khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام به همه دوستان گرامی،

این تاپیک به معنی "آنچه دل تنگت میخواهد بگو" است. اما با شرایط مخصوص به خود!

شما در این تاپیک به نقد و بررسی سوالات، شرایط و نحوه برگزاری و پیشنهاداتی که برای برگزاری المپیادهای علمی ایران (در رشته های گوناگون) دارید را مطرح میکنید.
مهمترین شرط آن است که از بیشتر جوانب کار را بسنجید و زیبا بنویسید تا به پیشنهاد یا انتقاد شما ترتیب اثر داده شود. این نظرات جمع آوری شده و به باشگاه دانش پژوهان جوان انتقال داده خواهد شد.

بنابراین نوشتن الفاظ نامناسب یا انتقاد بی هدف، نه تنها ارزش نوشته شما را پایین می آورد، بلکه توسط مدیران حذف خواهد شد و فایده ای ندارد.

منتظر نظرات شما در خصوص تک تک المپیادهای علمی سال 90 هستیم.

بهتر است قبل از شروع موضوع، بنویسید که درباره کدام المپیاد صحبت میکنید.

موفق و پیروز باشید
:48:

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
پاسخ : بررسی حاشیه های مرحله اول المپیادهای سال 90

وقتی اعلام میشه که از پیش دانشگاهی نمیاد،برای چی سوال میدن؟آزمون امسال یه دونه بیشتر ژنتیک نداشت،این یه آزمون استاندار نیست که(نمیشد 2 3 تا بیشتر ژنتیک بدن)حالا از وضع کلی سوالا بگذریم،من نمیدونم این که لمور کجا زندگی می کنه کجای کتاب درسی دوم و سوم بهش اشاره شده،دوستان اگه هست به من بگید...

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

نمیدونم مغناطیس و القا هم جزو پیش بود حتی یه سوال هم ندادن؟؟؟ همینطور خازن.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

دو نوشته بالا، هنوز به تکامل نرسیده است.
قرار شد، با نگاه به کل موضوع، اگر مشکلی دیده اید یا پیشنهادی دارید با توضیح کامل و مفصل بیان کنید.

شما فرض کید الان در باشگاه دانش پژوهان جوان هستید و مسوولین با خونسردی تمام به توضیحات شما گوش میکنند.

bkomm

New Member
لایک ها
13

چرا از الکتروفورز سوال داده بودن......مگه سر تیتر مرحله2 نست؟

AziTa.MaleKi

New Member
لایک ها
1

فیزیک که افتضاح بود
سوالا تکراری(دقیقا از همون آزمونایی که من نزده بودم)
محاسبات زیاد و سوالا که تخمینی بود گزینه هاش یجوری بود که نمیتونستی با اطمینان جواب بدی
از یه طرف حوضه ی ما نیم ساعت دیر شروع کرد
یکی میگه پیش نبوده پس این قضیه بسامد چی بود؟
بعد به قول پستا بالایی از خازنو مغناطیس هیچی ندادن
و به قول یه نفر که توی تاپیک بررسی المپیاد فیزیک نوشته بود امسال اصلا جنبه فکری و تحلیلی نداشت.بیشتر حفظی بود و شده بود مثل کنکور
منم نمیخام حالا دلیل قبول نشدنم رو این بدونم.دلیل قبول نشدنم خوب نخوندنم بود ولی خوب این مشکلات هم وجود داشت

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

راس میگه من یادم رفت امضا کنم حالا جی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فیزیک واقعا بد بود آخه طراح سوال واقعا با خودش چی فک کرده بود سوالای محاسباتی بدون ابزار محاسبه!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا واسه یه سریا دیر شروع شده حوزه ی ماکه کلللللن 20 کیلومتر اونور تر بود!!آدرس قدیم اون مدرسه که ما بودیم تو کارت نوشته بود!!!!
حالا واقعا چرا اینجوری با آینده ی یه سریا بازی میکنن؟میدونین چن نفر به خاطر همین چیزا شدیدا به مشکل خوردن؟؟؟
من واقعا خواهش میکنم واسه مرحله 2 اینجوری نشه......................

آخرین ویرایش توسط مدیر

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

بله ...
آخه واقعا چرا وقتی یه اطلاعیه رسمی میدن....!!!!
کجای کتاب سوم یا دوم یا اول از مبحث رفتارشناسی بحثی به میون اومده؟!
یا باید اعلام میکردن از مباحث دبیرستان که اونوقت دیگه همه متوجه میشدن یعنی کل زیست شناسی..... یا هم که دیگه به اطلاعیشون پابرجا میموندن...
حوزه ی ما هم که ماشین حساب یه مشکل بزرگ بود...
البته اینو تقصیر خودمون میدونم که باید میبردیم....
ولی خب...
کلاس ما کلا هیچ کس نیاورده بود.. با 2 از بچه ها از مسئول حوزه خواهش کردیم که بیارن ولی ایشونم ظاهرا فرمودن نداریم...
ولی کلاس روبروییمون که فیزیک بود ... یعنی اوناهم نداشتن؟؟؟!!!!!
اینطوری باعث شدن بیشتر بچه های کلاس ما از 3 تا سوال آسون که فقط جنبه ی محاسباتی داشتن محروم بشن....
اونوقت تو اون یکی کلاس بعضیا ....
خب حالا در هر صورت امید واریم به اینجور مسائل رسیدگی بشه..

galaxygirl

New Member
لایک ها
17

امتحان فیزیک افتضاح بود!
واقعا خجالت اوره!!! این ازمون المپیاده؟ واقعا باشگاه میخواد به کجا برسونه سطح علمی بچه ها رو با این وضع؟!
از سال بعد لازم نیست کسی واسه المپیاد فیزیک بخونه!! همـــه میشیــنن واسه کنکور میخونن بعد المپیاد فیزیک میدن محض تفریح قبول میشن!
خجالــت داره!
واقعـــاخجالت داره با اون سوالای مکانیک.
مغناطیسم که جز فیزیک محسوب نمیشه.
خیلی عالی بود افرین.
تبریک میگم.

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

مگه شما به اين امنحان ميگيد
[h=2]المپیاد فيزيك[/h]

HOSSIENBA

New Member
لایک ها
23

سلام
المپیاد فیزیک
 در خواست 1-حذف سوالات  غلط  و2- اون آسانسور و ستاره ی نوترونی رو دارم 

1-چون آسون بودن تقریبا" همه رفتن حلش کنن و وقت گرفت

حداقل برای وقت گیر بودنش

2-نوسان جز منابع تبود 
تخمین ها عددی دقیقا" بین دوگزینه در می اومد

روشنایی یعنی چی ؟؟؟

کجای کتاب درسی گفته ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
282

سلام
در خواست 1-حذف سوالات غلط و2- اون آسانسور و ستاره ی نوترونی رو دارم

1-چون آسون بودن تقریبا" همه رفتن حلش کنن و وقت گرفت

حداقل برای وقت گیر بودنش

2-نوسان جز منابع تبود
تخمین ها عددی دقیقا" بین دوگزینه در می اومد
سوال غلط حذف میشه

papo

New Member
لایک ها
60

به نظرم آبروی این المپ شیمی رو بردن!
آخه قبلا 60سوال بود و 120 دقیقه
امسال شده 35 سوال و 180 دقیقه!
یعنی هرسوال 5دقیقه و 5دقیقه هم اضافه بیاری!
سوالای امسال هم آسون تر بود به نظرم!

REZA_ZAREIE

Well-Known Member
لایک ها
329

رو كارت ورود به جلسه نوشته بود آدرس حوزه : دبيرستان نظامي ولي آدرس حوزه تو مدرسه خودمون بود. شانس آورديم زود فهميديم

bahman

New Member
لایک ها
270

بابا واقعا این مسولا کجاییند اخه من نمیدونم چه فکری پیش خودشون میکنند ور داشتند واسه شیمی 180 د وقت گذاشتند بعد تعدادو کم کردند بعد سوالارو راحت کردند:150::229::169::85:

M48d1

New Member
لایک ها
33

یه نکته خیلی مهم رو لازم میدونم گوشزد کنم.

متاسفانه مدارس (حوزه ها) کمی در حق دانش آموزان نامردی میکنند . در بسیاری از حوزه ها اون کیک و ساندیس (و ...) رو می پیچونن . مثال:

من در المپیاد کامپیوتر که وقتش 3 ساعت بود دیگه واقعا کم آورده بودم و مغرم کم آورده بود و باید یه چیزی میخوردم . مسولان مدرسه صبر کردند تا 4.5 (2 ساعت و نیم بعد) سپس همه را که کلا 20 یا 30 نفر بیشتر نبودیم در یک کلاس بردند و سپس 1 کارتن ساندیس و کیک پخش کردند . من سوالم اینه مگه بقیه برای این ها 5 هزار تومن پول ندادند

neda n

New Member
لایک ها
11

سلام...
در مورد المپیاد زیست...
سوالای امسال بیشتر جنبه ی حفظی داشت تا جنبه ذهنی و فکری...یعنی اگه کسی فقط کتاب سال دوم و کمی از سوم رو بلد بود به راحتی میتونست به بیشتر سوالا جواب بده...پس تکلیف مایی که دو سال داریم کتاب های کمبپل و سولومون و... رو میخونیم چی میشه؟؟؟(یه کم نا حقیه!)
سوالا هم که معلوم نبود از کجا در اومده بودن،همشون در مورد موضوع های بی ربط که اصلا" تو کتاب درسی نیستش .... به جای نقاشی کشیدن(همون حیوون زشت) ای کاش مینشستن یه سوالای علمی تری رو طرح میکردن!!!!
(خواهش میکنم این ها رو به مسئولا اطلاع بدین)

