zahra

New Member
لایک ها
609
پاسخ : ثابت قدمی

اولا استاد خودتي..:4:
دوما مخالفيم با بدبيني ! دركل خوب نيست، استثناء هم نداره===> واقع بيني حلش مي كنه ديگه چاشنيِ هويج بيني نمي خواد:4:
همم....ب هر حال بايد إز ي جا شروع كرد ديگه ! تو مي توني ب انجام درست تصميمات و نتيجه ي درست گرفتن خوش بين باشي (اينم تمرين :4:)
با بهترين ارزوها
واقع بینی که بیخیال جواب میده!!
ولی من هر جا واقع بینی کمکم نکرد ی کم بدبین شدم نتیجه گرفتم!!
همون طور که گفتم پای به فنا رفتن درمیون بوده:4:
به اینکه بعضی جاها بدبینی خوبه میشه خوشبین بود:3:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

واقع بینی که بیخیال جواب میده!!
ولی من هر جا واقع بینی کمکم نکرد ی کم بدبین شدم نتیجه گرفتم!!
همون طور که گفتم پای به فنا رفتن درمیون بوده:4:
به اینکه بعضی جاها بدبینی خوبه میشه خوشبین بود:3:
به اين مي گن ي بازي با كلمات حرفه اي : " ب اينكه بعضي جاها بدبيني خوبه ميشه خوش بين بود !"
زدم لايكُ :4:
ولي نه ! هيچ وقت سعي نكن درمسائل خودتو گول بزني، سعي كن اصولي فك كني !:3:
مثلا :
تو بدبيني ب خودت ك فلان ازمون قبول نميشي بعد مثلا تلاشتو دو برابر مي كني و نمره ي خوبي مياري ولي اين درست نيست ! چون گاهي ك نه دربيشتر موارد اين بدبينيِ إز انرژي و انگيزت برا رسيدن ب هدفِ مي كاهه ! و ب حاش بايد ب خودت بگي : اگه بتونم فلان درس هارو در فلان زمان يخونك زمان برا دورش هست و خوش بين ب اين ك مي توني اين كارو انجام بدي و حتما نتيجه ي خوبي خواهي گرفت !
مي بيني بدبيني ذاتا چيز خوبي نيست سعي كن تو زندگي ت برا مثال هاي اين چنيني ي معادل خوب پيدا كني:3:
بابهترين ارزوها

zahra

New Member
لایک ها
609

به اين مي گن ي بازي با كلمات حرفه اي : " ب اينكه بعضي جاها بدبيني خوبه ميشه خوش بين بود !"
مثلا :
تو بدبيني ب خودت ك فلان ازمون قبول نميشي بعد مثلا تلاشتو دو برابر مي كني و نمره ي خوبي مياري ولي اين درست نيست ! چون گاهي ك نه دربيشتر موارد اين بدبينيِ إز انرژي و انگيزت برا رسيدن ب هدفِ مي كاهه ! و ب حاش بايد ب خودت بگي : اگه بتونم فلان درس هارو در فلان زمان يخونك زمان برا دورش هست و خوش بين ب اين ك مي توني اين كارو انجام بدي و حتما نتيجه ي خوبي خواهي گرفت !
مي بيني بدبيني ذاتا چيز خوبي نيست سعي كن تو زندگي ت برا مثال هاي اين چنيني ي معادل خوب پيدا كني:3:
بابهترين ارزوها
موضوعات دسته بندی دارن!!
تو موضوعاتی تلاشی(مسائلی که باید واسشون تلاش کرد)فقط خوشبینی!!
برای نتیجه گرفتن فقط واقع بینی متمایل به خوش بینی!!
اما همون طور که گفتم مسائلی که به فنا شدن موربوط نیاز به ی دقت بالا دارن طول میکشه این مهارتو بدست بیاریم که باید بهشون خوشبین بود یا بدبین...
مثال شما متین تمام معادلاشم با همین راه کار حل میشن و نباید به بدبینی های بی حاصل الودشون کرد:3:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مثلا :
بابهترين ارزوها
موضوعات دسته بندی دارن!!
اما همون طور که گفتم مسائلی که به فنا شدن موربوط نیاز به ی دقت بالا دارن طول میکشه این مهارتو بدست بیاریم که باید بهشون خوشبین بود یا بدبین...
مثال شما متین تمام معادلاشم با همین راه کار حل میشن و نباید به بدبینی های بی حاصل الودشون کرد:3:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

موضوعات دسته بندی دارن!!

موضوعات دسته بندی دارن!!
سخت نگير ! اصولي برو جلو تو مسائل !

mohammad1

New Member
لایک ها
114

راستی قضیه این فیلمه چیه؟میشه یه کم در موردش بگید ما که وقت نمیکنیم فیلی ببینیم گه میشه یه فشرده ای ازشو برامون تعریف کنید.
راستی در ارتباط با تاپیک بله همه میدونند خود باورزی خوبه و بید به هدفمون اینقدر بچسبیم تا به مقصد برسونیمش ولی من اصلا نمیتون تلقینو درک کنم.میشه بیشتر توضیح بدید؟
فیلم درباره ی این هست که میشه با مثبت اندیشی به هر خواسته رسید
چند نفر در اون فیلم هستن
که با مثبت اندیشی از بیماری خودشون رها شدن :)

نه كامل ولي قسمت هاييش رو ديدم ، خب ك چي ؟
الان جواب من ؟
نخير ! تا خوش بين رو شما چي معنا كني ! ادم بايد بيشتر إز همه واقع بين باهشه و در عين واقع بينانه بودن خوش بينانه ب مسئله نگاه كنه !
مثلا برم رو زميني ك احتمال زلزله بالا 99 دصدِ بخوام ساختمان بسازم و خوش بينانه فك كنم ك اون كمتر إز يك درصدِ زلزله نخواهد أمد !!!!!!
وقتي چيزي رو مي بينيد و يا چيزي رو مي شنويد سعي نكنيد فقط ببينيد و بشنويد ، فك كردن هم اساسا چيز خوبيه، من پيشنهاد مي كنم :4:
نه نه
واقع بینی هم حدی داره
بیشتر از همه باید مثبت اندیش بود تا بشه پیشرفت کرد و موانع رو از سر راه برداشت
نیرو هایی که در جهان وجود داره رو باید استفاده کرد :)

خوش بینی همیشه خوب نیست!!!
به نظر من بایدواقع بین بود...
به جای خوشبین بودن باید با دید باز به مسائل نگاه کنیم...
گاهی بدبین بودن تنها راه نجاته!!!
در مسئله هایی مثل کنکور بیشتر باید مثبت اندیش بود تا به نتیجه ی مطلوب رسید
حرفت رو قبول دارم
ولی میزان مثبت اندیشی باید بیشتر باشه ;)

بالا