وضعیت
موضوع بسته شده است.

SAMANEH.

New Member
لایک ها
0
سلام . میخوام بدونم که المبیاد جغرافی چجوری هس؟

Tmifn

New Member
لایک ها
22
پاسخ : المبیاد جغرافی

مطالب احتمالا از جغرافیای1 و2 رشته انسانی هستش

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

هدف اين المپ چيه واقعا ؟ :|
قسمت محيط زيست و ايناش كه تو اكو هست
فقط مي مونه قسمت گردشگريش كه… من ديگه حرفي ندارم :|

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

فقط مي مونه قسمت گردشگريش كه… من ديگه حرفي ندارم :|[/اTE]

سلام!هدف این المپیاد تربیت باغ وحش بانانی!هست که میتونن کاری کنن که خرس نون تافتون بخوره!!!!!و شیر هم پای مرغ!از لحاظ اقتصادی خیلی به صرفه است

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

فقط مي مونه قسمت گردشگريش كه… من ديگه حرفي ندارم :|[/اTE]

سلام!هدف این المپیاد تربیت باغ وحش بانانی!هست که میتونن کاری کنن که خرس نون تافتون بخوره!!!!!و شیر هم پای مرغ!از لحاظ اقتصادی خیلی به صرفه است

سلام
دلتون پـــــــُره هاا :)))

به هر حال ، به نظرم واقعا با بقيه رشته ها اون قدر هم پوشاني داره كه به عنوان يه رشته المپ مستقل بحساب نياد!

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام
دلتون پـــــــُره هاا :)))

به هر حال ، به نظرم واقعا با بقيه رشته ها اون قدر هم پوشاني داره كه به عنوان يه رشته المپ مستقل بحساب نياد!

نه خداوکیلی راست میگم!!باورتون نمیشه؟!!برین تو اخبار ببینین چندروز پیش تو باغ وحش خرم آباد نشون میداد!:17:خرس بدبخت بااون عظمت کلی لاغر شده بود و نون تافتون خمیری بهش میدادن!برای شیرها هم پای مرغ میآوردن!خدا میدونه به بقیه حیوانات چی میدن!:177:درمورد جغرافیا هم نظری ندارم!!به امید خدا المپیاد هدیه های آسمانی رو هم تأسیس میکنن!آخه ازبس به ما زیستیا و بقیه شیمی و فیزیک و ریاضیا رسیدن که تصمیم گرفتن بیشتر برگزار کنن!:4:

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

هر علمی مهمه و ما علمی نداریم که بی اهمیت به شمار بره ! جغرافیا قسمت هاییش با اکو هم پوشانی داره نه همش ! مگه اکثر علوم مطالب مشترک ندارند؟!
لطفا به سوال تاپیک پاسخ دهید و موضوع رو از مطلب اصلی منحرف نکنید در غیر اینصورت لطفا اسپم ندین !!!
موفق باشید:53:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

هر علمی مهمه و ما علمی نداریم که بی اهمیت به شمار بره ! جغرافیا قسمت هاییش با اکو هم پوشانی داره نه همش ! مگه اکثر علوم مطالب مشترک ندارند؟!
لطفا به سوال تاپیک پاسخ دهید و موضوع رو از مطلب اصلی منحرف نکنید در غیر اینصورت لطفا اسپم ندین !!!
موفق باشید:53:

بحث المپياد ، بحث تفكر و تحليل و تقويت قدرت ايده زنيه !
مباحث مربوط به اين ها در اكو امده غير اينه ؟؟
از اب و هوا و خاط حاصلخيز (;)) گرفته تا پوشش گياهي و فرسايش و غيره

من تا اونجايي كه مي دونم بحث گردشگري و مركز استان و غيره نياز به وقت ويژه اي به غير از مدرسه نداره اونم در قالب المپياد !

+ هر چيزي حدي داره، افراط و تفريط در يك مسئله از بار علمي و اهميتش كم مي كنه !

مثلا پس فردا بيان المپياد كودك ياري تعريف كنن !