amin_z_2006

New Member
لایک ها
25

گفتن در نظر بگیرین مسئولان باشگاه جلوتونن:
این پست من در مورد المپیاد کامپیوتره و بس
آقایون محترم چند تا نکته:
1-حوزه که میخواین انتخاب کنین چند تا نکته رو در نظر بگیرید:
الف)اینکه حوزه ی مورد نظر برای این آزمون مناسب باشه!امکانات گرمایشی سرمایشی داشته باشه!.شخصا حوزم جایی بود که دستام یخ زده بود و دیگه نمیتونستم بنویسم و دلیلش فقط سرما بود!حالا بماند که هی میلرزیدیم و ... اسم حورزشم هنرستان سروش بود!باور ندارن برن بپرسن!
ب)در نظر داشته باشین که آدرس ها رو درست بنویسن!من شانسم گفت اون حوزه ای که گفته بودن قبلا دو سه تا امتحان دیگه داده بودم!خیلی آدرس دادنشون باحال بود کلا 1 کلمه نوشته بود :سروش1 حالا این که نوشته بودن به عنوان آدرس یعنی چی من نمیفهمم!
2-در انتخاب سوالات همه ی جوانب رو در نظر بگیرید!:
سوال های کامپیوتر نسبت به همه ی دوره ها سطحش اومده بود بالا بماند،اون هیچی!اما دیگه وقت هر سوال رو از 6 دقیقه میکنید 5 دقیقه دیگه چرا انقدر واسه هر سوال داستان مینویسید!بابا چه وضع انتخاب سواله! مثلا سوالی که میشده توی 1 خط کلشو نوشت و مفهومو کامل رسوند کردنش 13 خط سوال(!!!!!!) و هی براش نشستن داستان طرح کردن
آخر همین پست یه نمونه از همین سوالارو میگذارم قضاوت کنید انصافا!بعد تازه حالا یه موقع هایی که حتی توی همین سری هم وجود داشت داستان هایی میگن که توش یه دیتایی میده!یه اطلاعاتی به شما میده برای حل سوال!اما یه سری از اینا داستاناش کاملا بی ربط بود دو خط اولش! و تنها کاری که میکرد وقت گرفتن از ما و بچه ها بود!اون هم در شرایطی که تعداد سوالا رو بیشتر کردن و وقت هم برای هر سوال کاهش دادن! خوب اینا یعنی چی؟

مثال اون سوالی که میگم سوال 13 کد 1 بود! معروف به سواله انارا!
مثلا اول این سوال برداشته گفته:خانواده ی آقای محسنی در ساوه زندگی میکنند و باغ انار دارند و......
بعد ما فکر کردیم خوب مثلا احتمالا اینا به سوال ربط خواهد داشت(وقتی داشتم میخوندمش)بعد رسیدیم ته سوال سوالی که اینا یه رمان براش داستان نوشتن میشه این:
یه نفر در ذهنش یک عدد بین 1 تا 9 انتخاب میکنه و شخص دیگری باید با دو نوع حرکت بفهمد که عدد مورد نظر او چیست.هر حرکت هزینه ای دارد که باید برای گرفتن پاسخ آن هزینه ی آن را پرداخت،دو حرکت شامل:
1-شخص بپرسد که آیا عدد مورد نظر من از x کوچک تر هست یا خیر؟ هزینه ی پاسخ این سوال 3تومان است!
2-شخص بپرسد آیا عدد مورد نظر تو خود x است؟ هزینه ی پاسخ این سوال 1تومان است!
حالا ما باید چند تومان داشته باشیم تا بتوانیم مطمئن باشیم در هر صورت عدد مورد نظر را پیدا می کنیم؟ (در ضمن ما باید جواب بله را حتما بشنویم تا بازی تمام شود)
خدا وکیلی سوالش دقیقا بدون هیچ کم و کاست همین بود اما اونا توی 13 خط نشسته بودن براش داستان نوشته بودن که فلانی فلان جا یه رفیق داره و اونا باق دارن و اونا گز و .....اینا میرن دیدن اونا و اون دوتا بچه هاشون باهم این بازی که من گفتم انجام میدن!
خوب چه نیازی به این داستان ها بود؟تازه وقتی وقت کمه
خوب این یعنی چی آخه!چه وضعشهولی در نهایت ممنون از توجه شما!

آخرین ویرایش توسط مدیر

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

بخشید دوستان کسی جواب منو نداد.....من بالای برگمو امضا نکردم چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟امتحانو خوب دادم قبولم اگه مشکلی پیش نیاد....

roxana

New Member
لایک ها
19

ببین مگه کلا یه امضای کلی ازت نگرفتن خب درسته دیگه.....ناراحت نباش:دی

بالا