باوری درمورد قانون جذب

samira22

New Member
لایک ها
2
خواهش می کنم کسی اینجا نظری نذاره، اگر درمورد مطلبم نظری داشتید لطفا pm بزنید، ممنون

من باور خودم رو درمورد اینکه قانون جذب رو قبول دارم می گم :
-ما خیلی هامون فکر می کنیم که هستی به همین شکلی هست که می بینیم، ولی آیا قطعا می تونیم بگیم که همین طوریه؟ نه! ما فقط با جسممون و با حواس محدود5گانه مون دنیارو این شکلی می بینیم و همه از بچگی یه مدل بزرگ می شیم وهستی رو و زندگی رو و همه چیزهای دور و برمون رو به همین شکل دیدیم وشنیدیم و لمس کردیم و قبول داریم، ولی واقعیت اینه که هستی می تونه به همین شکلی که ما باور داریم نباشه! تصور کنید همه ی آدم هارو به شکل موج!همه ی مادیات رو به شکل موج تصور کنید! چه طور می شه؟ حالا اگه به شما بگن دنیا واقعا این شکلی هست و چیزی که شما می بینید از دنیا (خاک و سنگ وگیاه و ... دست و پا و ... برای انسان و ...) به خاطر حواس محدود 5گانه یشماست باور می کنید؟ نمی شه ردش کرد مگه نه؟ همه ی آدما از بچگی عادت میکنن که از زندگی فقط چیزهای سطحی و روند عادیش رو ببینن، بچه باشن بزرگ بشن، شغل و ازدواج و بچه و بعد هم مرگ... یه زندگی مادی معمولی... البته خب انتظاری هم جز این نمی ره و ادعایی هم جز این از همه ی آدم ها وجودنداره ولی خب وقتی می تونی بفهمی و درک کنی، وقتی می تونی بالاتر از این زندگی طبیعی رو درک کنی، چرا که نه؟!

- ما همه می دونیم که یه روز مثل همه ی آدما از این دنیا می ریم و خداروشکر همه هم تا این حد دیگه عاقل هستن که بفهمن مردن فقط قطع شدن ارتباط با دنیای مادی و جدا شدن بعد روحی انسان از جسم مادیش هست؛ حتما هم می دونیم که ذات هر انسانی یعنی اون چهکه در درونمون هست و جاودانه هست یعنی همون بعد روحی انسان از خداست (واین که همه می دونیم وقتی روح از بدن خارج شه هیچی برای جسم نمی مونه،یعنی بعد اصلی وجود انسان روحش هست، و وقتی روح رو نمی شه دید پس حتماچیزی فراتر از حد درک با حواس 5گانه ی مادی هست، خب؟ این اینجا بمونه)(حالا اینکه ذات انسان از خداست : ص،71،72 : اذ قال ربک للملائکه انی خالق بشر من طین فاذا سویته و نفخت فیه من روحی فقعوا له ساجدین/ زمانی که پروردگارت به فرشتگان گفت من بشری از گل خلق خواهم کرد چون او را بیاراستم و از روح خود در او دمیدم پس برای او به سجده درآیید؛ این هم از این) پس بعد اصلی وجودی ما از خداست، حالا به خدا فکر کنید! منشا انرژی لایزال خداست! خدا جسم نیست! ماده نیست! خدا برترین وجود و انرژی و نیروی لایزال هست، هر ماده و موجی از آن منشا می گیرد! کل کائنات و هستی زیر نظرو تحت قدرت و نظم و اراده ی خداست! خب حالا که انسان از خداست و بعد اصلی فکری و عقلی انسان از خداست، پس انسان هم جزئی از انرژی بی کران هستی هست!جسم انسان فقط برای درک و لمس انسان هست، تا یکی مثل من و شما بعد روحیش در جسمش جا بگیره تا بتونه عمل کنه! بتونه به شخصه از بعد روحیش استفاده کنه و به خاطر همین هست که خدا رو انسان حساب کرده و به این مخلوقش افتخار کرده و انسان رو جانشین خودش در زمین قرار داده (البته اگرکسی بخواد که از این بعد وجودیش در جهت صحیح استفاده کنه! که این هم برمیگرده به قدرت اختیار و اراده ی خود انسان! که درصورت استفاده ی نادرست روزی حساب پس می ده!) خب حالا رو این حساب که انسان جزئی از انرژی بیکران هست و بعد اصلی وجودش بعد روحیش هست، بعد روحی انسان می تونه وصل بشه به انرژی بیکران! یعنی همین موضوع که انسان می تونه با کنترل افکارش و جهت دادن به اونها افکارش رو درجهت صحیح و حتی دلخواهش هدایت کنه!بعد روحی انسان فراتر از حد تصور می تونه باشه! افکار انسان مربوط به بعد روحی انسان هست! (مغز و مخ و قشر مخ که جهت پردازش اطلاعات و... هست یادستگاه لیمبیک در مغز که مربوط به حافظه و یادگیری و احساسات و... هست صرفا مربوط به جسم انسان و ثبت افکار در جسم هست) افکار می تونن هدایت بشن، این حرف که همون ابتدا آقای توکلی در متن The secret آوردن که هرحرکتی و فکری که از ذهن شما می گذره می تونه به اجسام تبدیل شه به نظر منو با استدلال خودم صحیح است! هر حرکتی و فکری که در ذهن انسان می گذره درکل هستی و کائنات تاثیر داره، چرا که کائنات هم منشا گرفته از انرژی لایزال خداست و امواج ذهن انسان می تونه بهش متصل شده و همون طور که خودانسان مادیت داره این افکار هم که منشا گرفته از ذهن انسان هست توسط کائنات به ماده تبدیل شه! این جملات آخر شاید غلیظ تر(!) شد و شما که باور نمی کنید شاید باورشون نکنید باز (تبدیل افکار به ماده رو) ولی بقیه فکرمی کنم منطقی به نظر برسه! این که با هدایت افکارتون می تونید قطعا به اهدافتون برسید! البته به نظر خودم!
عذر می خوام که طولانی شد

بالا