zahra sabahi

New Member
لایک ها
0
سلام بچه ها ببخشید اگه تاپیکم تکراریه.آخه هرچی سرچ کردم ندیدم تو بعضی از تاپیک های مرتبط هم اون چیزی رو که میخواستم پیدا نکردم.خلاصه باید ببخشید آقای علیرضا!!
به خدا از ترس این آقای محمد امین ناصری کلی هم اینجا و هم تو سایتای دیگه سرچ کردم که مزاحمتون نشم آخه ترسیدم پیام های من رو هم حذف کنن ینی اصلاحش کنن!
حالا اگه میشه بگید کسی که امسال میره سال دوم،برای تابستون برای هر کتابی چقدر وقت بذاره که هم جواب بده و برای مرحله 2 هم کمی آمادگی داشته باشه و اصلا خلاصه بگم یه برنامه خوب و دقیق رو به من بدید.
خییییلی ممنونم

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118
پاسخ : تابستون و المپیاد

ببینید من خودم سال اول,کمپل 1وبخشی از 2 و سولومون4و5رو تموم کردم 6فصل هم از رست خوندم و 2فصل هم از گایتون خوندم......تابستون هم به احتمال زیاد ژنتیک رو از روی کتاب درسی و کمپل میخونم,و بقیه وقتم رو صرف خوندن اکولوژی و تکامل{ از روی کمپل 4 و7}میکنم و در سال هم گایتون رو میخونم...!:d

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

ببینید من خودم سال اول,کمپل 1وبخشی از 2 و سولومون4و5رو تموم کردم 6فصل هم از رست خوندم و 2فصل هم از گایتون خوندم......تابستون هم به احتمال زیاد ژنتیک رو از روی کتاب درسی و کمپل میخونم,و بقیه وقتم رو صرف خوندن اکولوژی و تکامل{ از روی کمپل 4 و7}میکنم و در سال هم گایتون رو میخونم...!:d
ژنتيك ساسان اميني رو بخوني خوبه (علاوه بر كتاب درسي!)
و رفتار يادت رفت ! رفتار كربس و ديويس هم بخون

بقيه چيزا عالي بودن !  

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام بچه ها ببخشید اگه تاپیکم تکراریه.آخه هرچی سرچ کردم ندیدم تو بعضی از تاپیک های مرتبط هم اون چیزی رو که میخواستم پیدا نکردم.خلاصه باید ببخشید آقای علیرضا!!
به خدا از ترس این آقای محمد امین ناصری کلی هم اینجا و هم تو سایتای دیگه سرچ کردم که مزاحمتون نشم آخه ترسیدم پیام های من رو هم حذف کنن ینی اصلاحش کنن!
حالا اگه میشه بگید کسی که امسال میره سال دوم،برای تابستون برای هر کتابی چقدر وقت بذاره که هم جواب بده و برای مرحله 2 هم کمی آمادگی داشته باشه و اصلا خلاصه بگم یه برنامه خوب و دقیق رو به من بدید.
خییییلی ممنونم
سلام
ترس چرا ؟
اگه إصلاح مي كنن تاپيك تونُ برا بهتر شدنش هست !

اولوست ها اينا هستن از ادامه هر جايي كه خوندي، بخون

كتب درسي (زيست دوم، سوم و پيش )
بيولوژي (كمپبل ، سولومون، لايف و… )
تخصصي ها :
فيزيولوژي (گايتون رفرنس اصلي ت بذار، بعدا اگه خواستي گانونگ و برن و لوي و… بخون)
بيوشيمي (لنينجر و استراير و… كه لنينجر رو رفرنس اصلي ت بذاري بهتره البته سليقه ايه!)
گياهي (رست، الهه علوي ، گياهي كمپبل، تايزوزايگر و…)
رفتار (كربس و ديويس)
اكولوژي ( الفباي اكولوژي كوشا پايداري ، primer of ecology و …)
ژنتيك كلاسيك (ساسان اميني، گريفيث، استنسفيلد ، ولنيتز و كلاسيك شاه نظر و.…)
ژنتيك مولكولي + سلولي ( البرتس، واتسون، گيتي امتيازي، بخش مولكولي لنينجر، لوديش، اميري و…)
ديگه ؟
جنين و سيستماتيك و اينا هم فعلا لازم نيس
چيزي از قلم ننداختم ؟ ;)

