انتخاب رشته ی کنکور(بین پزشکی و دبیری زیست)

sadeghwh

New Member
لایک ها
14
با سلام خدمت شما اساتید و مشاورین عزیز
بنده قصد داشتم واسه رشته ی پرشکی درس بخونم
درسمم تقریبا خوبه و سریع مطلب رو می فهمم
یعنی احتمال پزشکی قبول شدنم زیاده
همون قدر که به پزشکی علاقه دارم به دبیری زیست هم علاقه دارم
اما چند روز پیش ی مطلبی رو خوندم که نوشته بود تا متخصص شدن توی پزشکی حدود15-20 سال باید درس بخونی و هر شب انگار داری واسه کنکور می خونی
واسه همین دودل شدم که کدوم برم
از یه طرف میگم درسته درآمد دبیری از پزشکی کمتره ولی 6 سال بیشتر نیست و بعد از 6 سال شغل دارم
از یه طرف هم میگم با اینکه درآمد پزشکی زیاده ولی وقتی 35 سالم شد درآمد زیاد رو می خوام چکار
در ضمن میگن خیلی درسای پزشکی پیچیده هست و اصلا وقت سر خاروندن هم نداری
حالا ازتون می خوام یه کمک و راهنمایی بکنید که چیکار کنم؟
مرسی

farzam

Active Member
لایک ها
149
پاسخ : انتخاب رشته ی کنکور(بین پزشکی و دبیری زیست)

به نظر من دبیری زیست ساده تره.
اگه بری بزشکی باید کلا تمام زندگیت را فراموش کنی و فقط درس بخونی.اونم نه چند ساعت بلکه تمام وقتت را.

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

نه موافق نیستم
یکی از استادای من پزشکی میخوند المپیادم درس میداد خیلی هم توی هردو موفق بود اما موقع تخصصش المپیادو دیگه گذاشت کنار چون اون موقع آدم وقتش پر پر پره، خواستن توانستن است همه چیز ممکنه، آدم هرکاری میتونه انجام بده...
ولی قبول دارم مسیر پزشکی طولانیه مخصوصا برای یه دختر چون به خودت میای میبینی ۳۶_۳۵ سالته و هنوز هیچ کاری نکردی...
برای همین من به نظرم میتونید دندان پزشکی یا داروسازی بخونید چون هم درآمد بالایی دارن هم سریع ترن...بازم بهتون پیشنهاد میدم دنبال اونی برین که بیشتر دوست دارین چون میخواین تمام عمرتونو برای اون کار بزارین...
موفق باشین!

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

آره میتونی همزمان هم پزشکی بخونی هم درس بدی (البته زیر نظر آموزش و پرورش نه، خصوصی و آموزشگاه ها)

لایک ها
1,804

با سلام خدمت شما اساتید و مشاورین عزیز
بنده قصد داشتم واسه رشته ی پرشکی درس بخونم
درسمم تقریبا خوبه و سریع مطلب رو می فهمم
یعنی احتمال پزشکی قبول شدنم زیاده
همون قدر که به پزشکی علاقه دارم به دبیری زیست هم علاقه دارم
اما چند روز پیش ی مطلبی رو خوندم که نوشته بود تا متخصص شدن توی پزشکی حدود15-20 سال باید درس بخونی و هر شب انگار داری واسه کنکور می خونی
واسه همین دودل شدم که کدوم برم
از یه طرف میگم درسته درآمد دبیری از پزشکی کمتره ولی 6 سال بیشتر نیست و بعد از 6 سال شغل دارم
از یه طرف هم میگم با اینکه درآمد پزشکی زیاده ولی وقتی 35 سالم شد درآمد زیاد رو می خوام چکار
در ضمن میگن خیلی درسای پزشکی پیچیده هست و اصلا وقت سر خاروندن هم نداری
حالا ازتون می خوام یه کمک و راهنمایی بکنید که چیکار کنم؟
مرسی
این یکی دروغه ، کنکور با همه چی فرق داره ، اگه تو شهر خودت بخونی یه لذت خاصی داره ، کناره خانوادتی و به همه کارات میرسی ، اگه خوابگاهی باشه با بقیه میشینی میحونی وکیف میکنی ، البته یه عده درسا واقعا سختن ولی تو همه رشته ها درسای سختم هست ، علابه باعث میشه سختیارو به جون بخری

درسته 35 یکم دیره اما قبلشم درآمد داری ، تو دبیریم تا بخوای درآمد خوب داشته باشی باز میشی 35 سال

​بعله سخته ، اما وقت سر خاروندن داری ، اینجوری نیس که روزی 24 ساعت بخونی ، ولی دوره تخصص واقعا سخته :|

بالا