tressa

New Member
لایک ها
128
پاسخ : المپیاد آزمایشی بهمن 92

ممکنه سوال 17 رو یه نفر توضیح بده ؟

لایک ها
344

من نگا میکردم ولی چیزی پیدا نکردم،میشه بگید کدوم سوالا غلط بودن؟!![/QUOTE]

خب برای مثال سوال 40 رو یه نگاهی بندازید همون سوالی که باید گروه تکرار شونده اون مولکول پلیمر رو پیدا میکردیم و جرمشو حساب میکردیم...............واحد تکرار شونده 3 کربن 3 هیدروژن 2 اکسیژن و 1 کلر داشت و جمع اجرام مولکولیشون 106.5 میشد ولی تو گزینه ها نبود.من سر جلسه اعصابم خورد شد.
یا سوال 29 رو ببینید......با توجه به اطلاعات سوال اتم یه زیر لایه d کاملا پر داره.....ولی کردم اتم هست که انرژی یونش چهارمش با اطلاعات سوال جهش بزرگ داشته باشه؟؟؟با اطلاعات سوال عدد اتمی این اتم عدد 31 میشه ولی در واقع این سوال این مفهومو میرسونه که بعد از کندن اخرین الکترون 4s برای رفتن به 3d جهش بزرگ داریم ولی ما میدونیم که سطح انرژی این دوزیر لایه یعنی 3d , 4s با هم تفاوت زیادی ندارن.....و جهشی به بزرگی تغییر زیر لایه اتفاق نمیفته.و سوال با توجه به غلط بودنش و در نظر گرفتن عدد اتمی 31 جواب 8 یعنی گزینه 2 رو به ما میده.....
برای مثالی دیگه سوال 13.............هم من و هم معلممون هردو که حساب میکردیم جوابی حدود 1.18 بدست میومد که تو گزینه ها نبود....
سوال جالب دیگه سوال 24 بود.............فرمولی که بدست میومد فرمول یه الکن یا سیکلو الکان بود..........و گزینه 1 صحیح بود وتو پاسخ نامه زده بود گزینه 1 صحیح نیست.........
یه سوال دیگه هم غلط بود که دقیقا یادم نمیاد کدوم بود.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خب برای مثال سوال 40 رو یه نگاهی بندازید همون سوالی که باید گروه تکرار شونده اون مولکول پلیمر رو پیدا میکردیم و جرمشو حساب میکردیم...............واحد تکرار شونده 3 کربن 3 هیدروژن 2 اکسیژن و 1 کلر داشت و جمع اجرام مولکولیشون 106.5 میشد ولی تو گزینه ها نبود.من سر جلسه اعصابم خورد شد.
یا سوال 29 رو ببینید......با توجه به اطلاعات سوال اتم یه زیر لایه d کاملا پر داره.....ولی کردم اتم هست که انرژی یونش چهارمش با اطلاعات سوال جهش بزرگ داشته باشه؟؟؟با اطلاعات سوال عدد اتمی این اتم عدد 31 میشه ولی در واقع این سوال این مفهومو میرسونه که بعد از کندن اخرین الکترون 4s برای رفتن به 3d جهش بزرگ داریم ولی ما میدونیم که سطح انرژی این دوزیر لایه یعنی 3d , 4s با هم تفاوت زیادی ندارن.....و جهشی به بزرگی تغییر زیر لایه اتفاق نمیفته.و سوال با توجه به غلط بودنش و در نظر گرفتن عدد اتمی 31 جواب 8 یعنی گزینه 2 رو به ما میده.....
برای مثالی دیگه سوال 13.............هم من و هم معلممون هردو که حساب میکردیم جوابی حدود 1.18 بدست میومد که تو گزینه ها نبود....
سوال جالب دیگه سوال 24 بود.............فرمولی که بدست میومد فرمول یه الکن یا سیکلو الکان بود..........و گزینه 1 صحیح بود وتو پاسخ نامه زده بود گزینه 1 صحیح نیست.........