بعد ما بگيم كودك ياري هم برا خودش علميه اگرچه هم پوشاني با بعضي مباحث داره !!

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

بحث المپياد ، بحث تفكر و تحليل و تقويت قدرت ايده زنيه !
مباحث مربوط به اين ها در اكو امده غير اينه ؟؟
از اب و هوا و خاط حاصلخيز (;)) گرفته تا پوشش گياهي و فرسايش و غيره

من تا اونجايي كه مي دونم بحث گردشگري و مركز استان و غيره نياز به وقت ويژه اي به غير از مدرسه نداره اونم در قالب المپياد !

+ هر چيزي حدي داره، افراط و تفريط در يك مسئله از بار علمي و اهميتش كم مي كنه !

مثلا پس فردا بيان المپياد كودك ياري تعريف كنن !

بعد ما بگيم كودك ياري هم برا خودش علميه اگرچه هم پوشاني با بعضي مباحث داره !!
اصلا چرا یه رشته ی دانشگاهی به نام جغرافیا داریم؟
شما فقط یه بخش از علم جفرافیا رو میبینید ! جغرافیا شامل 4 شاخه است : جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، کارتوگرافی و جغرافیا سیاسی - نظامی
خوب حالا اکو با هر 4 تای اینا هم پوشانی داره؟! چرا ایده زنی و تفکر رو فقط مخصوص ریاضی فیزیک شیمی و زیست میبینیم ؟ یه تحقیقی راجع به این علم کنید ممنون میشم در ضمن خواهش میکنم اگه بازم موردی بود تو پ.ب یا پ.خ مطرح کنید. در غیر اینصورت بحث 2 نفره است و اسپم محسوب میشه !

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

شما فقط یه بخش از علم جفرافیا رو میبینید ! جغرافیا شامل 4 شاخه است : جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، کارتوگرافی و جغرافیا سیاسی - نظامی
خوب حالا اکو با هر 4 تای اینا هم پوشانی داره؟! چرا ایده زنی و تفکر رو فقط مخصوص ریاضی فیزیک شیمی و زیست میبینیم ؟ یه تحقیقی راجع به این علم کنید ممنون میشم در ضمن خواهش میکنم اگه بازم موردی بود تو پ.ب یا پ.خ مطرح کنید. در غیر اینصورت بحث 2 نفره است و اسپم محسوب میشه !

واضحه !! به همون علت كه برا "كودك ياري" رشته دامشگاهي داريم !

اِ ؟ كودك ياري هم گرايشات مختلفي داره ! نام ببرم ؟؟

پس با اين وجود كودك ياري و خياطي هم بايد براش يه رشته المپياد درست كنن مگر غيرىاينه ؟:)

مگه فقط فيزيك و رباضي و اينا تحليل مي خواد ؟ كودك ياري هم فقط مفاهيمه :)  

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

توی رشته های زیست و فیزیک و شیمی و ریاضی نو آوریی وجود داره که افراد المپیادی میتونن تغییر و تحولی درزمان دانشجویی شون باتوجه به علمی که یادگرفتن توی رشته اشون ایجاد کنن!
حالا مثلا طرف میاد نوآوریی در جغرافیای نظامی سیاسی ایجاد میکنه؟؟خب بازم از علومی که نام بردم استفاده میکنه غیر ازاینه؟!بهتر نبود ظرفیت های جدید رو به دانش پژوهان سایر رشته ها اختصاص میداد!؟شما میتونید یه کاربرد و نوآوری توی این رشته هایی که فرمودین ذکر بفرمایید؟

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

واضحه !! به همون علت كه برا "كودك ياري" رشته دامشگاهي داريم !

