ریحانه

New Member
لایک ها
232
سلام به المپیادی های عزیز!!!!:109:
مطلبی رو تهیه کردم که درمورد المپیاد فیزیک و کتاب های هست که می تونند در قبئلی شما کمکی بکنند.
اینو هم برای اون افرادی که تازه به جمع المپیادیا(فیزیک)پیوستند گذاشتم وهم واسه کسایی که می خوان ببینن چه کتابی می تونه واسه المپیاد فیزیک مفید باشه
امیدوارم مورد استفاده قرار گیره
یا علی
http://www.onlinephysics.com/userfile/1a1203914037.pdf

galaxygirl

New Member
لایک ها
17
پاسخ : المپیادی های فیزیک !!!!!!!!!!

سلام
من دانش اموز سال دومی هستم که امسال میرم سوم .
قبلا برای المپیاد نجوم میخوندم و به همین دلیل کتاب هالیـدی 1 به جز دو فصـل اخر که مربوط به گرماست رو بلدم و مسلطم!
فیزیک پیش دانشگـاهـی 1 رو هم خوندم و تقریبا مسلطم
فیزیک 1 و 2 رو به طور کامل تسلط دارم .
فیزیک سه رو شروع کردم به خوندن و فصل یک و دوش رو تموم کردم و به عنوان کمک اموزشی از کتاب مبتکران و سبز استفاده کردم .

راجع به المپیاد فیزیک خیلی شنیدم! این که باید از خیلی قبل شروع کرده باشی به خوندن و وحشتناک سخته .
ولی به شدت به فیزیک علاقه دارم . . . میخواستم از اونایی که سابقه دارن تو این کار بپرسم که اگه من از همین امروز شروع نم به خوندن به مرحله ی 1 و احیانا به مرحله ی دو میرسم؟! یعنی میتونم مرحله دو رو قبول شم ؟!
ازطرفی من نمیدونم سطح مطالعم تا چه حد واسه یه دانش اموز سومی که میخواد فیزیک رو شروع کنه خوب بوده...ولـی در حال حاضر احتیاج به راهنمایی دارم!
من نه معلمی دارم که بتونم تو این زمینه ازش کمک بگیرم نه دوستی که این راهو رفته باشه ! دانش اموز محصل تهران هم هستم.
میشه به طور دقیق بهم بگین چه کتابایی رو باید بخونم؟! یعنی من لیست های کلی رو دیدم..ولی این که دقیقا از هر کتاب چه بخش هایی نیازه!؟
ممنون میشم.

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

اگر علاقه داری بخونی قبولی
فقط سعی کن بخونی و سوال حل کنی
یوسف عباسی(طلای جهانی 2002) از سال دوم شروع کرده بود!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

سلام
من دانش اموز سال دومی هستم که امسال میرم سوم .
قبلا برای المپیاد نجوم میخوندم و به همین دلیل کتاب هالیـدی 1 به جز دو فصـل اخر که مربوط به گرماست رو بلدم و مسلطم!
فیزیک پیش دانشگـاهـی 1 رو هم خوندم و تقریبا مسلطم
فیزیک 1 و 2 رو به طور کامل تسلط دارم .
فیزیک سه رو شروع کردم به خوندن و فصل یک و دوش رو تموم کردم و به عنوان کمک اموزشی از کتاب مبتکران و سبز استفاده کردم .

راجع به المپیاد فیزیک خیلی شنیدم! این که باید از خیلی قبل شروع کرده باشی به خوندن و وحشتناک سخته .
ولی به شدت به فیزیک علاقه دارم . . . میخواستم از اونایی که سابقه دارن تو این کار بپرسم که اگه من از همین امروز شروع نم به خوندن به مرحله ی 1 و احیانا به مرحله ی دو میرسم؟! یعنی میتونم مرحله دو رو قبول شم ؟!
ازطرفی من نمیدونم سطح مطالعم تا چه حد واسه یه دانش اموز سومی که میخواد فیزیک رو شروع کنه خوب بوده...ولـی در حال حاضر احتیاج به راهنمایی دارم!
من نه معلمی دارم که بتونم تو این زمینه ازش کمک بگیرم نه دوستی که این راهو رفته باشه ! دانش اموز محصل تهران هم هستم.
میشه به طور دقیق بهم بگین چه کتابایی رو باید بخونم؟! یعنی من لیست های کلی رو دیدم..ولی این که دقیقا از هر کتاب چه بخش هایی نیازه!؟
ممنون میشم.
اصلا" دیر نیست. کسی بوده از مهر ماه سال سوم شروع کرده و برنز جهانی آورده!
میتونید به تاپیک هایی که توی همین انجمن هست مراجعه کنید.

