khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
بالاخره تموم شد!

اگر نصیحت میخوای الان برو و فقط به امتحان نهایی بچسب! اما اگر خوره به فکرت افتاده که جوابها رو بررسی کنی، اینجا برای همین ساخته شده

گفتم فقط بررسی جوابها! پس بقیه موضوعات رو اینجا ننویس که مرتب بمونه و بقیه بتونن استفاده کنن.

راستی به همه بچه ها چه اونهایی که قبول میشوند و چه اونهایی که قبول نمیشوند تبریک میگم! شما برای رسیدن به چیزی که علاقه داشتید تلاش کردید و این جای تقدیر دارد.

موفق و پیروز باشید

titan

New Member
لایک ها
0
سلام
متاسفانه دفترچه ی سوالات تستی رو گرفتن (قبلا نمی دونستم که می گیرن) بنابراین باید فقط به حافظه مون رجوع کنیم.
سوال 4 تشریحی: بعد از اینکه گلیسیرین رو در آب حل کردیم و مجددا دریچه رو باز کردیم، فشار ظرفی که اول خلا بوده، کم و فشار دیگری ثابت می مونه. درسته؟؟؟؟

titan

New Member
لایک ها
0
چرا اینجا اینقدر خلوته؟

najafi2020

New Member
لایک ها
195
سلام بچه ها.دفترچه سوالات تستی را به ما دادن. اگر تعداد کسانی که سوالات تستی را ندارن زیاد باشه من سوالات تستی را آپلود می کنم.

elichem

New Member
لایک ها
7
سلام .
دفترچه ی تستی ما رو گرفتن ولی آخرش پس دادن!

بعد از حل کردن گلیسیرین ، فشار در ظرف آب و گلیسیرین کم میشه (به علت واضح) پس از باز کردن شیر، فشار نهایی مابین فشار دو ظرف است. یعنی ظرف خالی فشارش کمتر شده و ظرف آب و گلیسیرین فشارش افزایش پیدا میکند .
این نظر منه!

titan

New Member
لایک ها
0
به نظر من ، چون فشار بخار محلول ثابته و به حجم بستگی نداره، بعد از برداشتن دریچه، فشار ظرف حاوی محلول نباید تغییری کنه. فقط بخشی از بخار آب موجود در ظرف خالی، جذب محلول می شه و بعدش سیستم متعادل میشه.

najafi2020

New Member
لایک ها
195
جواب سوال فشار بخار.

P2 بزرگتر از P1

P1= Pf

P2 بزرگتر از Pf

لایک ها
5
ببخشید میشه سوالات رو بزارین؟

Siavash71

New Member
لایک ها
0
در مورد سوال 11 تستی فکر میکنید کدوم بشه ؟
11-نقطه جوش NaCl 0.001 molal و MgSO4 0.001 molal

najafi2020

New Member
لایک ها
195
نقطه جوش محلول NaCl بیشتره چون ضریب وانت هوفش بیشتره. سوال قشنگی بود. به فکر کنید کتاب درسی مراجعه کنید.

Golden-Star

New Member
لایک ها
0
بنظر من فشار ظرف 1 تغییر نمیکنه (گرچه خودم غلط نوشتم نوشتم زیاد میشه:( ) چون فشار بخار محلول به حجم بستگی نداره.
اما فشار ظرف 2 کم می شه چون اولش برابر بوده با فشار بخار آب خالص ، اما بعدش فشارش به فشار بخار محلول کاهش پیدا می کنه!
سوال 11 رو من الف زدم چون بنظرم سدیم کلرید راحت تر تفکیک می شه از منیزیم سولفات!

najafi2020

New Member
لایک ها
195
من این سوال فشار بخار یادم نمیاد. کسی متن کامل سوال یادش هست؟

chemlover

New Member
لایک ها
0
گلیسیرین مثل یک حل شونده ی غیر فرار به نظر من رفتار می کنه

جواب من :
p2>p1

pf کمتر از p2

pf>p1

سوال 9 درست بود؟
سوال 15 ج میشه نه؟

chemlover

New Member
لایک ها
0
9 به خاطر () ها؟
13 به نظر من محلول فرا سیر شده می شه چون همراه با هم زدن کاهش دما داشتیم . فکر کنم فراسیرشده بده!

بالا