اِ ؟ كودك ياري هم گرايشات مختلفي داره ! نام ببرم ؟؟

پس با اين وجود كودك ياري و خياطي هم بايد براش يه رشته المپياد درست كنن مگر غيرىاينه ؟:)

مگه فقط فيزيك و رباضي و اينا تحليل مي خواد ؟ كودك ياري هم فقط مفاهيمه :)
خوب مثل اینکه باید این مطلب رو کش بدیم.
جمله ی خودتون :
بحث المپياد ، بحث تفكر و تحليل و تقويت قدرت ايده زنيه ! همین؟! نه خیر هدف از تفكر و تحليل و تقويت قدرت ايده زني چیه؟! بهبود زندگی !!! چه اشکالی داره شما علاوه بر این که نخبه هایی برای ریاضی و فیزیک و شیمی و زیست داشته باشی نخبه هایی هم داشته باشی که بتونن تحلیل های سیاسی نظامی فوق العاده ای بدن یا با پیش بینی اوضاع محیطی خسارت های طبیعی رو کاهش بدن ؟! هدف از این کارا چیه؟بهبود زندگی !!!
در ضمن چرا از قیاس مع الفارق استفاده میکنین؟! مثل اینکه بگم مثلا چون ریاضی زبان طبیعته رشته ی خیلی مهمیه پس نباید سایر علوم رو تحصیل کرد !
اخطار آخر برای اسپم

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

خوب مثل اینکه باید این مطلب رو کش بدیم.
جمله ی خودتون :
بحث المپياد ، بحث تفكر و تحليل و تقويت قدرت ايده زنيه ! همین؟! نه خیر هدف از تفكر و تحليل و تقويت قدرت ايده زني چیه؟! بهبود زندگی !!! چه اشکالی داره شما علاوه بر این که نخبه هایی برای ریاضی و فیزیک و شیمی و زیست داشته باشی نخبه هایی هم داشته باشی که بتونن تحلیل های سیاسی نظامی فوق العاده ای بدن یا با پیش بینی اوضاع محیطی خسارت های طبیعی رو کاهش بدن ؟! هدف از این کارا چیه؟بهبود زندگی !!!
در ضمن چرا از قیاس مع الفارق استفاده میکنین؟! مثل اینکه بگم مثلا چون ریاضی زبان طبیعته رشته ی خیلی مهمیه پس نباید سایر علوم رو تحصیل کرد !
اخطار آخر برای اسپم
يه مسئله خيلي ساده ست ! 

ما "مادر" هاي هر رشته رو انتخاب مي كنيم و انجمني براي دانش پژوهان ش تشكيل ميديم ! 

مثلا در شبكيه چشم ما فقط سه نوع گيرنده نوري وجود داره " ابي- قرمز-زرد" 
از تركيب تحريك شدن درصد هاي مختلف اين ســـــــــــه ما انواع رنگ هارو مي تونيم ببينيم 

بعد بيايم بگيم ما بايد گيرنده "گلبهي " يا " اُكر" هم بايستي مي داشتيم ؟؟ چون رنگي جداست ؟ 

+ يعني كار به مثال رسيد رفت :)))

ببينيد اگه قرار باشه ما بخوايم برا هر رشته و گرايشي يه المپياد داشته باشيم كه n تا رشته به وجود مياد و نشدنيه !
درضمن پس رشته هاي دانشگاهي براي چي هستن ؟؟
اگه كسي بخواد هم چين رشته هايي تحصيل كنه مي تونه بره رشته دانشگاهي شو بخونه

اما مسئله اينه : "مادر رشته ها" مهمه تا در دانشگاه بتونن " كاربردي" ش كنن !!!

متاسفانه اين از حد گذشتن ها هست كه ارزش ها ي "تعاريف" رو كم مي كنه !

المپياد تعريف و اساس ايجادش مشخصه ! والسلام!

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

توی رشته های زیست و فیزیک و شیمی و ریاضی نو آوریی وجود داره که افراد المپیادی میتونن تغییر و تحولی درزمان دانشجویی شون باتوجه به علمی که یادگرفتن توی رشته اشون ایجاد کنن!
حالا مثلا طرف میاد نوآوریی در جغرافیای نظامی سیاسی ایجاد میکنه؟؟خب بازم از علومی که نام بردم استفاده میکنه غیر ازاینه؟!بهتر نبود ظرفیت های جدید رو به دانش پژوهان سایر رشته ها اختصاص میداد!؟شما میتونید یه کاربرد و نوآوری توی این رشته هایی که فرمودین ذکر بفرمایید؟
به نام خداوند دانا و توانا

ببخشید تو بحثتون دخالت می کنم ولی خیلی از المپیادی ها اصلا به رشته ی مرتبط با رشته ی المپیادیشون مراجعه نمی کنند.

