اکتشافات نجومی سال ۲۰۱۵

nimaa70

New Member
ارسال ها
5
لایک ها
9
امتیاز
0
#1


اکتشافات نجومی سال ۲۰۱۵ بسیار باورنکردنی و شگفت انگیز بود.
بازگشت موفقیت آمیز اولین موشک مدارگرد به زمین (Space X)، مشاهده ی سیاره ی کوتوله ی محبوب یا همان سیاره ی پلوتو با جزئیات عالی و شکست رکورد طولانی ترین زمان سپری شده در فضا، از رویداد های نجومی عجیب سال ۲۰۱۵ بودند. بنابر اظهارات ناسا در یک پست اینترنتی، اطلاعات جالب دیگری را راجع به منظومه ی شمسی کسب کردیم.
در ادامه با ۹ کشف بزرگ نجومی سال ۲۰۱۵، با تکرا همراه شوید.
دستیابی به پلوتو، سیاره ای که ۳ میلیارد مایل با زمین فاصله دارد، مردم جهان را به خود علاقه مند کرد. این سیاره ی کوچک با کوه ها و آبهای یخ زده ی یافت شده در سطح آن، همچنان به شگفتی های خود ادامه خواهد داد.دانشمندان ناسا برای اولین بار موفق به فرود یک کاوشگر در ستاره ی دنباله دار ۶۷P/Churyumov-gerasimenko شدند. حجم اکسیژن یافت شده در این ستاره و گودال های آن، شگفتی های این پروژه را دوچندان کرد.یک فضاپیما چشمه ی آب گرمی را در ماه کوچکی به نام انسلادوس پیدا و تاکید کرد که این چشمه از یک اقیانوس زیر سطحی، سرچشمه می گیرد. به نظر می رسد که این چشمه مانند اقیانوس های زمین، از منافذ گرمابی بهره می برد و می تواند عوامل تشکیل حیات را داشته باشد.سیاره ی کوتوله ی سرس
، با نقاط درخشان خود توجه دانشمندان را به خود معطوف کرد. تا به حال مشابه آن در هیچ کجای جهان هستی مشاهده نشده بود، اما در حال حاضر دانشمندان تقریبا می دانند که این نقاط درخشان به دلیل رسوبات نمک به وجود آمده اند.شگفتی دیگری در مورد سیاره ی مریخ به ثبت رسید. سیاره ی مریخ در گذشته اقیانوس بزرگی داشته که تقریبا ۲۰ درصد آن را فرا گرفته بود.در ادامه با تصویر قبل، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اتمسفر و اقیانوس مریخ توسط طوفان عظیم فضایی از بین رفت و آن را به سیاره ی خشک و بایر امروزی تبدیل کرد.مدارک به دست آمده مبنی بر وجود آب مایع در سیاره ی مریخ، امکان تشکیل زندگی در این سیاره ی را دوباره به موضوعی داغ بدل کرده است.
ادامه ی مطلب و عکس ها در وبسایت تکنولوژی تکرا
 
بالا