sarajp

New Member
لایک ها
0
سلام من می خوام انتخاب رشته کنم ولی یکم سردرگمم.من درسام خوبه وتا به حال هرسال با معدل بالای19.90قبول شدم ریاضی وشیمی و زیستم خیلی عالیه خیلی رشته ی تجربی رو دوست دارم اما میگن درصد قبولیش پایینه.به نظرتون رشته تجربی برم یا ریاضی؟:29:

NILOU75

New Member
لایک ها
292
پاسخ : انتخاب رشته

ینی چی درصد قبولیش پایینه؟؟؟:39:

لایک ها
344

ینی چی درصد قبولیش پایینه؟؟؟:39:

سلام رئیس سازمان سنجش درصد قبولی رشته تجربی رو 31 درصد اعلام کرد و اگه اشتباه نکنم درصد قبولی ریاضی رو هم 78 درصد اعلام کرد.خب یعنی توی هر 100 نفر تجربی 31 نفر میرن دانشگاه(حالا هر رشته ای)
و توی 100 نفر ریاضی 78 نفر میرن دانشگاه.
شما اگه تو تجربی بخوای پزشکی یا دندون پزشکی قبول شی اونم توی دانشگاه خوب مث تهران شهید بهشتی اصفهان و.......باید رتبت برای مثلا تهران زیر 200 و یاشایدم زیر 150 باشه برای قبولی تو شهید بهشتی و اصفهان هم که سه تا دانشگاه خوبن باید زیر 500 باشی یعنی کلا اگه بخوای پزشکی توی یه دانشگاه متوسط رو به بالا قبول شی باید زیر 1000 باشه رتبت.ظرفیتارو هم که تو تجربی کم کردن.
ولی ریاضی اگه بخوای یکی از دانشگاه های تهران قبول شی راحت زیر 700 برای مکانیک وبرق که تاپای ریاضین کافیه برای بقیه رشته ها مثلا مهندسی شیمی کامپیوتر.....پلمیر و..........تا 2000 هم دانشگاه دولتی تهران مث امیر کبیر و علم و صنعت و خواجه نصیر قبولی.ظریتا تو ریاضی بالاس.................تازه تو ریاضی تنوع رشته ها خیلی بالاس ولی تو تجربی همه میخوان یا برن پزشکی یا دندون پزشکی یا دارو سازی.
ولی به نظر من علاقه مهمه اگه تجربی دوس داری برو تجربی...............تو که درست خوبه ماشاالله پس مشکلی برای قبولی نداری با این اوصاف اگه تلاش کنی تو هم جز نفرات برتر کنکور تجربی هستی.
کسایی باید از این قضیه بترسن که مثلا چه میدونم...............درس نمیخونن یا توانایی و پشتکار خوبی ندارن.نه شما.

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

یعنی فقط به خاطر همین نمیخوای بری؟؟؟؟مهم علاقس که داری.درستم که خوبه.اگر فکر میکنی توانایی واراده لازم رو داری و از پسش بر میای پس شک نکن.مطمئن باش موفق میشی

EnIGmaTiC

New Member
لایک ها
53

دوست عزیز ، من این دغدغه ها رو واسه انتخاب رشته داشتم پس کاملا درکت میکنم . من عاشق ریاضی بودم و زیست رو هم خیلی دوست داشتم .
ببین این حرفا از قبولی و اینا که میزنی میشن جزو حاشیه ها.
دقیقا مثل بازی ِ فوتباله . اینقدر به حاشیه توجه نکن وگرنه از اصلش دور میوفتی.
تو اگه میخوای برق شریف هم قبول شی دقیقا یه رتبه توپ میخوای ، پزشکی تهران هم یه رتبه توپ میخوای . پس اینقدر به این چیزا توجه نکن .
هدفتو که انتخاب کنی ، علاقتو که پیدا کنی و با منطق تصمیم بگیری ، فقط یه چیزی می مونه که اونم تلاش ِ ... بقیش همه میشن تلاش برای رسیدن به هدفت . اونایی که رتبه یک و دو کنکورو میارن شاخ ندارن . اونا هم مثل ما دانش آموز بودن . حالا اونا هدفشونو میشناختن و تلاششونو کردن . پس پیشنهادم اینه اینقدر به حاشیه توجه نکنی . و نذاری چیزایی مثل اینا ذهنتو مشغول کنه .

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

تاپیک تکراری////
50 بار بار از این تاپیکا زده شده..
:29:

م

ماری کوری

Guest

به نظر من اول به درس هایی نگاه کن که باید در رشته ی تجربی بخونی ببین اونها رو دوس داری یا نه

بعد به شغل ها و رشته هایی نگاه کن که یک داوطلب تجربی میتونه انتخاب کنه ،ببین به رشته ای علاقه داری

اگه فهمیدی به رشته ای علاقه داری ،پس حتما میتونی به اون دست پیدا کنی ؛چون این نیرو محرکه ی تلاشت میشه و اینطوریه که حاشیه ها برات بی اهمیت

میشن.

البته تنها عامل کافی برای انتخاب رشته علاقه نیست ولی مهم ترین عامل لازم برای آن است.

لایک ها
71

سلام من می خوام انتخاب رشته کنم ولی یکم سردرگمم.من درسام خوبه وتا به حال هرسال با معدل بالای19.90قبول شدم ریاضی وشیمی و زیستم خیلی عالیه خیلی رشته ی تجربی رو دوست دارم اما میگن درصد قبولیش پایینه.به نظرتون رشته تجربی برم یا ریاضی؟:29:
این که درصد قبولی پایین هست مال افرارد معمولی هست!
نه برا شما که با بالای 19.90 داری سوال می کنی!
اگه بخوای خوب و کامل درس بخونی، تجربی رشته ی خوبیه،
اما اگه می خوای با یه تلاش معمولی یه رشته ی خوب دولتی قبول بشی، برور ریاضی
البته علاقه شرط خیلی مهمی هست.

بالا