تأثیر انواع مواد بر سرطان

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495
سلام،میخوام باهم یکسری اطلاعات درباره ی سرطان جمع آوری کنیم شاید بتونیم باهم درسالهای آینده برای کشورمون مفید باشیم،یه جایی نوشته بود leatril منبع دارویی سرطان هست و علت ایجاد سرطان کمبود این ماده هست!!!کساییکه در این باره اطلاعاتی دارن بگن ممنون

لایک ها
3
پاسخ : تأثیر انواع مواد بر سرطان

یعنی کمبود این ماده باعث میشه پروتو آنکوژن غیر فعال بشه و ژن مولد سرطان شروع به فعالیت کنه؟
من leatril سرچ کردم ولی هیچ اطلاعاتی نداد منبعی که ازش استفاده کردین معتبر؟

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

یعنی کمبود این ماده باعث میشه پروتو آنکوژن غیر فعال بشه و ژن مولد سرطان شروع به فعالیت کنه؟
من leatril سرچ کردم ولی هیچ اطلاعاتی نداد منبعی که ازش استفاده کردین معتبر؟
منبعش یه پیام توی شبکه های اجتماعی برای یکی از افراد معتبر خانواده است!!!
این لیتریل همون Vit B 17 هست و من میخوام اظلاعاتی در این باره بدست هم بدیم ممکنه مصرف این دارو معجزه ای در درمان سرطان ها باشه

ADENINE

New Member
لایک ها
115

من تا به حال ویتامین B17 رو از گروه ویتامین های B نشنیده بودم
ولی این مطلب خیلی برام جالب شد و تصمیم گرفتم یه تحقیقی در این مورد کنم
توی نت جستوجوی زیادی کردم و متوجه شدم LEATRILE یا ویتامین B17 یا آمیگیدالین با فرمول C[SUB]20[/SUB]H[SUB]27[/SUB]NO[SUB]11 [/SUB]گفته میشد که در درمان سرطان موثره البته توی خیلی از سایتا نوشته شده بود که در درمان سرطان موثر نیست و حتی یک ماده سمی هم هست و تولید سیانید میکنه این ماده اولین بار از دانه بادام تلخ بدست اومده
سازمان غذا و دارو آمریکا مصرف LEATRILE رو در درمان سرطان موثر ندونسته و این ماده رو یک ترکیب سمی هم معرفی کرده اما چیزی رو که من فهمیدم از فرم مصنوعی این ماده برای نگهداری گوشت استفاده میشه
چون معمولا جستوجوی فارسی مطالب علمی تو نت جواب نمیده به انگلیسی جستوجو کردم این مطالب رو هم از منبع زیر نوشتم
https://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

موضوع بسیار جالبی رو شروع کردید به همین دلیل از شما تشکر میکنم
امیدوارم بقیه دوستان به گسترش این موضوع کمک کنن تا هم اطلاعاتمون در مورد سرطان بیشتر بشه و هم شاید به قول دوستمون بتونیم در آینده دارویی برای سرطان پیدا کنیم:4:

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

من تا به حال ویتامین B17 رو از گروه ویتامین های B نشنیده بودمولی این مطلب خیلی برام جالب شد و تصمیم گرفتم یه تحقیقی در این مورد کنم توی نت جستوجوی زیادی کردم و متوجه شدم LEATRILE یا ویتامین B17 یا آمیگیدالین با فرمول C[SUB]20[/SUB]H[SUB]27[/SUB]NO[SUB]11 [/SUB]گفته میشد که در درمان سرطان موثره البته توی خیلی از سایتا نوشته شده بود که در درمان سرطان موثر نیست و حتی یک ماده سمی هم هست و تولید سیانید میکنه این ماده اولین بار از دانه بادام تلخ بدست اومدهسازمان غذا و دارو آمریکا مصرف LEATRILE رو در درمان سرطان موثر ندونسته و این ماده رو یک ترکیب سمی هم معرفی کرده اما چیزی رو که من فهمیدم از فرم مصنوعی این ماده برای نگهداری گوشت استفاده میشهچون معمولا جستوجوی فارسی مطالب علمی تو نت جواب نمیده به انگلیسی جستوجو کردم این مطالب رو هم از منبع زیر نوشتمhttps://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin---- دو نوشته به هم متصل شده است ----موضوع بسیار جالبی رو شروع کردید به همین دلیل از شما تشکر میکنمامیدوارم بقیه دوستان به گسترش این موضوع کمک کنن تا هم اطلاعاتمون در مورد سرطان بیشتر بشه و هم شاید به قول دوستمون بتونیم در آینده دارویی برای سرطان پیدا کنیم:4:
سلام دوست من،اولا بابت ایراد تایپی ازتون عذرخواهی میکنم تقصیر من نبوده ارسال کننده خبر اشتباه نوشت و منم دقیقا به املاش شک کردم و فکرکردم اشتباه میکنم اما بازم ببخشید!!!و اینکه بابت لینک تون خیلی تشکر میکنم،اگر به فارسی سرچ کنید یه مطالب خیلی کمی هست و توضیح چندانی پیدا نمیشه،شاید باید کمی درباره عملکرد آمیگدالین و مواد مؤثر بر اون صحبت کنیم،نظر بدین تا به جایی برسیم!تشکر!

لایک ها
3

شاید بشه تو ncbi مقاله ای پیدا کرد که اطلاعات خوبی داشته باشه با سرچ مستقیم اطلاعات زیادی نمیشه پیداکرد

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

لاتریل و شکل خالص آمیگدالین حاوی ماده‌ای است که وقتی در تماس با سلول‌های بدن انسان قرار می‌گیرد، به سیانید تجزیه می‌شود اما سلول‌های سالم و طبیعی در برابر این فرایند دفاع طبیعی از خود نشان می‌دهد زیرا سلول‌های سالم حاوی آنزیمی به نام «رودانس» است که منجر به ترکیب مولکول‌های سیانید با گوگرد می‌شود.ترکیب حاصل از سیانید و گوگرد سیانات نام دارد که یک ماده بی‌ضرر بوده و از طریق ادرار از بدن دفع می‌شود. سطح سیانید تولید شده از مصرف لاتریل به اندازه‌ای کم و بی‌ضرر است که بدن به راحتی با آن کنار می‌آید اما سلول‌های سرطانی از انجام هرگونه عمل دفاعی در مقابل سیانید ناتوان هستند آن‌ها حاوی آنزیم «بتاگلوکوزیداز» هستند که باعث می‌شود لاتریل هر دو ترکیب خود یعنی سیانید و بنزآلدهید را منتشر کند. این ترکیب قدرتمند به‌طور کامل سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد. بر خلاف درمان‌های متعارف سرطان لاتریل توانایی از بین بردن سلول‌های سرطانی را بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم بدن دارد. منبع:سایت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بالا