تغیر رشته در پایان دوم دبیرستان ، خواهشا کمک کنید ، خیلی واجبه

mokhtarabadi

New Member
لایک ها
2
سلام به اساتید بزرگوار.
محمد هستم ۱۷ سالمه دوم دبیرستان رو تموم کردم باید برم امسال سوم .
من در پایان سال اول استعداد خودم رو کشف نکرده بودم یعنی نمیدونستم باید چه رشته ای رو انتخاب کنم و به حرف مدیرم گوش کردم و رفتم تجربی.
امسال که کارنامه رو گرفتم نمرات به شریح زیر بود:
ریاضی=۲۰
فیزیک=۲۰
شیمی=۲۰
هندسه=۲۰
زیست=۱۳

این افتضاحه ، الان فهمیدم چه اشتباهی کردم ، الان فهمیدم من میبایستی رشته ریاضی رو انتخاب میکردم.
از شما دوستان میخواستم بپرسم یا راهی داره من برم ریاضی ، اگه داره خواهشا توضیح بدید.
ایا میتونم سال تحصیلی جدید برم سوم ریاضی به جای تجربی؟
ایا تو دانشگاه میشه زیرشاخه های ریاضی رو مثلا آی تی ، رو انتخاب کرد در صورتی که رشته ات تجربی بوده؟

خواهشا جواب بدید؟
:(:(:(:(

Dimond96

New Member
لایک ها
373
پاسخ : تغیر رشته در پایان دوم دبیرستان ، خواهشا کمک کنید ، خیلی واجبه

امکانش که هست که تغییر رشته بدی باید ببینی علاقه ی اصلیت چیه
خودت باید ببینی واقعا این نمرات دائمی بودن یا نه یعنی دلیل نمی شه با چند تا نمره تصمیم بگیری در هر حال خودت خودت رو بهت میشناسی، باید ببینی واقعا ریاضی رو می خوای یا نه؟ مظمئن شو که سال بعد از تصمیمت پشیمون نمی شی!

لایک ها
206

سلام به اساتید بزرگوار.
من در پایان سال اول استعداد خودم رو کشف نکرده بودم یعنی نمیدونستم باید چه رشته ای رو انتخاب کنم و به حرف مدیرم گوش کردم و رفتم تجربی.
ریاضی=۲۰
فیزیک=۲۰
شیمی=۲۰
هندسه=۲۰
زیست=۱۳

این افتضاحه ، الان فهمیدم چه اشتباهی کردم ، الان فهمیدم من میبایستی رشته ریاضی رو انتخاب میکردم.
از شما دوستان میخواستم بپرسم یا راهی داره من برم ریاضی ، اگه داره خواهشا توضیح بدید.
ایا تو دانشگاه میشه زیرشاخه های ریاضی رو مثلا آی تی ، رو انتخاب کرد در صورتی که رشته ات تجربی بوده؟

خواهشا جواب بدید؟
من که فکر نمی کنم از این که تغییر رسته بدی مشکلی به وجود بیاد البته برای الان.
فقط باید آمار رو امتحان بدی.
تازه میشه رشته های خوب با دانشگاه عالی قبول شد بستگی به خودت داره.

Alice

New Member
لایک ها
189

mokhtarabadiعزیز فقط باید کتاب اماروکه تجربیا سوم می خوننوریاضیا دوم بخونیو
امتحان بدی بعدش با بقیه ی ریاضیا واسه کنکور هیچ فرقی نداری(در حدی که بدونم)
فقط سعی کن منطقی تصمیم بگیری یه نمره که تعیین کننده نیست

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

آره.چرا نشه.اگر تصمیم قطی گرفتی هرچی زودتر به مدرسه اطلاع بده.فقط هم باید آمار امتحان بدی که اگر یه جزوه خوب و کامل گیر بیاری راحت 20 میگیری.چون آمار خیلی آسونه.
ما اصلا لای کتاب آمارو پارسال باز نکردیم.فقط یه جزوه ده صفحه ای که دبیرمون داده بود و خیلی هم کامل بود خوندیم و 20 گرفتیم.موفق باشی

لایک ها
1,804

سلام به اساتید بزرگوار.
ریاضی=۲۰
فیزیک=۲۰
شیمی=۲۰
هندسه=۲۰
زیست=۱۳

خواهشا جواب بدید؟
اگه به زیست علاقه داری در کل به تجربی ، تغییر رشته نده
اگه کم بودن نمره زیستت به خاطر کم خوندنه دلیل بر تغییر رشته نمیشه....یه رشترو فدای یه نمره کم نکنیند....

mokhtarabadi

New Member
لایک ها
2

دوستان از همه تون ممنونم ،
راستش نمیخوام ربحا (غلط املایی) بشه ،‌ولی خداییش مسیله های ریاضی و فیزیک رو خیلی زود میگیرم.
دیگه هم یادم نمیره.
ولی من واسه زیست ۴ روز خوندم شد این.
کلا نمیتونم چیزی رو حفظ کنم باید بفهممش.
شاید باورتون نشه من واسه امتحان ریاضی فقط ۳۰ دقیقه مطالعه کردم یعنی فقط رو چندتا فرمول نگاه کردم.
واسه فیزیک به خدا هیچی نخوندم.
من کلا عاشق علم رایانه هستم > به خصوص برنامه نویسی چند زبان برنامه نویسی هم بلدم ، هر وقت بیکار باشم هک هم میکنم.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

من از مشاور مدرسمون سوال کردم گفت باید آمار امتحان بدی سال آینده بری دوم ریاضی نه سوم.
همین موضوع باعث شد نظرم عوض باشه ، آیا راست گفته؟؟