البته این مدیریت ظریفیت خوب یک بحث جداست ولی به نظر من اصلا دلیلتون قانع کننده نیست.

در ضمن جغرافیا خیلی هم مهم هست. حالا زیاد بازش نمی کنم ولی مثلا اینکه یک مهندس عمرانی بیاد دائم سد بسازه و به جغرافیا

توجه نکنه آخرش به اینجا ختم می شه که آب یه دریاچه ای رو خشک می کنه و در نتیجه طبیعت و اکوسیستم اون منطقه رو بهم می زنه

یا مثلا همین گرد و خاکی که ما هرساله از طرف غرب کشور باهاش مواجهه می شیم ممکنه که یک گروه از مهندسان بتونند با اطلاع از

جغرافیا و دانش خودشون، راه حلی برای این موضوع پیدا کنند.پس می بینیم که اتفاقا جغرافیا درس مهمی هستش برای اینکه تمام انواع

مهندسی می تونند با یاد گرفتن جغرافیا از تمام ظرفیت های اون منطقه بهره ببرن

در ضمن اینکه در زمینه نظامی جغرافیا خیلی نو آوری ها داشته، و خیلی جنگ ها هم بخاطر همین در نظر نگرفتن جغرافیا شکست خورده

مثلا ناپلئون و هیتلر جفتشون بخاطر سرمای روسیه شکست خوردند.

یکی از دست آورد های خیلی ساده رو عرض می کنم

مثلا از استراتژی های منطقه هایی که توش خورشید به شدت می تابه این هست که هرگز رو به طرف آفتاب نجنگید.(( ساده اما مهم))

آخرین ویرایش توسط مدیر

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

يه مسئله خيلي ساده ست !

ما "مادر" هاي هر رشته رو انتخاب مي كنيم و انجمني براي دانش پژوهان ش تشكيل ميديم !

مثلا در شبكيه چشم ما فقط سه نوع گيرنده نوري وجود داره " ابي- قرمز-زرد"
از تركيب تحريك شدن درصد هاي مختلف اين ســـــــــــه ما انواع رنگ هارو مي تونيم ببينيم

بعد بيايم بگيم ما بايد گيرنده "گلبهي " يا " اُكر" هم بايستي مي داشتيم ؟؟ چون رنگي جداست ؟

+ يعني كار به مثال رسيد رفت :)))

ببينيد اگه قرار باشه ما بخوايم برا هر رشته و گرايشي يه المپياد داشته باشيم كه n تا رشته به وجود مياد و نشدنيه !
درضمن پس رشته هاي دانشگاهي براي چي هستن ؟؟
اگه كسي بخواد هم چين رشته هايي تحصيل كنه مي تونه بره رشته دانشگاهي شو بخونه

اما مسئله اينه : "مادر رشته ها" مهمه تا در دانشگاه بتونن " كاربردي" ش كنن !!!

متاسفانه اين از حد گذشتن ها هست كه ارزش ها ي "تعاريف" رو كم مي كنه !

المپياد تعريف و اساس ايجادش مشخصه ! والسلام!
خب درمورد مثالتون من بازم میگم جغرافیا چیزایی داره که اکو نداره !!!! از کی تا حالا هدف المپ زیست شده هدف جغرافیا ؟ در مورد مثال کودک یاریتون هدف از این کارو میشه تو رشته ی پرستاری که شاخه ای از زیست شناسی هست پیدا کرد ! ولی هدف اصلی جغرافیا چیه ؟ هدف اصلی کدوم یک از علوم ریاضی شیمی زیست و فیزیک هدف اصلی علم جغرافیاست؟
بله المپ تعریف مشخصی داره ولی هدف از تعریف هم باید مشخص شه !!
والسلام !

