اولین شاهد قطعی از وجود جهان‌های دیگر

omid-z

New Member
ارسال ها
281
لایک ها
319
امتیاز
0
#1
اولين شاهد قطعي از وجود جهان هاي ديگر


دانشمندان دانشگاههای کارولینالی شمالی و کارنگی ملون موفق به شناسایی اولین گواه قطعی از وجود جهانهای دیگر شدند.

به گزارش ایسنا، کیهان‌شناسان با بررسی نقشه‌ای از جهان از داده‌های فضاپیمای پلانک نتیجه گرفته‌اند که این نقشه نشانگر ناهنجاری‌هایی است که تنها می‌توانند توسط کشش گرانشی جهانهای دیگر ایجاد شده باشند.

این نقشه نشان‌دهنده تابش‌های انفجار بزرگ در 13.8 میلیارد سال پیش موسوم به تابش زمینه کیهانی است که هنوز در جهان قابل مشاهده است.

دانشمندان پیش‌بینی کرده بودند که این تابش باید بطور مساوی توزیع شده باشد؛ اما این نقشه تمرکز بیشتری از آن را در نیمه جنوبی آسمان و یک نقطه سرد را نشان داد که با درک کنونی از فیزیک قابل توضیح نیست.

لائورا مرسینی هیوتون، فیزیکدان نظری دانشگاه کارولینای شمالی و ریچارد هولمان، استاد دانشگاه کارنگی ملون در سال 2005 پیش‌بینی کردند که ناهنجاریها در تابش وجود داشته و در اثر کشش از سوی جهانهای دیگر ایجاد شده‌اند.

اکنون که مرسینی هیوتون داده‌های پلانک را برسی کرده، بر این باور است که فرضیه وی درست بوده است.

یافته‌های وی نشان می‌دهد که تعداد نامحدودی از جهانهای دیگر در خارج از جهان ما وجود دارد.

اگرچه برخی دانشمندان در مورد فرضیه جهانهای دیگر تردید دارند، این یافته‌ها می‌تواند گامی رو به جلو در جهت تغییر دیدگاه فیزیک باشد.

:43:

منبع خبر: تابناك
 
آخرین ویرایش توسط مدیر
ارسال ها
517
لایک ها
842
امتیاز
0
#2
پاسخ : اولین شاهد قطعی از وجود جهان‌های دیگر

سلام،

ممنون که اینو گذاشتین. ولی من خونده بودم که اون ناهنجاری ها ناشی از سرعت زمین و کهکشانمون نسبت به تابش پس زمین هست که یه اثر دوپلری ایجاد می کنه که موجب میشود تا ما آن محل از آسمان را داغتر ببینیم.
این اتفاقا یه سوال معروف کیهان شناسیه که فکر کنم تو کتاب مادرن هم هست. در واقع اکثر دانشمندان این پدیده ی فیزیکی رو به عنوان توجیه اون قبول می کنن و تعداد اندکی از آن ها طرفدار وجود جهان های دیگر هستند و با جاذبه ی جهان دیگر و ... این پدیده رو توجیه می کنن.

البته شاید این حرف من اشتباه باشه و این گفته ی شما با اون ناهنجاری های دوپلری فرق داشته باشه. ولی می شه این نظریه رو با نقطه ی سرد مقابل نقطه ی داغ مذکور رد کرد.(به خود نقشه ی ثبت شده توسط ماهواره مراجعه شود!)

س.ا.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا