بزرگترین کشف هومو ها؟

لایک ها
2,256
با سلام خدمت دانش پژوهان زیستی عزیز.
یه سوالی میپرسم ببینم کی میتونه خوب جواب بده؟
به نظرتون بزرگترین کشف هوموها در تاریخ تکاملی چه بوده؟(که اگر اتفاق نمیوفتاده الان تفاوتی با اجداد autralopithecuse خودمون نداشتیم؟)
یه راهنمایی و ایده بهتون بدم:(در مورد ایپ ها)نسبت بزرگی مغز با نسبت بزرگی دستگاه گوارش رابطه عکس داره.
پس اگر گفتین دلیلشم بگین ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر

Catalyst

Active Member
لایک ها
174
پاسخ : بزرگترین کشف هومو ها؟

ابزار یا زبان؟ (اگه بشه اسمشو کشف گذاشت)

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

تا انجا كه من مي دانم تكامل درهومو ها به سمت افزايش قدرت بيان و تفكر و تضعيف قدرت بدني مي رود.

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

دوستان تکلم و زبان منظورم نبود!(چون کشف نیست و اگر تحقیقات کرده باشین چیزهای جالبی راجبش میفهمین)
استفاده از ابزارآلات هم عامل خیلی مهمی بوده ولی بزرگترین کشف بشر نیست!
تو پست اول راهنمایی که کردم...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

تا انجا كه من مي دانم تكامل درهومو ها به سمت افزايش قدرت بيان و تفكر و تضعيف قدرت بدني مي رود.
با تضعیف قدرت بدنی تا حدودی مخالفم!
میشه یه مقدار این حرفتون رو توضیح بدین؟

این کشف رو اصن تو تاریخ سوم ابتدایی هم فکر کنم خوندین:4:
ولی فایده ش رو کشف کنیم ببینم چطور میشه قضیه!؟

mya1376

New Member
لایک ها
87

جوابش نمیشه کشاورزی و توانایی استفاده درست از دانه ها؟ واهلی کردن حیوانات ودامپروری ؟چون مغزشون بزرگ شده عاقل شدن دیگه کلی چیز بیهوده نمیخورن ک لازم باشه دستگاه گوارش بزرگی واسه جذب چیزای سخت!!!!! داشته باشن! خیلی شیک حیوون اهلی میکردن بعدش راحت میخوردن (دستگاه گوارش گوشت خواران کوچک تره!) و یا از راه کشاورزی همیشه منبع غذا در دسترسشون بوده. بلی یا خیر؟

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

دوستان تکلم و زبان منظورم نبود!(چون کشف نیست و اگر تحقیقات کرده باشین چیزهای جالبی راجبش میفهمین)
استفاده از ابزارآلات هم عامل خیلی مهمی بوده ولی بزرگترین کشف بشر نیست!
تو پست اول راهنمایی که کردم...

با تضعیف قدرت بدنی تا حدودی مخالفم!
میشه یه مقدار این حرفتون رو توضیح بدین؟

این کشف رو اصن تو تاریخ سوم ابتدایی هم فکر کنم خوندین:4:
ولی فایده ش رو کشف کنیم ببینم چطور میشه قضیه!؟
بله با تضعيف قواي بدني همراه هست. چون درگذشته هر فرد كارهاي سنگيني را براي زنده ماندن انجام مي داد كه دفاع، جنگ ، حفاظت وغيره همه و همه نيازمند يك نيروي جسماني قوي بود ولي امروزه ماشين ها و رباط ها كارهاي مشكل را انجام مي دهند مثل استفاده از تراكتور، دستگاه هاي مختلف برش زني و غيره. تازه اين تكنولوژي دارد به سمت كم تحركي بشر هم پيش مي رود مثل استفاده از اينترنت براي خريد، ديدن فيلم، تفريح و غيره.
درگذشته انسان از قواي جسماني اش بيشتر براي رفع نيازش استفاده مي كرد ولي امروزه بيشتر از قواي فكري اش استفاده مي كند !

كشف اتش ؟

چون اتش باعث انسان بتواند أهن و فلزات را ذوب كند، و اينكه از غذاي پخته استفاده كند اين بود كه جانوري را كه از روي اتش پريده و پخته شده بودند را خوردند ديدند بهتر است.
تازه از اتش براي فراري دادن حيوانات و محافظت از خودش، گرم نگه داشتن و يا ثبات دماي محيط اش و روشن نگه داشتن غار كه حكم خانه اش را داشت و حتي با اتش اهلي كردن و جنگ را نيز تسهيل مي كرد.