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

ببخشید تو بحثتون دخالت می کنم ولی خیلی از المپیادی ها اصلا به رشته ی مرتبط با رشته ی المپیادیشون مراجعه نمی کنند.

البته این مدیریت ظریفیت خوب یک بحث جداست ولی به نظر من اصلا دلیلتون قانع کننده نیست.

در ضمن جغرافیا خیلی هم مهم هست. حالا زیاد بازش نمی کنم ولی مثلا اینکه یک مهندس عمرانی بیاد دائم سد بسازه و به جغرافیا

توجه نکنه آخرش به اینجا ختم می شه که آب یه دریاچه ای رو خشک می کنه و در نتیجه طبیعت و اکوسیستم اون منطقه رو بهم می زنه

یا مثلا همین گرد و خاکی که ما هرساله از طرف غرب کشور باهاش مواجهه می شیم ممکنه که یک گروه از مهندسان بتونند با اطلاع از

جغرافیا و دانش خودشون، راه حلی برای این موضوع پیدا کنند.پس می بینیم که اتفاقا جغرافیا درس مهمی هستش برای اینکه تمام انواع

در ضمن اینکه در زمینه نظامی جغرافیا خیلی نو آوری ها داشته، و خیلی جنگ ها هم بخاطر همین در نظر نگرفتن جغرافیا شکست خورده

ممنونم واقعا قانع شدم مثالتون خیلی خوب بود امیدوارم این اتفاقا بیفتن:71:
پس بااین حساب باید برای رشته های فنی و انسانی باشه درسته؟

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

اِ !
بابا اقاي لطيفي از شما بعيده !
من اصلا كاري به حرف اقاي بان پرور ندارم
حرف من اينه :" المپياد جغرافيا نيازي نيست"
چرا ؟
چون هدف از المپ اينه كه ما "مادر" رشته هارو انتخاب كنيم و بچه هارو تقويت كنيم ، تا اينا مقدمه اي باشن برا كاربردي كردن و يا حتي استفاده از اون ها در اينده تحصيلي و كشورشون !

اگه قراره كسي جغرافيا سب علم كنه مي تونه رشته دانشگاهي شُ بخونه !

مثلا فرض كنيد ما المپياد كود ياري، المپياد خطاطي ، المپياد خياطي و غيره داشته باشيم

اين خروج از حد ها و إفراط و تفريط ها از ارزش "تعاريف" كم مي كنه

حرف من اينه !

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خب درمورد مثالتون من بازم میگم جغرافیا چیزایی داره که اکو نداره !!!! از کی تا حالا هدف المپ زیست شده هدف جغرافیا ؟ در مورد مثال کودک یاریتون هدف از این کارو میشه تو رشته ی پرستاری که شاخه ای از زیست شناسی هست پیدا کرد ! ولی هدف اصلی جغرافیا چیه ؟ هدف اصلی کدوم یک از علوم ریاضی شیمی زیست و فیزیک هدف اصلی علم جغرافیاست؟
بله المپ تعریف مشخصی داره ولی هدف از تعریف هم باید مشخص شه !!
والسلام !

من تنها مي تونم دو چيز از اين متن تون متوجه بشم :

يك اينكه شما فقط دوست دارين "بحث" كنيد نه برا اينكه به جواب معقولي برسيد بلكه صرفا حرف خودتون ُ تكرار كنيد
دو اينكه حرف هاي منو نمي خونيد

مسئله واقعا ساده ست !

هدف المپُ ما گم كرديم !

مثال كه زدم، توضيح هم دادم :))))

ديگه باشماست كه فكر كنيد يا صرفا جواب بديد

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

اِ !
بابا اقاي لطيفي از شما بعيده !
من اصلا كاري به حرف اقاي بان پرور ندارم
حرف من اينه :" المپياد جغرافيا نيازي نيست"
چرا ؟
چون هدف از المپ اينه كه ما "مادر" رشته هارو انتخاب كنيم و بچه هارو تقويت كنيم ، تا اينا مقدمه اي باشن برا كاربردي كردن و يا حتي استفاده از اون ها در اينده تحصيلي و كشورشون !