یه سوال دیگه : اگه من کنکور تجربی رو بدم و وارد دانشگاه بشم میتونم زیرشاخه های ریاضی رو انتخاب کنم ،‌مثلا IT , computer and other ....
خواشا یکم واضه توضیح بدید من متوجه بشم :p

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

1-نه.اصلا اینطور نیست.چون شما همه ی درساتون رو پاس کردین.فقط این یه کتاب مونده که اگر پاس کنید دیگه با دوم ریاضی فرقی نداری.بقیه کتابای تجربی و ریاضی شبیه همدیگن.شای اشتباه کردن.
2-در ای مورد اطلاع زیادی ندارم.ولی از طریق ریاضی برید شانس قبولیتون صد درصد بیشتره.ولی فکر نکنم از طریق تجربی بشه همچین مهندسی هایی رفت

sajad5980

New Member
لایک ها
28

فقط یه چیزی بهت بگم ریاضی بچه بازی نیست
من خودم سوم ریاضی ام همه نمره هام بالای 19.5 هست ولی دارم امسال تغییر رشته به تجربی میدم
به نظر من تجربی خیلی ساده تره (البته نظره منه)

Dimond96

New Member
لایک ها
373

دوستان از همه تون ممنونم ،
راستش نمیخوام ربحا (غلط املایی) بشه ،‌ولی خداییش مسیله های ریاضی و فیزیک رو خیلی زود میگیرم.
دیگه هم یادم نمیره.
ولی من واسه زیست ۴ روز خوندم شد این.
کلا نمیتونم چیزی رو حفظ کنم باید بفهممش.
شاید باورتون نشه من واسه امتحان ریاضی فقط ۳۰ دقیقه مطالعه کردم یعنی فقط رو چندتا فرمول نگاه کردم.
واسه فیزیک به خدا هیچی نخوندم.
من کلا عاشق علم رایانه هستم > به خصوص برنامه نویسی چند زبان برنامه نویسی هم بلدم ، هر وقت بیکار باشم هک هم میکنم.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

من از مشاور مدرسمون سوال کردم گفت باید آمار امتحان بدی سال آینده بری دوم ریاضی نه سوم.
همین موضوع باعث شد نظرم عوض باشه ، آیا راست گفته؟؟

یه سوال دیگه : اگه من کنکور تجربی رو بدم و وارد دانشگاه بشم میتونم زیرشاخه های ریاضی رو انتخاب کنم ،‌مثلا IT , computer and other ....
خواشا یکم واضه توضیح بدید من متوجه بشم :p
چرا آخه؟!!!!!!(هر چند هیجان انگیزه ولی ..... )
من الان دارم از تعجب شاخ در می آرم ، مگه می شه ؟ من خودم چند نفر رو میشناسم که تغییر رشته داده بودن و اصلا همچین مشکلی نداشتن ! من واقعا در شگفتم که چرا مشاورتون همچین حرفی زده!!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فقط یه چیزی بهت بگم ریاضی بچه بازی نیست
من خودم سوم ریاضی ام همه نمره هام بالای 19.5 هست ولی دارم امسال تغییر رشته به تجربی میدم
به نظر من تجربی خیلی ساده تره (البته نظره منه)
به نظر من آدم باید به علاقه و استعدادش نگاه کنه نه به آسونی و سختی . شاید یه درس در نظر خیلی ها اسون باشه ولی برای یه شخص خاص سخت باشه و شایدم برعکس یه درسی که خیلی ها براشون سخته برای یه نفر آسون ترین درس باشه!!!

mokhtarabadi

New Member
لایک ها
2

دوستان خیلی دوستون دارم ، پاقعا دارم از خوشحالی شاخ در می یارم ، فقط یه مشکلی من عربی ۵ گرفتم .
اینو چه کار کنم ، بقیه درس ها بالای ۱۷ هستند به غیر زیست.
:205:

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

دوستان خیلی دوستون دارم ، پاقعا دارم از خوشحالی شاخ در می یارم ، فقط یه مشکلی من عربی ۵ گرفتم .
اینو چه کار کنم ، بقیه درس ها بالای ۱۷ هستند به غیر زیست.
:205:
بابا عربی یک که چیزی نداره.من که اینقدر از عربی متنفرم عربی اولو 19.75 شدم.حالا اشکال نداره دیگه.باید بخونی برا شهریور.درسته دیگه؟؟؟؟
به نظر منم ریاضی خیلی بهتره.خصوصا با این علا قه ای که شما دارید حتما موفق میشید.به هر حال خوب فکر کنید که دوباره پشیمون نشید

mokhtarabadi

New Member
لایک ها
2

آره باید بخونم برا شهریور ،‌ فردا میرم با مدیره مدرسمون صحبت میکنم ببنیم چه کار میشه کرد.

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

آره باید بخونم برا شهریور ،‌ فردا میرم با مدیره مدرسمون صحبت میکنم ببنیم چه کار میشه کرد.
برا عربیتون اگرجزوه معلمتون کامله بخونید.اگر به درد نمیخوره یه کتاب کمک آموزشی خوب میتونه کمکتون بکنه.موفق باشید

mokhtarabadi

New Member
لایک ها
2

همین الان از مدرسه برگشتم ، تصمیم بر این شد که تا پیش دانشگاهی تجربی پیش بروم ، دانشگاه رشته های ریاضی برم ، یکم خوشحالم

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

خوب از ریاضی برید که بهتره؟؟حالا چی شد یهو دوباره نظرتون عوض شد؟؟دوباره سال دیگه پشیمون نشید؟؟خیلی دیره ها....ولی دیگه اگر مطمئنین درسته پس شک نکنید.به امید موفقیت روزافزون برای شما

بالا