به نظر خودت چطور برگه امتحان رو تحویل دادی؟

 • بهتر از حد انتظارم بودم

  رای 1 100.0%
 • مثل همیشه بودم

  رای 0 0.0%
 • می‌تونستم بهتر امتحان بدم

  رای 0 0.0%

 • مجموع رای دهندگان
  1

IRYSC-team

مدیر آیریسک
ارسال ها
350
لایک ها
683
امتیاز
93
#1
سلام به همه‌ی دوستان گرامی،

سدی بزرگ در راه کسب مدال المپیاد پشت سر گذاشته شد و حالا برخی از دانش‌پژوهان اضطراب دارند که قبول خواهند شد یا نه، مهم نیست از این مرحله بگذری یا نه! مهم این است که تو تلاش خودت را به بهترین شکل انجام داده‌ای و پیش وجدانت روسیاه نیستی.

جزو 40 نفر برتر بودن با جزو 100 نفر یا 1000 نفر بودن تفاوت چندانی ندارد. تفاوت در این است که تو هدف داشته‌ای و در راه آن کوشیده‌ای و اکنون پشتوانه‌ای برای آینده‌ی دانشی که به آن علاقه داری اندوخته‌ای.

از همه‌ی این حرف‌ها که بگذریم، فقط چند ساعت دیگر وقت داری المپیادی باشی و بعد باید با تمام توان به امتحانات خرداد فکر کنی، تفاوت تو و دیگران در همین مدیریت بحران‌ها است و اینکه نباید خودت را ببازی و اسیر اضطراب و ناراحتی بشوی. خیلی از مدال‌آوران نقره و برنز که باید کنکوری بشوند، به خاطر همین ندانم‌کاری و خوشحالی یا ناراحتی بی‌جای خودشان، نهایی را خراب کرده‌اند و امتیاز به دست آمده به خاطر مدال را هدر داده‌اند.

برای کسانی که می‌توانند طبقه‌بندی فکری داشته باشند و حساب درس مدرسه را از المپیاد جدا کنند، این تاپیک ایجاد شده تا در مواقع استراحت درسی، سوالات مرحله‌ی دوم امسال را از نظر محتوا و مباحث علمی بررسی کنند و پاسخ‌ها را به یکدیگر و خودشان بیاموزند.

لطفا موارد زیر را رعایت کنید:

 1. پیشنهاد می‌کنیم بحث‌های علمی، بررسی گزینه‌ها، ارایه‌ی کلید و راه حل‌های تشریحی و توضیح مباحث سوالات در این تاپیک قرار گیرد.
 2. کف بینی الکی و غیراصولی ممنوع!
 3. بحث دونفره ممنوع!
 4. ایجاد اضطراب در دیگران ممنوع!
 5. در پاسخ به پرسش علمی یک نفر، حتما از دکمه‌ی "نقل قول" استفاده کنید.


موفق و پیروز باشید :53:
 

taha a

New Member
ارسال ها
20
لایک ها
15
امتیاز
0
#2
پاسخ : بررسی مرحله دوم المپیاد نجوم 1395

جالبه كسي تا الان نظر نداده ! فكر كنم همه زد حال خوردن سر اون ازمون ديروز كه خيلي داغون هم بود!
باشگاه واقعا نميدونم چيكار ميكنه! حالا اسم كميته رو ادم ميشونه فكر ميكنه عجب چيز خفنيه.
سه تا سوْال اول كه كلن يطوري! بودن و احتمالا خيلي ها سر اون سه تا سوتي دادن!
سوال هاي بعدي هم خوب راستش سخت تَر از پارسال بودن.
در كل از پارسال سخت تَر بود. در كل من فكر ميكنم كف بين ٣٠ تا٣٥ درصد باشه. پارسال كه اونقدر اسون بود ٤٣ بود. خوب قطعا بخاطر سخت شدن كف يكم پايين مياد.
 
ارسال ها
1
لایک ها
0
امتیاز
0
#3
پاسخ : بررسی مرحله دوم المپیاد نجوم 1395

باسلام امتحان واقعا سخت بود خیلی سخت بود هیچ سالی به جز دوره ی 5 اینجوری نبود و وقتی تعداد سوالا رو دیدم استرس بدی گرفتم و سوال 2 و 3 واقعا فضایی بود و بقیه هم زیاد بود کلا امتحان عجیبی بود و فکر نکنم کف از 70 نمره بیشتر باشه چون دو تا سوال اخرم حل نمیشد اصلا و احتیاج به فکر داشت
 

astropiad

New Member
ارسال ها
78
لایک ها
37
امتیاز
0
#4
پاسخ : بررسی مرحله دوم المپیاد نجوم 1395

سلام

اولا یه حرفی بزنم،

فکر کردن زیاد به مرحله دو تو این زمان کار خوبی نیست. الان باید بیشتر تمرکز روی نهایی و ترم دوم باشه.(این حرفیه که هرساله عزیزان طلایی میگن)

در مورد آزمون ها،

آزمون آزمونه یه سال سخت یه سال آسون ، یه سال استاندارد و یه سال غیر استاندارد و کسایی که از این آزمون ها میتونن سربلند بیرون بیان کسایی هستن که خودشون رو برای این شرایط آماده کردن و توی آزمون خوشون رو با شرایط وقف بدن. اعضای کمیته هم یه دلایلی دارن که سوال هارو اینطوری میدن. چون اگر نگاه کنید آزمون های دوره و جهانی زمان کمی داره!(پس در این مورد یه طرفه به قاضی نرید)

اصل مهم برای هر المپیادی اینه که وقتی از سرجلسه میاد بیرون از خودش راضی باشه. شاید مثلا من آزمون رو خوب ندادم و امید خیلی کمی به قبولی دارم ولی از خودم راضی بودم و این راضی بودن باعث میشه تا بعدا سر این قبول نشدن اونقدر ناراحت نشم.(این حرف یک طلایی بود)


و در مورد این آزمون ،

فکرشو می کردم سوال ها سخت تر از پارسال شه ولی نه با افزایش سوال!
 
بالا