بقای انرژی صوتی

لایک ها
31
بنا به قانون پایستگی انرژی انرژی از بین نمی رود
حالا سوال من اینه که اگه انرژِی صوتی از بین نره می شه دستگاهی ساخت که دوباره صدای اون کسی که سال ها قبل حرف زده رو دوباره پخش کرد ؟ مثلا صدای حضرت محمد(ص) رو پیدا و پخش کنیم.
اگه براتون جالب بود تشکر کنین.:163:

bayanlou

New Member
لایک ها
15
پاسخ : بقای انرژی صوتی

حرف شما درسته انرژی از بین نمی رود ولی از یک شکل تبدیل به یک شکل دیگر می شود الآن صدای حضرت محمد(ص) از انرژی صوتی تبدیل به یک چیز دیگه شده .:173:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

بنا به قانون پایستگی انرژی انرژی از بین نمی رود
حالا سوال من اینه که اگه انرژِی صوتی از بین نره می شه دستگاهی ساخت که دوباره صدای اون کسی که سال ها قبل حرف زده رو دوباره پخش کرد ؟ مثلا صدای حضرت محمد(ص) رو پیدا و پخش کنیم.
اگه براتون جالب بود تشکر کنین.:163:
دقيقا !
و من همين مطلب را در يك مجله اي خواندم كه اتفاقا صداي يكي از دانشمندان را مي خواستند جمع اوري و قابل درك كنند !
خيلي پروژه ي جالبي بود البته چند سال پيش (ان موقع كه راهنمايي بودم!) خواندم درحد فرضيه مطرح شده بود و كاملا إمكان پذير نمي دانم أكنون اين اتفاق افتاده يا خير.

لایک ها
314

بقای انرژی صوتی ؟؟!! ..... اصلا صوت میدونین چیه ؟ صوت حاصل از یک اختلال در مولکول های هواست که اونارو از جای عادیشون (البته اگه ساکن باشن ) کمی جابجا میکنه . حالا این اختلال که به پرده ی گوش ما میرسه اونو میلرزونه و پیامی به مغز میده و یه جورایی برای ما مغز این اختلالو ترجمه میکنه . حالا اگه کسی صحبت کنه معنیش این نیست که حرفاش تو هواست . مولکولا رو تکون داده . بقای انرژی صوتی هم کاملا بی معنیه . برای همین میگن موج صوتی توی خلا منتشر نمیشه . چون ماده ای نیست .

آخرین ویرایش توسط مدیر

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

معلم فیزیک ما هم همینو میگفت
میگفت توی دنیا داره روی این قضیه بحث میشه.
و احتمالا بخش هایی از صوت توی مکانی که اون شخص قدیمی صحبت کرده باقی مونده ( معلممون با اصطلاحات علمیش میگفت. من یادم نیست )
اتفاقا همین مثالی که شما زدینو زدن.
گفتن با کشف این قضیه ، خیلی حرفایی که امروزه روش اختلافه رو میشه پیدا کرد...
(منظورشون حرفها و اعمال پیامبر و خلفای صدر اسلام بود)

compin

New Member
لایک ها
195

بقای انرژی برقراره ولی تبدیل میشه....فکر نکنم بشه... مثل این می مومنه که کدها ی یک برنامه کامپیوتری رو به صفر و یکاش تجزیه بکنی بعد بگی خوب 1000 تا صفر دارم با 9990 تا یک حالا اینا رو می دم به یک مهندس کامپیوتر بعد انتظار داشته باشیم برنامه رو از اول برای ما بسازه در حالی که 100 تا برنامه مختلف می شد باهاش ساخت. یا اینکه یه شاهکار هنری رو تجزیه کنم به اتم هاش بعد بدم به یه بیچاره ای و بگم این چی بوده!!!:188:

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

بقای انرژی صوتی ؟؟!! ..... اصلا صوت میدونین چیه ؟ صوت حاصل از یک اختلال در مولکول های هواست که اونارو از جای عادیشون (البته اگه ساکن باشن ) کمی جابجا میکنه . حالا این اختلال که به پرده ی گوش ما میرسه اونو میلرزونه و پیامی به مغز میده و یه جورایی برای ما مغز این اختلالو ترجمه میکنه . حالا اگه کسی صحبت کنه معنیش این نیست که حرفاش تو هواست . مولکولا رو تکون داده . بقای انرژی صوتی هم کاملا بی معنیه . برای همین میگن موج صوتی توی خلا منتشر نمیشه . چون ماده ای نیست .

!!!!!!!!!!!!!!!!!
تنها واكنشي بود كه مي توانستم نشان دهم.:|

لایک ها
31

خوب اگه اون جوری باشه دیگه نمی شه به صوت بگیم انرژی.

compin

New Member
لایک ها
195

خوب اگه اون جوری باشه دیگه نمی شه به صوت بگیم انرژی.
به نظر شما جنبش مولکول های هوا انرژی نیست؟
صوت نوعی موج مکانیکیه و هر موجی انرژی داره. ولی اینطور نیست که بشه به حالت اولش برد. انرژی مثل خمیر می مونه به شکل های مختلف در می آد ولی هیچ دلیلی نداره اگر صافش کنی یکی دیگه بیاد بفهمه چی بوده.
یه مثال چند پست پیش زدم دوباره می زنم:
یه شاهکار هنری رو تجزیه کنم به اتم هاش بعد بدم به یه بیچاره ای و بگم این چی بوده! از نوع بسازش
جرم پایسته است ولی از حالتی به حالتی دیگه رفتی, درست مثل انرژی.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
5

مثلاَ به چه جور انرژی تبدیل می شه؟ اگر همون طور صوت باقی بمونه ، دور و بر ما پر صداهای مجهوله؟:206:

بالا