توصیه‌های پرستار به زوج‌های جوان

ارسال ها
127
لایک ها
3
امتیاز
0
#1
5 جلد کتاب توصیه‌های پرستار به زوج‌های جوان نوشته‌ي تریسی هاگ و ترجمه‌ی نگین ناصری تفتی در نوبت اول چاپ به بازار کتاب رسید.
تریسی هاگ، در این کتاب می‌گوید همین حالا باید به شما بگویم که من لقب "آرام کننده و پرورش دهنده‌‌ي کودک" را روی خودم نگذاشتم، بلکه یکی از مراجعانم این اسم را روی من گذاشت. ولی راستش را بخواهید به نوعی این لقب را دوست دارم؛ چون واقعاً کاری را که انجام می‌دهم، توصیف می‌کند.

در تربیت و پرورش نوزادان و کودکان، فقط باید به نوزاد و کودک احترام بگذارید؛ به او گوش دهید، به رفتار و زبان بدن او توجه کنید و آنها را تفسیر کنید شما نمی‌توانید تمام این مهارت‌ها را یک شبه یاد بگیرید. هر پدر و مادری می‌تواند و نیاز دارد که این مهارت‌ها را یاد بگیرد. در این مجموعه با توجه به درک نوزاد، مهارت‌های مورد نیاز به والدین آموخته شده‌است.


پرورش نوزاد، تغذیه‌ی نوزاد، خواب نوزاد، دوران نوپایی، عادت دادن به لگن عنوان‌های پنجگانه‌ی این مجموعه است. نويسنده در این مجموعه‌ي پنجگانه با کلامی روان و علمی به توضیح و تحلیل مسايل مربود به نوزادان پرداخته.
در بخشی از کتاب آمده:
"...اگر چه تنها طی چند روز می‌توانید به یک کودک بیاموزید که به چیزی دست نزند، ولی احتمالاً این فرآیند آموزشی را باید برای مکان‌ها و وسایل مختلف در منزل تکرار کنید. طی این فرایند یادگیری، بهتر است وسایل ارزشمند و قیمتی منزل را جمع کنید و وسایل ارزان قیمت را جایگزین کنید ..."

هر کدام از این کتاب‌ها شامل مقدمه، فصل‌های تفکیک شده، پی‌گفتار و نمایه است و هر جلد از 200 تا 300 صفحه تشکیل شده‌است.


منبع : کتاب کودک
 
بالا