r-shvir

New Member
لایک ها
230
پاسخ : برنامه‌ریزی تا مرحله‌ی دوم المپیاد شیمی 92-1391

سلام.
ایناروخوندم:20فصل اول مورتیمرجزفصل14باحل سوالاتش
13فصل چگونه مسایل
کتاب کارهای1و2و3و4فاطمی.
مسایل برگزیده شیمی
کتاب آمادگی برای المپیاد
حالتهای ماده
اصول مبانی
3000مسیله حل شده درشیمی(شومز)7فصل اولش فعلا
بهمن بازرگان2و3
المپیادهای آمریکاوهمه مرحله1و2های ایران
الفبای ساختاراتم
کتابهای کارگاه حل مسیله شیمی جز شیمی فیزیکش
نقاط قوت:شیمی معدنی وترمودینامیک
نقاط ضعف:استوکیومتری البته بعضی سوالای سخت مثل پیشرفته های اصول مبانی-بعضی وقتام شیمی آلی
درصدمرحله اولم چون خیلی استرس داشتم و وقت کم آوردم66-67%ولی خیلی بیشتر بلد بودم ونشد بزنم!!:182:
در روز بین7تا10ساعت میخونم
با سلام خدمت شما (من شمارو توی همدان دیدم وبا هم با آقای حیدری و خانوم شالچی کلاس داشتیم (یکی از ملایری ها)) بگذریم .................. به نظر من اصول مبانی قسمته کوانتومش رو حل کن عالیه

khash

New Member
لایک ها
323

دو روز بیشتر نمونده هرچی خوندین بسه توصیه من اینه که استراحت کتین تا قبل امتحان

R.olampiad

New Member
لایک ها
1

HTML
سلام
ممنون ب خاطر همه ی زحمت هاتون
من مرحله اول 60% زدم

چیزایی ک تاحالا خوندم:
-ساختار اتم:*فصل1 وزارتی دوم *فصل 1و2 ساختار اتم ها و مولکول های دکتر عابدینی، *فصل2 مورتیمر، *سطح1 ساختار اتم سوالات کتاب 2000مسأله شیمی (بهروز بهنام)
-پیوندها: *فصل 2و3و4 وزارتی دوم * فصل 3و4 ساختار اتم ها و مولکول های دکتر عابدینی، *سطح 1 فصل های 2و3و4 (جدول تناوبی و خواص ذرات، پیوند یونی ، پیوند کووالانسی) سوالات کتاب 2000مسأله شیمی (بهروز بهنام) ، *فصل6 مورتیمر
-ترکیبات آلی: *فصل آخر شیمی وزارتی دوم * 3فصل اول (هیدروکربنهای سیرشده،هیدروکربنهای سیرنشده،هیدروکربنهای حلقوی) کتاب کار . راهنمای دانش آموزی، انتشارات فاطمی، نوشته محبوبه صادقی فرشاد صیرفی زاده
- استوکیومتری: *فصل اول شیمی وزارتی سوم، *فصل6 چگونه مسایل (روابط مولی در واکنش های شیمیایی؛استوکیومتری)
-ترمودینامیک: هنوز شرو نکردم
_محلولها: *فصل 3 شیمی سوم ،*فصل 3 حالتهای ماده
_ گازها : *فصل اول حالتهای ماده،

شیمی پیش رو هم اصلا نخوندم
من هفته ای حداقل 30 ساعت رو میخونم
بازم مرسی

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سلام
ممنون ب خاطر همه ی زحمت هاتون
من مرحله اول 60% زدم

چیزایی ک تاحالا خوندم:
-ساختار اتم:*فصل1 وزارتی دوم *فصل 1و2 ساختار اتم ها و مولکول های دکتر عابدینی، *فصل2 مورتیمر، *سطح1 ساختار اتم سوالات کتاب 2000مسأله شیمی (بهروز بهنام)
-پیوندها: *فصل 2و3و4 وزارتی دوم * فصل 3و4 ساختار اتم ها و مولکول های دکتر عابدینی، *سطح 1 فصل های 2و3و4 (جدول تناوبی و خواص ذرات، پیوند یونی ، پیوند کووالانسی) سوالات کتاب 2000مسأله شیمی (بهروز بهنام) ، *فصل6 مورتیمر
-ترکیبات آلی: *فصل آخر شیمی وزارتی دوم * 3فصل اول (هیدروکربنهای سیرشده،هیدروکربنهای سیرنشده،هیدروکربنهای حلقوی) کتاب کار . راهنمای دانش آموزی، انتشارات فاطمی، نوشته محبوبه صادقی فرشاد صیرفی زاده
- استوکیومتری: *فصل اول شیمی وزارتی سوم، *فصل6 چگونه مسایل (روابط مولی در واکنش های شیمیایی؛استوکیومتری)
-ترمودینامیک: هنوز شرو نکردم
_محلولها: *فصل 3 شیمی سوم ،*فصل 3 حالتهای ماده
_ گازها : *فصل اول حالتهای ماده،

شیمی پیش رو هم اصلا نخوندم
من هفته ای حداقل 30 ساعت رو میخونم
بازم مرسی
چه پایه ای هستی؟!

R.olampiad

New Member
لایک ها
1

دوم تجربی هستم

salehkarimi

New Member
لایک ها
19

برای سوالات دوره ای
از دوره ی 14 به بعد خوبه یا از دوره ی 8 ؟

لایک ها
47

فك كنم از دوره چهاردهم به بعد كه كتابا تغيير كرده بهتر باشه ....

hellium

New Member
لایک ها
76

دقیقش از سال 83 به بعد هست:4:

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

پس یه برنامه جامع میدم چون دیدم هنوز رو مباحث خوب تسلط نداری و وقت کافی هم داری:
برای معدنی از روی کتاب درسی که خوندی برو از روی شیمی با نگرش تحلیلی خوشخوان هم بخون بعدش حتما سطح1و2 دوهزار مسئله رو بزن(با زدن اینا دیگه تست کافی رو زدی فقط برای تسلط میتونی بعضی جاهای دیگه هم تست بزنی)،بعدش برو کتاب موضوعی فاطمی رو بخون در آخر هم میتونی از روی زومدال برای تسلط سوال حل کنی...
برای تجزیه بعد اینکه از فصل 1وبعضی قسمت های 3 سوم و 3و4 پیش کتاب رو خوب خوندی برو بازم سراغ شیمی با نگرش تحلیل و بعدش فقط و فقط سوال حل کن،استوکیومتری و اسید و باز یعنی حل سوال!الکتروشیمی هم کلا مفهومه با تست زدن(در حال حاضر فعلا خیلی سبز)حل میشه!
برای شیمی فیزیک(ترموشیمی و ...)که شامل فصل2و بخشی از 3 سوم و 1و2 پیش میشه بازم اولین منبعت کتاب درسی باشه و بعدش نگرش تحلیلی رو بخون،برای تسلط میتونی موضوعی های فاطمی رو هم بخونی و بازم برو سراغ حل مسئله!
برای آلی کتاب رو زیاد کاری نداشته باش همچنین نگرش تحلیل هم بد نگفته اما از بهنام شروع کن بعد برو سراغ سیدی(موضوعی)البته زیاد با وسواس نخونش اما خب مطالبش رو یاد بگیر ولی نه همه جاشو بیشتر جاهای مهمش که خودت متوجه میشی کجاهاست مثلا مکانیسم ها!
اگه سوالی بود بازم در خدمتم!
راستی آقای خلینا هم نظر بدن بد نیست!( [MENTION=2]khalina[/MENTION] )
موفق باشید

بالا