با بهترين ارزوها

mmed94

New Member
لایک ها
119

پیشنهاد من برای هر المپیادی در هر سطحی حل سوالات هست!شما کتب درسی زیست دبیرستان رو بشین قشنگ بخون!حتی حفظ کن!بعد روزی حداقل ده سوال از سوالات المپ حل کن!و همراهش سولومون یا کمپل جدید بخون!اگر هیچ کاری هم نکردی حداقل سوالات رو حل کن!از اولین دوره به بعد!از سوال نترس!اگر قرار باشه قبول شی باید فقط سوال حل کنی!بخون بهش فک کن بعد جوابشو بخون!اگه از ده تا یکی هم بفهمی عالیه!تموم دوره ها رو تموم کن اول مرحله یک ها بعد مرحله دوها و همراهش به مباحثی که علاقه داری بیشتر ازشون بخون!دوباره سوالا رو حل کن!ازش داره اگه صدبارم سوالا رو حل کنی!هربار میبینی چه قدر از هر لحاظ قوی تر شدی!ترجیحا گیاهی و سلولی بخون!ولی بدون اگر تمام کتاب های زیست دنیا رو بخونی ولی سوال حل نکنی به دردت نمیخوره!:79:

farzam

Active Member
لایک ها
149

ژنتيك ساسان اميني رو بخوني خوبه (علاوه بر كتاب درسي!)
و رفتار يادت رفت ! رفتار كربس و ديويس هم بخون

بقيه چيزا عالي بودن !

سلام
ترس چرا ؟
اگه إصلاح مي كنن تاپيك تونُ برا بهتر شدنش هست !

اولوست ها اينا هستن از ادامه هر جايي كه خوندي، بخون

كتب درسي (زيست دوم، سوم و پيش )
بيولوژي (كمپبل ، سولومون، لايف و… )
تخصصي ها :
فيزيولوژي (گايتون رفرنس اصلي ت بذار، بعدا اگه خواستي گانونگ و برن و لوي و… بخون)
بيوشيمي (لنينجر و استراير و… كه لنينجر رو رفرنس اصلي ت بذاري بهتره البته سليقه ايه!)
گياهي (رست، الهه علوي ، گياهي كمپبل، تايزوزايگر و…)
رفتار (كربس و ديويس)
اكولوژي ( الفباي اكولوژي كوشا پايداري ، primer of ecology و …)
ژنتيك كلاسيك (ساسان اميني، گريفيث، استنسفيلد ، ولنيتز و كلاسيك شاه نظر و.…)
ژنتيك مولكولي + سلولي ( البرتس، واتسون، گيتي امتيازي، بخش مولكولي لنينجر، لوديش، اميري و…)
ديگه ؟
جنين و سيستماتيك و اينا هم فعلا لازم نيس
چيزي از قلم ننداختم ؟ ;)

با بهترين ارزوها
ساسان امینی خیلی خیلی کتاب مسخره ایه.

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

ساسان امینی خیلی خیلی کتاب مسخره ایه.
نه ! اصلا !
مي تونم به جرات بگم يكي از بهترين كتاب هاست !
فقط تو نقشه ژني يكم ضعف داره كه از گريفيث اون بخشُ بخونيد حله (البته پيوستگي گريفيث هم عاليه !)
دركل كتابش خيلي هم خوبه !