amirameli

New Member
لایک ها
46

ممکنه سوال 17 رو یه نفر توضیح بده ؟
تو تجزیه اینطوریه،H3PO4،میدهد،+H2PO4-،H+،که قبل از تجزیه غلطت،H3PO4،0.8، بود ولی بعد از تجزیه میشه،هشت دهم منهای ایکس،و غلطت هر یک از فراورده ها میشه x،پس جمعشون میشه،0.8+x،که تو سوال گفته 1.2 میشهپس x=0.4پس50% تجزیه شده،،،،،نمیتونستم بهتر از این بنویسم،ببخشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

~zahra~

New Member
لایک ها
4

قصدی ندارن نتایجو بزنن؟؟؟؟

amirameli

New Member
لایک ها
46

قصدی ندارن نتایجو بزنن؟؟؟؟
زدن نتایجو فقط باید کد ملی رو خودشو وارد کنی (قبلا یه 9 هم اضافه میکردی اولش) و اول کد داوطلبی 4 تا 9 اضافه کنیمثلا اگه کدت 0158 هستش باید بزنی 99990158

tressa

New Member
لایک ها
128

چرا نشه 3x+.8 ؟ مگه نه اینکه اول .8 داشتیم ، بعد از اون x-.8 تفکیک نشده داریم، x تا H+ و x تاهم h2po4- !! خب جمعشون میشه x+x+x-.8 !!

amirameli

New Member
لایک ها
46

چرا نشه 3x+.8 ؟ مگه نه اینکه اول .8 داشتیم ، بعد از اون x-.8 تفکیک نشده داریم، x تا H+ و x تاهم h2po4- !! خب جمعشون میشه x+x+x-.8 !!
ببخشید
نمیدونم چی شده ولی اون اشتباه شده
منظورم اولی این بود که
هشت دهم منهای ایکس
نه ایکس منهای هشت دهم
آخر سر جمعش میشه
هشت دهم بعلاوه ایکس

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

مشکل این سوال هم اینجاستولی بهترین گزینه ممکن 2 میشه!!!!!!
خب آخه وقتی غلطه دیگه غلطه،بهترین گزینه یعنی چی؟البته من خودم تو توضیحات نوشتم که باید دید کدوم گزینه به 3 تا دیگه نمیخوره اما بازم به نظرم اینطور سوالا درست نیست!

amirameli

New Member
لایک ها
46

خب آخه وقتی غلطه دیگه غلطه،بهترین گزینه یعنی چی؟البته من خودم تو توضیحات نوشتم که باید دید کدوم گزینه به 3 تا دیگه نمیخوره اما بازم به نظرم اینطور سوالا درست نیست!
اوکی
ههههههه
سوالو حذف کردن

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

اوکی ههههههه سوالو حذف کردن
اعتماد ب سقف: خب معلومه دیگه،وقتی ایمان میگه سوال غلطه گ.لوئیس هم جلوش سر خم میکنه و اونم باشه حذف میکنه!:4: سوالش با ایده تکراری بود و اصل سوالی ک شبیه این بود یادم میاد ۵گزینه ای بود با۴گزینه صحیح!(باید غلط رو پیدا میکردیم!)

afbaghlani

New Member
لایک ها
343

سلام به همه
چرا سوال 20 غلطه؟؟ همون قطره ی آب!

ضمنا اشکالات آزمون محدود به موارد ذکر شده نبوده.
در این آزمون سوالاتی که مربوط به متن کتاب شیمی 1 هست به عنوان ساختار اتم و خواص تناوبی معرفی شدند که هیچ ربطی البته به اون ندارند.
مثلا 50: باگرم شدن آب سوخت و ساز بدن ماهی ها بالا می رود و ... مربوط به متن شیمی 1 هست و ربطی هم به ساختار اتمی ندارد

ضمنا در همین سوال 50 گفته شده سوخت و ساز بدن پلانکتون ها بالا میرود و اکسیژن بیشتری میخواهند که خب همه میدونم که پلانکتون ها اکسیژن تولید می‌کنند و اون باکتری ها هستند که با ماهی ها برای کسب اکسیژن رقابت می کنند.

بالا