اگه قراره كسي جغرافيا سب علم كنه مي تونه رشته دانشگاهي شُ بخونه !

مثلا فرض كنيد ما المپياد كود ياري، المپياد خطاطي ، المپياد خياطي و غيره داشته باشيم

اين خروج از حد ها و إفراط و تفريط ها از ارزش "تعاريف" كم مي كنه

حرف من اينه !

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من تنها مي تونم دو چيز از اين متن تون متوجه بشم :

يك اينكه شما فقط دوست دارين "بحث" كنيد نه برا اينكه به جواب معقولي برسيد بلكه صرفا حرف خودتون ُ تكرار كنيد
دو اينكه حرف هاي منو نمي خونيد

مسئله واقعا ساده ست !

هدف المپُ ما گم كرديم !

مثال كه زدم، توضيح هم دادم :))))

ديگه باشماست كه فكر كنيد يا صرفا جواب بديد
دقیقا منم همین برداشت رو از نوشته های شما دارم !
لطفا یخورده هم به نوشته های من دقت کنین . من خودم المپ زیست میخوندم نه جغرافیا !!!! اصلا به نفع من نیست که از این رشته دفاع کنم !! فقط حس میکنم که قسمت زیادی از این علم نادیده گرفته شده . خب نجوم هم خیلی ارتباط نزدیکی با ریاضی و فیزیک داره ! پس چرا اونو حذف نکنیم؟!
داریم توضیح میدیم و بحث می کنیم نه توهین !

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

راستش فرمایشات جناب لطیفی برای کمبود های زیر ساخت های کشور بود ومشکلاتی محیطی اما برای این رشته توی دانشگاه ها هن فعالیت خاصی انجام نشده که حالا بخوان بچه هارو تقویت کنن برای آینده!میتونستن این توجه خاص!رو توی دانشگاه انجام بدن!منم اگه باتوجه به فرمایشات ایشون اگر واقعا قصدشون رفع این مشکلاته موافقم که انجام بشه!اما قطعا میتونم بگم از لحاظ علمی نمیتونه با بقیه رشته ها رقابتی داشته باشه

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دقیقا منم همین برداشت رو از نوشته های شما دارم !
لطفا یخورده هم به نوشته های من دقت کنین . من خودم المپ زیست میخوندم نه جغرافیا !!!! اصلا به نفع من نیست که از این رشته دفاع کنم !! فقط حس میکنم که قسمت زیادی از این علم نادیده گرفته شده . خب نجوم هم خیلی ارتباط نزدیکی با ریاضی و فیزیک داره ! پس چرا اونو حذف نکنیم؟!
داریم توضیح میدیم و بحث می کنیم نه توهین !
قسمتي كه بولد كردم : چه ربطي داره ؟ مگه هركي هر رشته اي هست فقط بايد بگه رشته ي خودش حقه المپي شدن داره ؟؟

"قسمت زيادي" از خيلي از علوم ناديده گرفته شده كه انشالله بچه ها در رشته هاي دانشگاهي شون بيشتر بهش مي پردازن !

(جداً سوالاتي كه مي پرسيد نمي دونين علتشو يا اذيت مي كنين ؟)
چون نانو و نجوم خودشون به صورت يه قطب درومدن و "مادر" رشته به خاطر اهميت شون به حساب ميان
اما جغرافيا چي ؟

الان اون مثال گيرنده هاي نوري كه گفتم خيلي قشنگ مفهوم هفت رشته المپ رو ملموس تر و شفاف تر مي كرد !

+ ما قراره بحث منطقي و معقول بكنيم قرار نيست تا فردا صبح شما حرف خودتونُ تكرار كنيد من حرف خودمو !

سؤالي پرسيديد كه چرا جغرافيا المپ نباشه ؟
خيلي شيك توضيح دادم چرا !

ديگه ادامه دادن بحث بي مورد ، حرف و دليلي كه بايد زده مي شد گفته شد ،

با بهترين ارزوها …

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا