جامعه آماری گزینه دو و قلم چی (رشته ریاضی)

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166
سلام دوستان
خسته نباشین
دیروز یکی از دوستام اومد به من گفت که جامعه آماری گزینه دو امسال شده 80 هزار نفر !
دوبرابر قلم چی !
من باورم نمیشد ! میگفت برا همین رفته گزینه دو ثبت نام کرده.
از بچه های اینجا که گزینه دو و قلم چی ثبت نام کردن ، اونایی که کارنامشونو دارن (رشته ریاضی) بی زحمت بگن جامعه آماری هرکدوم چقدره.
ممنون :)

لایک ها
206
پاسخ : جامعه آماری گزینه دو و قلم چی (رشته ریاضی)

سلام دوستان
خسته نباشین
دیروز یکی از دوستام اومد به من گفت که جامعه آماری گزینه دو امسال شده 80 هزار نفر !
دوبرابر قلم چی !
من باورم نمیشد ! میگفت برا همین رفته گزینه دو ثبت نام کرده.
از بچه های اینجا که گزینه دو و قلم چی ثبت نام کردن ، اونایی که کارنامشونو دارن (رشته ریاضی) بی زحمت بگن جامعه آماری هرکدوم چقدره.
ممنون :)
سلام.
بابا دروغ گفتن!:4:
الان قلم چی 50 هزار نفره است.
امکان نداره گزینه دویی که هیچوقت از قلمچی بیشتر نبوده بشه 80 هزار!:4:
یعنی از هر 5 نفر کنکور ریاضی 2 نفر گزینه دوان!:4: امکان نداره!

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

سلام علی جان!

اصلا فرض کنیم توی آزمون های آزمایشی کنکور کانون پرورش فکری کودکان((اونجا رو مسخره نمیکنم.فقط همینجوری یه اسمی گفتم)) 250 هزار نفر شرکت میکنند.

و فرض کنیم شرکت کنندگان کنکور 255 هزار نفر باشه و این رو هم بگم که 5 هزار نفر کنکور در یه آزمون دیگه شرکت میکنند.

الان آقا علیرضا که رتبه زیر 5000 میخواد بیاره آزمون کانون پرورش فکری رو باید شرکت کنه یا آزمون دومی رو؟؟

خیلی واضحه که دومی!!

داستان قلمچی و گزینه دو هم دقیقا همینه.از 100 نفر اول حداقل 60 نفر توی قلمچی شرکت میکنند و تازه دانش آموزای بعضی مدارس تهرانی هم اسم شون بعد کنکور جزو نفرات برتر قلمچی اعلام نمیشه.پس این عدد 60 به نزدیکای 80 میرسه!!

omid-z

New Member
لایک ها
319

ببخشید منم یه سوال تو این رابطه داشتم ببخشید اگه جاش نامناسبه
اصلا لازمه برای رتبه برتر گرفتن توی کنکور توی این آزمونا شرکت کنیم یا فقط با تست زدن میتونیم رتبه بیاریم؟:53:

آخرین ویرایش توسط مدیر

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

با سلام... اول اینکه از دوستای خودم هم قلم چی میرن و هم گزینه دو و من خودم هم گــــاج میرم! از نظر جامعه ی آماری اون سه تا آزمون جامع سنجش از همش بشتره! ولی تو بین این سه تا یعنی قام چی، گزینه دو و گــاج، قلم چی از همه بیشتره! و بین گزینه دو و گاج اطلاع دقیقی ندارم کدوم بالاتره!
نظره شخصیه من اینکه جامعه ی آماری که همه میگن مهمه ولی آدم نباید خودشو درگیره این جور چیزا کنه و ذهنشو مشغول کنه، تو هر جایی که آزمون میده تلاششو انجام بده تا به موفقیت برسه

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

اصلن ربطی به جامعه ی آماری نداره به سطح آزمون بستگی داره به نظر من اگر می تونید توی آزمون مدارس برتر که ماله انرژی اتمی هست ثبت نام کنید یا تو همون گزینه 2 البته خودم که هیچ کدوم رو شرکت نمی کنم و مدرسمون هم ازمون آزمون مرآت رو میگیره راستی بچه ها نظرتون راجع به مرآت چیه خوبه بده؟

mahdi77

New Member
لایک ها
215

مرآت سوالاش که نسبتا خوب و استاندارده! ولی خب گستردگی و تعداد نمایندگیش در سطح کشور کمتره! البته جامعه آماری نسبتا خوبی هم دره. حدودا فکر کنم قریب به 30 هزار نفر. همچنین بیشتر با مدارس همکاری میکنه.

m_chemist

New Member
لایک ها
27

من خودم قلم چی میدم
جامعه آماریش بالاس واسه همین خوبه ولی سوالای گزینه2 استاندارتره وبه سوالای کنکورهم نزدیک تره براهمین به نظرم اگه یکی قلم چی بده وسوالای گزینه2 رو ازیه جابگیره وحل کنه خیلی خوبه....
البته وقت بیشتری میگیره ولی نتیجش خوبه:26:
باامیدرتبه های خوب برای همه:3:

alireza4756

New Member
لایک ها
0

سلام مدرسه ما هم مرآت داره بايد رتبه چند كشوري بياري تا درسطح دانشگاه هاي تهراني(مثل تهران و شريف) باشي .

moghini

New Member
لایک ها
258

ببینید به نظر من بدترین نگرش به آزمون این هست که در آزمون شرکت کنیم بعد با نسبت گیری (به لحاظ آماری)و با تحلیل های خیالی سعی کنیم درصد ها و رتبه هامون رو پیش بینی کنیم!
تنها آزمونی که بعد از دادنش باید خوشحال یا ناراحت بشیم آزمون کنکور هست و این آزمون های آزمایشی صرفا"برای سنجش کار خودمون و بررسی نقاط ضعف و قوت ماست نه تخمین.
اما اگر کسی نظر من رو بخواد من روی گزینه و گاج خیلی بیشتر تاکید دارم.چون مؤلفان گاج از طراحانش هستند و من واقعا" با دیدن «میکروبانک»و «ادبیات موضوعی»فهمیدم که طراحان قهاری هستند.اما در گزینه هم فردی مثل«مهران کیوان»از طراحان آزمون هست.
به هر حال فقط روی تحلیل خودمون (نه آزمون)وقت بزاریم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

ببینید به نظر من بدترین نگرش به آزمون این هست که در آزمون شرکت کنیم بعد با نسبت گیری (به لحاظ آماری)و با تحلیل های خیالی سعی کنیم درصد ها و رتبه هامون رو پیش بینی کنیم!
تنها آزمونی که بعد از دادنش باید خوشحال یا ناراحت بشیم آزمون کنکور هست و این آزمون های آزمایشی صرفا"برای سنجش کار خودمون و بررسی نقاط ضعف و قوت ماست نه تخمین.
اما اگر کسی نظر من رو بخواد من روی گزینه و گاج خیلی بیشتر تاکید دارم.چون مؤلفان گاج از طراحانش هستند و من واقعا" با دیدن «میکروبانک»و «ادبیات موضوعی»فهمیدم که طراحان قهاری هستند.اما در گزینه هم فردی مثل«مهران کیوان»از طراحان آزمون هست.
به هر حال فقط روی تحلیل خودمون (نه آزمون)وقت بزاریم.
با سلام به شما دوست عزیز... منم با نظر شما کاملا موافقم!
به نظر من نباید با این موضوعات حاشیه ای وقت خودمونو تلف کنیم و به نوعی به خودمون استرس بدیم!
من خودم "گــــــاج" رو انتخاب کردم! هر چند جامعه ی آماریش پایینه ولی ملاک من کیفیت سوالاس که انصافا خیلی خوبه!

raha @

New Member
لایک ها
0

من هیچ کدوم رو نمی دم
آزمون نشانه رو می دم که برای انرژی اتمی و تیزهوشان ها و سلام هاست. با اینکه جامعه آماریش پایینه ولی سطح سوال ها خیلی خوبه
یه سوال داشتم
جامعه آماری قلمچی سوم دبیرستان چه قدره؟

بالا