جواب كشف اتش است ؟

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

بله با تضعيف قواي بدني همراه هست. چون درگذشته هر فرد كارهاي سنگيني را براي زنده ماندن انجام مي داد كه دفاع، جنگ ، حفاظت وغيره همه و همه نيازمند يك نيروي جسماني قوي بود ولي امروزه ماشين ها و رباط ها كارهاي مشكل را انجام مي دهند مثل استفاده از تراكتور، دستگاه هاي مختلف برش زني و غيره. تازه اين تكنولوژي دارد به سمت كم تحركي بشر هم پيش مي رود مثل استفاده از اينترنت براي خريد، ديدن فيلم، تفريح و غيره.
درگذشته انسان از قواي جسماني اش بيشتر براي رفع نيازش استفاده مي كرد ولي امروزه بيشتر از قواي فكري اش استفاده مي كند !

كشف اتش ؟

چون اتش باعث انسان بتواند أهن و فلزات را ذوب كند، و اينكه از غذاي پخته استفاده كند اين بود كه جانوري را كه از روي اتش پريده و پخته شده بودند را خوردند ديدند بهتر است.
تازه از اتش براي فراري دادن حيوانات و محافظت از خودش، گرم نگه داشتن و يا ثبات دماي محيط اش و روشن نگه داشتن غار كه حكم خانه اش را داشت و حتي با اتش اهلي كردن و جنگ را نيز تسهيل مي كرد.

جواب كشف اتش است ؟
من فکر کردم منظورتون این بوده که مثلا هوموساپینس از هوموارکتوس ضعیفتر بوده!
---------------
بله آتش بود:4:
غذای پخته چه ارتباطی با مغز می‌تواند داشته باشد؟به گفته محققین، رژیم غذایی که در آن تنها غذاهای خام وجود داشته باشد، ‌نمی‌تواند تامین‌کننده رشد ماهیچه‌ها و مغز باشد. اندازه بدنی بزر‌گ‌تر و نیز مغز بزرگ‌تر داشتن، نیازمند مصرف انرژی بیشتری است. برای به دست آوردن این انرژی بیشتر، باید بیشتر هم غذا خورد، که به معنای صرف زمان بیشتر در هر روز برای خوردن خواهد بود.

از آن‌جایی که هیچ موجود نخستی نمی‌تواند روزانه بیشتر از ۸ ساعت را صرف خوردن کند، اجداد ما مجبور بوده‌اند برای به دست آوردن انرژی بیشتر از طریق خوردن، روشی سریع‌تر پیدا کنند.

نزدیک‌ترین مثالی که امروز هم می‎توان آن را بررسی کد، گوریل‌ها هستند که به طور متوسط، روزانه ۸ ساعت را صرف خوردن می‌کنند و گاهی حتی این رقم به ۹ ساعت در روز می‌رسد. در نتیجه، باور محققین این است که ابداع پختن، به اجداد ما کمک کرده بتوانند از طریق پخت مواد خوراکی، غذایی داشته باشند که خوردن و هضم کردن آن، ‌زمان کم‌تری می‌برد و از این طریق، ‌انرژی بیشتری به دست آورده‌اند که صرف رشد بدنی و نیز اندازه مغزی آن‌ها تا این اندازه شده است.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

من فکر کردم منظورتون این بوده که مثلا هوموساپینس از هوموارکتوس ضعیفتر بوده!
---------------
بله آتش بود:4:
غذای پخته چه ارتباطی با مغز می‌تواند داشته باشد؟به گفته محققین، رژیم غذایی که در آن تنها غذاهای خام وجود داشته باشد، ‌نمی‌تواند تامین‌کننده رشد ماهیچه‌ها و مغز باشد. اندازه بدنی بزر‌گ‌تر و نیز مغز بزرگ‌تر داشتن، نیازمند مصرف انرژی بیشتری است. برای به دست آوردن این انرژی بیشتر، باید بیشتر هم غذا خورد، که به معنای صرف زمان بیشتر در هر روز برای خوردن خواهد بود.

از آن‌جایی که هیچ موجود نخستی نمی‌تواند روزانه بیشتر از ۸ ساعت را صرف خوردن کند، اجداد ما مجبور بوده‌اند برای به دست آوردن انرژی بیشتر از طریق خوردن، روشی سریع‌تر پیدا کنند.

نزدیک‌ترین مثالی که امروز هم می‎توان آن را بررسی کد، گوریل‌ها هستند که به طور متوسط، روزانه ۸ ساعت را صرف خوردن می‌کنند و گاهی حتی این رقم به ۹ ساعت در روز می‌رسد. در نتیجه، باور محققین این است که ابداع پختن، به اجداد ما کمک کرده بتوانند از طریق پخت مواد خوراکی، غذایی داشته باشند که خوردن و هضم کردن آن، ‌زمان کم‌تری می‌برد و از این طریق، ‌انرژی بیشتری به دست آورده‌اند که صرف رشد بدنی و نیز اندازه مغزی آن‌ها تا دو برابر شده است.
قسمت بولد شده را بيشتر توضيح مي دهيد ؟؟
من اين قسمت را قبول ندارم ! يعني قانع نمي شوم .

