miladkvr

New Member
لایک ها
841
به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه

کافیه پای صحبت های افرادی بشینید که دوران تحصیلشون چه در دبیرستان و چه در دانشگاه تموم شده. اکثر اونا از حسرت کارها و فعالیت انجام نشده برای شما بیشتر میگن تا کارهایی که کردن حتی اگه اشتباه بوده باشه.

شاید این سؤال که "اگر به گذشته برگردید چیکار می کنید؟" باعث بشه اونا با حسرت و حتی با شوق از کارهایی که دوست داشتن انجام بدن و رویای انجام دادنش رو داشتند و انجام ندادن - به دلایل مختلف - برای شما بگن.

خب ما میخوایم این کار رو اینجا و در سایت آیریسک انجام بدیم. اینجا هم میشه از حسرت کارهای انجام نشده در گذشته نوشت و هم از رویای کارهایی که دوست داریم در آینده انجام بدیم.

این کار علاوه بر اینکه ما رو سبک میکنه نسبت به اتفاقات گذشته باعث تعهد هر چند کوچک برای انجام کارهای رویاهای آینده میشه. و البته این نوشته ها تجربه های خوبی رو به کوچکترهای سایت هدیه میده تا بیشتر قدر زمان خودشون رو بدونن. کوچکترهایی که خودشون هم حسرت ها و رویاهایی دارند...

لازم به ذکره که در کشورهای محتلف دیوارهایی هست با این عنوان : before I die ... که مردم میان و آرزوهاشون رو روی دیوار می نویسند. آرزوها ، رویاها و اهدافی که دوست دارند قبل از مرگ تجربه کنند. نوعی دیوار نویسی که نمونش رو پایین قرار دادم.

تا کنون در بیش از ۷۰ کشور جهان، مجموعاً حدود ۵۰۰ دیوار برای «هدفهای قبل ار مرگ» درست شده است. قزاقستان، عراق، چین، اوکراین، دانمارک، آرژانتین، ژاپن و آفریقای جنوبی، تنها بخشی از این کشورها هستند.ما با ایده گرفتن از این دیوار نویسی میخوایم از حسرت های گذشته و رؤیاهای آینده بگیم.

سانفرانسیسکو - آمریکا
شما هم بنویسید. اگر به گذشته برگردم ........
دوست دارم در آیـنـده ........

با احترام

پیوست ها

لایک ها
3,082
پاسخ : بازگشت به گذشته ، سفر به آینده (دیوار نویسی)

واقعا تبریک به شما که این تاپیک بسیار زیبا و عالی رو راه انداختید ...

من شروع میکنم...

من الان دوران تحصیل به عنوان دانش آموزم تموم شده و ایشالا از 1 مهر شایدم یه خورده زود تر باید برم دانشگاه به امید خدا ...

حالا هم در برزخ اعلام نتایج معلق هستم!

من خودم اگه میشد برگردم به عقب ( بیشتر روی صحبت با کنکوری هاست ) :

0 . سعی می کردم به حرف مشاورمون در خصوص جمع کردن گوشی و تبلت و ... در سال چهارم دبیرستان گوش میدادم و عمل میکردم !

0 . سعی می کردم اون ساعت هایی رو که خیلی الکی هیچ کاری نکردم و خیلی بیخود در اینترنت و شبکه های مجازی گشت میزدم از برنامم حذف میکردم.

0 . سعی می کردم حتما از سال سوم برای کنکورم مهیا بشم نه از سال چهارم که مجبور بشم جیگر خودمو سفره کنم برای درس خوندن!!!

0 . سعی می کردم حتما توی یکی از رشته های المپیادی تلاشی میداشتم ... *

----------------------------------------------------

* پاورقی :

من خیلی از این بابت زجر ( املاشو نمیدونم! ) کشیدم . یه بار سر کلاس گسسته بودیم و معلم همش سوالای سخت سخت میگفت و من مثل ماست نشسته بودم

و هی در و دیوارو نگاه میکردم و دوستام هی سوال حل میکردن و من باز هی غصه میخوردم و اعصابم داغون شده بود ...

amir007

New Member
لایک ها
120

منم اگه به گذشته بر میگشتم ،
1- خودمو نمی باختم
2- از بچه های نمونه دولتی (راهنمایی) برای ورودی دبیرستان نمی ترسیدم
3- تلاشم رو در هر شرایطی میکردم

آخرین ویرایش توسط مدیر

maryam.s.m

New Member
لایک ها
20

اگه به گذشته برگردم انقدر وقتم رو تلف نمیکردم برای وب نویسی و شبکه های مجازی
اگه به گذشته برگردم در انتخاب دوستام دقت بیشتری میکردم

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

من فقط دو سه چیز بگم برم! :4:
ببینید اینکه شما به گذشته برگردید و اینا هیچ چیزیرو عوض نمیکنه! هیچ تغییری به حال شما نداره بلکه بدتر هم میکنه حالتون رو!حالا اگه میخواید تجربیاتتون رو در اختیار المپیادیا و کنکوریا کلن افراد دیگه قرار بدین تاپیک های زیادی هست!
ولی اینکه آینده چکار میخواید بکنید خیلی خوبه! خیلی هم بلند پرواز باشید هیچ ایرادی نداره! حتی در مورد جزئیات هم دقیق باشین خیلی بهتره!
داستان و سرگذشت یه آدم استرالیایی رو شنیدم میگفت بدلیل یسری مشکلات پدرش اینو برده بود پیش مشاور (نمیدونم مدرسه رو میگه یا کلی) اون مشاورم براش یه دفتر تهیه کرد و هرچی توش نوشت از میلیاردر شدن تا سفر به ماه و یادگیری n زبان و حتی همسر آینده!!! و ایشون میگفت تا سن حدود 30 35 سالگی 90% اون کار ها رو انجام داده!
خیلی خوبه اگه هرکس یه دفترچه داشته باشه بعد بعد یروز خلوت کنه هرچی دلش میخواد رو توش بنویسه! مثل همین before i die بعد شاهد کولاکی تو زندگیش خواهد بود!!!
+به اینم دقت کنید که فقط این خواستن کافی نیست اما لازمه! و نوشتن اون خیلی میتونه مفید باشه.
++خودم الان این تاپیک رو دیدم به فکر این افتادم بسی تشکر از آغاز کننده تاپیک. :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام دوستان!
اول کارایی که اگه میشد!!!به گذشته برگردمو میگم!:
۱)حرف دیگرانو باورنمیکردم که نمیتونم برم تیزهوشان!
۲)بیشتر برای المپیاد تلاش میکردم و لحظه ی آخر به حرف نادرست یه همکلاسی زندگیمو برباد نمیدادم
۳)کلاسای کنکور مدرسه رو نمیپذیرفتم ومیموندم خونه وخودم درس میخوندم
۴)زودتر موبایل و ارتباطمو بادیگران میذاشتم کنار برای کنکور!
و حالا before I die!:
۱)دوست دارم زبان های برنامه نویسی که بلدمو کامل کنم ومدرک بین المللی بگیرم
۲)دوست دارم ویولن و آلمانی حرفه ای یادبگیرم
۳)دوست دارم راه درمانی مؤثری برای جلوگیری از سرطان پیدا کنم
۴)دوست دارم برم کربلا
موفق باشین:23:

mmahdit

New Member
لایک ها
174

من قبل از اینکه بمیرم دوست دارم هزار دانش آموز محروم از امکانات رو بالا بکشم و تا مدال ببرم.
البته شدنش با خداست

بالا