بازي ويتهف

mohsen2010

New Member
لایک ها
35
دو توده ي چكر روي ميز قرار دارن.Aتعداد دلخواهي چكر از يك توده يا تعداد يكساني چكر از هردو توده بر مي دارد.سپس Bنيز همين كاررا انجام مي دهد.برنده كسي است كه آخرين مهره را بردارد.موقيعت هاي دوتايي
از عددهاي صحيح نامنفي هستند.با آغاز از عددهاي كوچك سعي كنيد موقيعت هاي باخت را تا هنگامي كه به يك بازگشت برسيد بيابيد.همچنين سعي كنيد يك عبارت "بسته"براي موقعيت هاي باخت بيابيد.

آخرین ویرایش توسط مدیر

bgo

New Member
لایک ها
397
پاسخ : بازي ويتهف

یه سوال اینی که نوشتین الان سوال بود یا جواب (آخه ادامه سوال جوابشم گفتین)..............

mohsen2010

New Member
لایک ها
35

یه سوال اینی که نوشتین الان سوال بود یا جواب (آخه ادامه سوال جوابشم گفتین)..............
نه ديگه اونو بزاريد پاي راه نمايي.:196:
اصل سوال اينه كه موقعيت هاي باخت رو بيابيم.(حالا يا رابطه اي كه به باخت منجر ميشه يا خود موقعيت هاي باخت)

narges.r

New Member
لایک ها
0

الان منظورت این بود که ب نیم تبدلش کنیم دیگه؟!:confused:
خب میشه دو تا دسته(بسته)و در هر دسته هم به تعداد چکر ها مهره
بعد با جمع نیم میشه وضعیت n و p شو مشخص کرد
فک کنم باید تعداد چکر ها رو بدی تا موقعیت باخت رو بشه نوشت

mohsen2010

New Member
لایک ها
35

الان منظورت این بود که ب نیم تبدلش کنیم دیگه؟!:confused:
خب میشه دو تا دسته(بسته)و در هر دسته هم به تعداد چکر ها مهره
بعد با جمع نیم میشه وضعیت n و p شو مشخص کرد
فک کنم باید تعداد چکر ها رو بدی تا موقعیت باخت رو بشه نوشت
دوست من منظور سوال اينكه اولا ببين براي چه موقعيت هايي(بازه هاي عددي يايك ياچند عدد خواص) اگر شخصي تو اون موقعيت قرار بگيره حتما ميبازه.بعدش سعي كنيد يك عبارت كلي واسه موقعيت هاي باخت پيدا كنيد.

لایک ها
268

این بازی واقعا یکی از زیبا ترین سوالات بازی هاست. البته پیدا کردن عبارت بسته رو به المپیاد کامپیوتری ها پیشنهاد نمی کنم. جواب اون رو می تونید تو کتاب "problem solving strategies" - فصل 13 بیابید. ضمنا تأکید می کنم بازی ها با نظریه ی بازی ها فرق می کند. نظریه ی بازی ها یک مبحث است که کلا با بازی ها فرق دارد و در المپیاد هم نمی آید.

mohsen2010

New Member
لایک ها
35

من اين سوال رو فقط به يك دليل گذاشتن اونم اينكه ببينم راه حل ديگه جز راه حل استراتژي واسش پيدا ميشه يا نه.
اگه كسي راه حل رو خواست بگه تا من راه حلشو بگذارم.

بالا