لایک ها
2,256

قسمت بولد شده را بيشتر توضيح مي دهيد ؟؟
من اين قسمت را قبول ندارم ! يعني قانع نمي شوم .
منظور افزایش زیاد بود و اون 2 برابر شدن معنای دقیق و کمیتی نداشت!الان اصلاح میکنم:1:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

منظور افزایش زیاد بود و اون 2 برابر شدن معنای دقیق و کمیتی نداشت!الان اصلاح میکنم:1:
نه !
منظورم اين است كه با اين حرف تان مبني بر اينكه " چون غذاي بيشتري مي خوردند و انرژي بيشتري داشتند مغزشان بزرگ تر از گوريل هست" را موافق نيستم !
يعني علت بزرگي مغز هومو ها نسبت به گوريل ها خوردن غذا و انرژي بيشتر نيست !!!!!!

لایک ها
2,256

نه !
منظورم اين است كه با اين حرف تان مبني بر اينكه " چون غذاي بيشتري مي خوردند و انرژي بيشتري داشتند مغزشان بزرگ تر از گوريل هست" را موافق نيستم !
من هم نگفتم که علتش پرخوری است!:43:
ولی این قضیه تاثیر بسزایی داره.....
علت گسترش مغز غذای بیشتر و راحت تر خوردن نیست....ولی برای هوشمندتر شدن نیاز به این عامل بوده.
نمیدونم متوجه منظورم شدین یا نه؟:88:

نه !
علت گسترش مغز غذای بیشتر و راحت تر خوردن نیست....ولی برای هوشمندتر شدن نیاز به این عامل بوده.

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

اين حرف شما بود :

نزدیک‌ترین مثالی که امروز هم می‎توان آن را بررسی کد، گوریل‌ها هستند که به طور متوسط، روزانه ۸ ساعت را صرف خوردن می‌کنند و گاهی حتی این رقم به ۹ ساعت در روز می‌رسد. در نتیجه، باور محققین این است که ابداع پختن، به اجداد ما کمک کرده بتوانند از طریق پخت مواد خوراکی، غذایی داشته باشند که خوردن و هضم کردن آن، ‌زمان کم‌تری می‌برد و از این طریق، ‌انرژی بیشتری به دست آورده‌اند که صرف رشد بدنی و نیز اندازه مغزی آن‌ها تا این اندازه شده است.
راستش از اين حرف تان جز همين موضوع چيز ديگري نمي شد برداشت كرد :rolleyes:

به نظرم تاثير زيادي ندارد !! بالا بردن ميزان تغذيه معلولِ افزايش اندازه ي مغز در هومو ها نسبت به ايپ ها هست نه انكه اندازه ي مغز معلول افزايش ميزان تغذيه هست !!!!!!!!!!!!!!
يعني چون غذا زياد خوردن ، مغزشون رشد نكرده است بلكه چون مغزشان رشد كرده نياز به غذاي بيشتري داشتند !!!!
حالا شما متوجه شديد ؟!!

لایک ها
2,256

اين حرف شما بود :

راستش از اين حرف تان جز همين موضوع چيز ديگري نمي شد برداشت كرد :rolleyes:

به نظرم تاثير زيادي ندارد !! بالا بردن ميزان تغذيه معلولِ افزايش اندازه ي مغز در هومو ها نسبت به ايپ ها هست نه انكه اندازه ي مغز معلول افزايش ميزان تغذيه هست !!!!!!!!!!!!!!
يعني چون غذا زياد خوردن ، مغزشون رشد نكرده است بلكه چون مغزشان رشد كرده نياز به غذاي بيشتري داشتند !!!!
حالا شما متوجه شديد ؟!!
بله منظور منم همین حرف شما بود.این متن رو از یه مقاله ای کپی کردم که انگار این چندخط مفهوم اون مقاله رو کامل نرسونده...
به هر حال حق با شماست چون حرف جفتمون یک چیزه:1:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

بله منظور منم همین حرف شما بود.این متن رو از یه مقاله ای کپی کردم که انگار این چندخط مفهوم اون مقاله رو کامل نرسونده...
به هر حال حق با شماست چون حرف جفتمون یک چیزه:1:
مقاله فارسي بود ؟ از كي ؟ :confused:
ممنون.

بالا