بیوشیمی برای سال اولی ها

Catalyst

Active Member
لایک ها
174
من یه سال اولی هستم که دقیقا از سال 91 شروع کردم به خوندن. یه سوال داشتم : یه سری مباحث مثل تنفس سلولی و فتوسنتز که یه کم سختن از همین الان شروع کنم به خوندنشون به درد میخوره یا بذارمش برای بعدا که اطلاعاتم بیشتر شد؟ در ضمن اگه توصیه ای برای روش مطالعه ی فرایندهای بیوشیمیایی داشتید ممنون میشم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

AminYar

New Member
لایک ها
575
پاسخ : بیوشیمی برای سال اولی ها

بهتربن کتاب ها برای بیوشیمی استرایر و لنینجر هست.خیلی هم با هم فرقی ندارند.لنینجر ده سال بعد استرایر نوشته شد و درنتیجه جزییات بیشتری داره.کلا زبان استرایر یه کم سخت و غیرقابل فهمه.
من خودم خیلی باش کلنجار رفتم تا فهمیدم چی به چیه.
برای شما بهتربن چیز اینه که پایه ات رو قوی کنی.بشین شیمی چهار سال دبیرستان را بخون.نه اینکه تست بزنی و کنکوری بخونی.فقط بفهم و برای خودت توجیه کن.
ریاضیت هم باید عالی باشه.کتاب های تخصصی زوده و ممکنه شما رو از زیست بزنه.اونا رو بذار واسه تابستون.
موفق باشی
:98:

parisa.t

New Member
لایک ها
28

من خودم خیلی پای بیوشیمی زجر کشیدم.چون پای شیمیم خوب نبود.اول اونو قوی کن (شیمی 3 رو کامل 4 رو تا حدودی )
من هم لنینجر خوندم هم استرایر.کلا ترجمه ی جفتشون داغونه.اگه وقت داری اینگلیسی بخون . اگه نه استرایر چون سبک تره برای شروع بهتره.
چرخه ها خیلی حفظین برای دید درست الان بخون ولی کاملشو بذار فاصله ی مرحله 1 و 2 (این نظر منه )

Catalyst

Active Member
لایک ها
174

نمیشه ترجیحا برای تقویت پایه شیمی ام شیمی مورتیمر بخونم؟ کلا از کتابای وزارتی خوشم نمیاد

لایک ها
1,804

اول یه دور کتابای اول و دوم رو بخون در حدی که بفهمی مثلا پیوند هیروژنی چیه
بعد از استرایر شروع درسته استرایر خلاصه ی لنینجره ولی اگه با لنین شروع کنی میمونی
بعد از استرایر لنین رو بخون
من خودم با لنین شروع کردم خیلی اذیتم کرد

بالا