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

ژنتيك ساسان اميني رو بخوني خوبه (علاوه بر كتاب درسي!)و رفتار يادت رفت ! رفتار كربس و ديويس هم بخونبقيه چيزا عالي بودن !  ---- دو نوشته به هم متصل شده است ----سلامترس چرا ؟ اگه إصلاح مي كنن تاپيك تونُ برا بهتر شدنش هست ! اولوست ها اينا هستن از ادامه هر جايي كه خوندي، بخون كتب درسي (زيست دوم، سوم و پيش ) بيولوژي (كمپبل ، سولومون، لايف و… ) تخصصي ها : فيزيولوژي (گايتون رفرنس اصلي ت بذار، بعدا اگه خواستي گانونگ و برن و لوي و… بخون) بيوشيمي (لنينجر و استراير و… كه لنينجر رو رفرنس اصلي ت بذاري بهتره البته سليقه ايه!) گياهي (رست، الهه علوي ، گياهي كمپبل، تايزوزايگر و…) رفتار (كربس و ديويس) اكولوژي ( الفباي اكولوژي كوشا پايداري ، primer of ecology و …) ژنتيك كلاسيك (ساسان اميني، گريفيث، استنسفيلد ، ولنيتز و كلاسيك شاه نظر و.…)ژنتيك مولكولي + سلولي ( البرتس، واتسون، گيتي امتيازي، بخش مولكولي لنينجر، لوديش، اميري و…) ديگه ؟ جنين و سيستماتيك و اينا هم فعلا لازم نيسچيزي از قلم ننداختم ؟ ;)با بهترين ارزوها
Primer of ecology لازم نیس همون کمپبل تکست و الفبا و کربس کارمونو راه میندازه. چرا این کتابو بخونیم?!!

amirreza16

New Member
لایک ها
554

اکولوژی محاسباتی کلا تا دوره میشه گفت کاربردی نداره ولی باید برای دوره primer خونده بشه!!!
بهترین کتاب ژنتیک هم گریفیتث هست ولی باید انگلیسی تون قوی باشه و پایه ی ژنتیک تون هم قوی باشه تا با کتاب حال کنین:)

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

اکولوژی محاسباتی کلا تا دوره میشه گفت کاربردی نداره ولی باید برای دوره primer خونده بشه!!!بهترین کتاب ژنتیک هم گریفیتث هست ولی باید انگلیسی تون قوی باشه و پایه ی ژنتیک تون هم قوی باشه تا با کتاب حال کنین:)
ممنون از کمکتون

farzam

Active Member
لایک ها
149

نه ! اصلا !
مي تونم به جرات بگم يكي از بهترين كتاب هاست !
فقط تو نقشه ژني يكم ضعف داره كه از گريفيث اون بخشُ بخونيد حله (البته پيوستگي گريفيث هم عاليه !)
دركل كتابش خيلي هم خوبه !
من که خیلی به نظرم ضعیف بود.نه از نظر سطح بلکه از نظر تنوع مثال ها و نحوه اموزش.
حتی من به نظرم زنتیک خیلی سبز بهتر از ساسان امینی مطلب را گفته بود وشخصا برای من مفید تر بود

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

من که خیلی به نظرم ضعیف بود.نه از نظر سطح بلکه از نظر تنوع مثال ها و نحوه اموزش.
حتی من به نظرم زنتیک خیلی سبز بهتر از ساسان امینی مطلب را گفته بود وشخصا برای من مفید تر بود
ضعيف ؟!!
خب اقاي اميني مثال هاشونُ محدود كردند به سؤالات ژنتيك المپياد دوره هاي گذشته
براي شروع كتاب خوبيه ، بعدش مي تونين براي حل سوال ولنيتز بخونيد يا گريفيث وغيره
اما از ارزش اين كتاب چيزي كم نميشه !

Primer of ecology لازم نیس همون کمپبل تکست و الفبا و کربس کارمونو راه میندازه. چرا این کتابو بخونیم?!!
تو پرانتز "بايدها" نبود ، "اپشن ها" بود !
اما براي دوره نيازه (براي همين اسمشو تو پرانتز به عنوان يه منبع برا اكولوژي اوردم!)

