول از همه باید آرامش داشته باشی....دوم اینکه بیخود نباید شلوغش کنی...سوم اینکه تابستون خیلی خودتو خسته نکنی این از همه مهم تره چون من خودم خیلی پشیمونم از اینکه تابستون خیلی خودمو خسته کردم اینجوری واسه بعد از عید که زمان خیلی مهمی واسه جمع بندیه کم میاری و خسته میشی...
واقعا ممنونم که از تجربه هات گفتی ... خیلی کمک می کنه قطعا چون یکی امتحان کرده امیدوارم موفق شده باشی تو کنکورت

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام...
در مورد جامعه آمارى خب تعداد شرکت کننده هاى قلم چى بيشتره,هرچند به نظرم اون موضوع زياد مهم نيس چون اکثر شرکت کننده هاى همه ى اين آزمونا سياهى لشکرن....
سطح سوالاى گزينه دو به وضوح بهتر و بالاتر از ساير آزموناس...
يه چيزى که درمورد قلم چى وجود داره اينه که به علت نحوه ى اسم زدناش(دويست نفر برتر،نفرات برتر هر شهر) ممکنه در دراز مدت برای شما ایجاد استرس کنه...البته این روش ممکنه برای یه عده ای مناسب باشه اما نظر شخصی من اینه که به مدت طولانی تحت رقابت و استرس این شکلی بودن اثرات مخربش بیشتره...
در ضمن مشاورا اکثرا زمان سه هفته یک بار رو برای آزمونای دوره ای مناسب میدونن که تو گزینه دو رعایت میشه...
در مجموع نظر من اینه که اگه آدمی هستین که به دور از هیاهو عملکرد بهتری دارین،گزینه دو انتخاب مناسبی برای شماست...اما اگه دائما نیاز به تهییج شدن دارینو باید دستی شما رو دائم به مسیر هل بده و البته حضور در جو رقابتی شدید و دخالت های پشتیبان به شما لطمه نمی زنه،برید سراغ قلمچی

* viva *

New Member
لایک ها
65

جامعه اماری کانون از سایر ازمون ها بیشتره اما سطح سوالاتش از سوالات کنکور خیلی پایین تره . بالا بودن جامعه اماری شاید باعث بشه که درظاهر نتایج اعلام شده به رتبه ی اصلی که تو کنکور میگیرین نزدیک تر بشه اما در اصل اینطور نیست چون ممکنه تعداد زیادی در ازمون شرکت نکرده باشن یا سطح علمی بالا یی نداشته باشن که باعث اعتماد به نفس کاذب میشه .
اما بر عکس گزینه دو سطح سوالاتش از کنکور بالا تره و باعث میشه چشمتون به سوالات سخت و مفهومی عادت کنه و اگر چه جامعه اماریش پایینه اما به همون نسبت افرادی که در ازمون حضور ندارن یا سطح علمی پایینی دارن کمتر میشن .
مزیتی که کانون نسبت به گزینه دو داره برنامه ریزی دقیق تر و جامعه اماری بالا تره اما سوالات گزینه دو از کانون بهتر و مفهومی ترن .
ازمون سنجش هم که جامعه اماریش از کانون بالا تره و طبیعتا همه شرکت میکنن ...
مرات هم سوالاتش به هیچ وجه استاندارد نیست به ویژه برای سال اخر ازمون مناسبی نیست و پیشنهاد میکنم هیچ وقت سمتش نرین . ازمون های علوی هم بیش از حد ساده هستن و شرکت درش همون وقت تلف کردنه . ازمون های گاج رو هم خودم شرکت نکردم اما دوستانی که شرکت کرده بودن زیاد راضی نبودن ...

فهیمه H

New Member
لایک ها
45

من رشتم ریاضیه هر دو تا ازمونای گاج و قلمچی رو شرکت میکردم.سوالای گاج ب نظر من خیلی غیر استاندارد بودن تازه بافاصله ی ازموناش مشکل داشتم چون سه هفته فاصله داشت' درس خوندنو ب تاخیر مینداختم و قشنگ ۲هفترو از دست میدادم اگ میخوای بری گاج باید خیلی ب خودت متکی باشی، تازه پشتیبانیش (حد اقل تو شهر خودم) خیلی داغون بودقلمچیم ازموناش یا خیلی اسون میشه یا ی دفعه تو جمع بندیا خیلی سخت!گزینه ی۲ رو اطلاعی ندارم ولی میگن چون تراز بالا میده بچه ها اعتماد ب نفس کاذب پیدا میکنن ولی میگن سوالاش با کیفیته و طراح ها ی کنکور ی نیم نگاهی ب سوالاش دارن ولی جامع اماری کمش ی پوئن منفیه .ازمون سنجش هم هیچ ربطی ب سازمان سنجش نداره! بلکه اسمش ”تعاونی سنجشه”ب بچه ها توصیه میکنن ۳ تای اخرو شرکت کنن.ولی اونم نمیتونه مفید باشه دیگ تو ی ماه اخر میخواد معجزه بشه؟تخمین رتبشم قابل اعتماد نیست!تا الان ک کسی ندیدم بگ رتبمو درست تخمین زد.در کل هیچ یک از ازمونا استاندارد نیست .چون حساسیتی ک روی سوالای کنکور هست رو اونا نیست ولی شرکت کردن تو این ازمونا مهمه چون تو فضای درس قرار میگیری.

آخرین ویرایش توسط مدیر

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

فقط گزینه ی 2 ,درسته جامعه آماری پایین داره اما سوالاش بسیار شبیه به کنکوره,{مثلا تو رشته تجربی اگه کسی برای کنکور 93 میرفت گزینه2 میتونست فیزیک رو 100 بزنه یا مثلا ریاضی رو حدود 80 یا زیست حدود 60 } این ها همه اثبات شده دفترچش هم توی نمایندگیاش هست من دفتر چه هاش رو دیدم همش رو راس میگفتن حدود 75 درصد سوالاش با کنکور مشابهت داشت {به طور میانگین}

بالا