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

منم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
الان سومم و هالیدی 1 و 3 رو خوندم(همچنین توماس جلد1 هر دو بخش)کلپنر تا فصل 4 و گریفیث دست و پا شکسته.الان وضعم خوبه(مرحله 1 و 2)؟؟؟؟؟؟؟

لایک ها
282

الان سومم و هالیدی 1 و 3 رو خوندم(همچنین توماس جلد1 هر دو بخش)کلپنر تا فصل 4 و گریفیث دست و پا شکسته.الان وضعم خوبه(مرحله 1 و 2)؟؟؟؟؟؟؟
وضعت توپه :161:شسئیشدیصددصضصض

amir74

New Member
لایک ها
21

خب خيلي خوب خوندين فقط شروع كنين به حل كردن مسئله چون خيلي مهمه.

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

ممنون از کمکتون.فقط واسه مرحله دو باید چجوری بخونم تا بتونم خوب سوالاشو جواب بدم؟d:

لایک ها
282

ممنون از کمکتون.فقط واسه مرحله دو باید چجوری بخونم تا بتونم خوب سوالاشو جواب بدم؟d:
الان که زوده واسه مرحله 2 خوندن ولی واسه ی مرحله 2 حل سوالات کتاب مسایل برگزیده روسیه(که باز سطح سوالاش بالاتر از مرحله 2 و راه حل های چرتی داره) و حل سوالات سال های گذشته(از یه کتابه که خوشخوان زده)نزدیک مرحله 2 و در شرایط آزمون

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

این بخشنامه که واسه ثبت نام المپیادباید بیاد مدرسه کی میاد؟؟؟

researcher

New Member
لایک ها
0

سلام بچه ها یه سوال داشتم! میخواستم بدونم برا فیزیک موج که جدیدا زیاد داره سوال میاد چه کتابیو بخونم که دیگه لازم نباشه پیشو بخونم؟؟

a-tohidi

New Member
لایک ها
3

بذارین یه چیزی رو روشن کنم.مهم نیست چه قدر خوندین.مهمه که چیزایی رو بخونین که کمیته می خواد.بسط دادن و اختلال رو خوب کار کنین(سومی ها)و سعی کنین همون بازده ای رو سر امتحان داشته باشین که حالت عادی دارین.سعی کنین جواب آخر سوالا رو به دست بیارین.
برای مرحله 1و2 سوالای سال های پیش رو حل کنین.برای دوره هم فقط نباید سوتی بدین.:p
نمیشه گفت از کی باید خوند تا طلا شد پس نا امید نشین.:98:

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

بذارین یه چیزی رو روشن کنم.مهم نیست چه قدر خوندین.مهمه که چیزایی رو بخونین که کمیته می خواد.بسط دادن و اختلال رو خوب کار کنین(سومی ها)و سعی کنین همون بازده ای رو سر امتحان داشته باشین که حالت عادی دارین.سعی کنین جواب آخر سوالا رو به دست بیارین.
برای مرحله 1و2 سوالای سال های پیش رو حل کنین.برای دوره هم فقط نباید سوتی بدین.:p
نمیشه گفت از کی باید خوند تا طلا شد پس نا امید نشین.:98:
سلام امیر.

حالا درسته که امسال یه مقدار دوره خرکاری بود سوالاش ولی در عوض 89 سوالاش بیشتر رفته بود تو مایه های مسئله های کتابای مرجع مثل ماریون و کلپنر و گریفیث. یعنی خیلی اختلالی نبود.

به نظرم باید تلاش کنیم تا بتونیم بیشتر مدل های سوال رو بتونیم حل کنیم.

لایک ها
282

جواب منو نمیدید؟؟:180:
وسط آذر ماه و وقتی هم اومد باشگاه روی سایت می زاره و خودت میتونی بری تو سایت باشگاه و ببینی پارسال کی اومده:169::212::159:

بالا