حسین م

New Member
لایک ها
0

1.جانور شناسی مقیاس aعرفان خسروی کدام انتشارات است

حسین م

New Member
لایک ها
0

2.اگر امکان دارد از فهرست رست و ریون عکس بگیرید بگذارید روی سایت می خواهم ببینیم هر مبحث چند صفحه توضیح داده است ممنونم

bloodborne

New Member
لایک ها
215

خییییلی ممنونم
ببین عزیز من خودم این رو پیشنهاد میدم.
اول شما کمپبل یا سولومون خوب مرور کن بعد برو سراغ بیوشیمی لنینجر و استرایر بعدشم ملوکوولی یکم سوال حل کن و زیست گیاهی علوی بخون
بعد اگه برای فیزی وقت زیاد داری خوب روس یا گایتون رو پییشنهاد میدم ولی اگه وقتت کمه کوشا و همینطور سوالات مرحله دوم خیلی موثره هر چی می تونی سوال خوب گلچین کن از هرجا نه اینکه مثلابری سراغ سوالاتی که اصلا نیاز نیست خب برای ژنتیک ولینتز برای سوال خوبه و گریفین هم درسنامه هاش مطالبش سطح بالاتری داری.

خییییلی ممنونم
ببین عزیز من خودم این رو پیشنهاد میدم.
اول شما کمپبل یا سولومون خوب مرور کن بعد برو سراغ بیوشیمی لنینجر و استرایر بعدشم ملوکوولی یکم سوال حل کن و زیست گیاهی علوی بخون
بعد اگه برای فیزی وقت زیاد داری خوب روس یا گایتون رو پییشنهاد میدم ولی اگه وقتت کمه کوشا و همینطور سوالات مرحله دوم خیلی موثره هر چی می تونی سوال خوب گلچین کن از هرجا نه اینکه مثلابری سراغ سوالاتی که اصلا نیاز نیست خب برای ژنتیک ولینتز برای سوال خوبه و گریفین هم درسنامه هاش مطالبش سطح بالاتری داری.

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

خواهش میکنم
من برنامه ای که خودم انجام دادم رو میگم
تابستون قبل از سال دوم : اول روی کتاب درسی کار کردم بهتره روی کتاب درسی (بیشتر بدانید ها فراموش نشه) و مخصوصا شکلای کتاب خوب کار کنید چون تو مرحله اول معمولا دو تا سه تا سوال مستقیما از کتاب درسی سوال داده میشه
بعدش روی کمپبل کار کردم که مهمترین منبع سوالات هستش البته در کنار کمپبل سولومون رو هم به صورت مقایسه ای میخوندم ولی بیشتر وقتتون رو حتما روی کمپبل بذارید
تابستون قبل از سال سوم : روی لنینجر و آلبرتس بیشتر کار کردم در کنار این کتاب ها مبانی فیزیولوژی کوشا پایداری و ژنتیک از دیدگاه حل مسئله ساسان امینی رو کارکردم و البته اکولوژی
یه نکته مهم به هیچ وجه سوالات ibo و irbo فراموش نکنید چون خیلی مهم هستن

anahidpak

New Member
لایک ها
244

اول کتاب درسیو خوب بخون جوری که انگار می خوای امتحان بدی خیلی سوالا رو از کتاب مبدن بعد سولومون یا کمپلو بخون بعد سولای مرحله اول و دومو بخون نذار نزدیک مرحله اول

khoram

New Member
لایک ها
0

برای مرحله اول المپیاد چه منابعی لازمه ؟خواهشا زود جواب بدید . خیلی ضروریهههههههههههههههه:85::85:

sarina.n

New Member
لایک ها
66

سلام کتابای وزارتی رو کامل بخون . کمپبل و سولومون رو هم بخون . ژنتیک هم بخون . بیوشیمی روهم بخون .
ایشالا موفق باشین .

بالا