جایی برای توقف

tanaz19

New Member
لایک ها
358
سلام
همه ما آدما از ی سری بیماری رنج میبریم.... بیماری جسمی , فکری , روحی..... اما کمتر کسی هست ک ب اونا توجه کنه و واسه درمانشون اقدام کنه... همه عادت کردیم ک با این بیماری ها زندگی کنیم و باهاشون کنار بیایم... اما بعضی موقع ها آدم ب بن

بست میخوره و دیگه نمیتونه نقص هاش رو کمرنگ ببینه و ی خوشحالی ساختگی داشته باشه و خودش رو آدم موفقی بدونه...! میدونم ک همتون درک میکنید ک چی میگم.. اگه یکم با خودمون صادق باشیم این تظاهر و ریا رو میبینیم...

این تاپیک رو زدم ک راجع ب این بیماری های روحی و فکری بحث کنیم و تجربه هامون رو راجع ب درمان اونها با هم در میون بذاریم......فکر میکنم سالم زیستن ارزش ی تاپیک یا چند دقیقه وقت رو داشته باشه!

ممنونم

آخرین ویرایش توسط مدیر

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : جایی برای توقف

به نظر من آدم اول باید این درگیری ذهنی خودش رو بشناسه یعنی متوجه این به قول شما "بیماری"بشه.بعد یه نفر باید کنار شخص باشه که کمک کنه چون اون شخص ممکنه یه چیزایی رو نبینه
این شخص میتونه حتی یه دوست دلسوز هم باشه
یه تجربه شخصی:دوش آب واقعا معجزه میکنه
تاپیک جالبیه لطفا بقیه هم نظر بدن

tanaz19

New Member
لایک ها
358

ب نظر خودم خیلی از مشکلات ذهنی و حتی جسمی ما ب خاطر هماهنگ نبودنمون با جهانه و طبیعته.... و اینکه حواسمون کمتر ب دنیای اطرافمون ب تغییراش ب زیبایی هاش و.... هست

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

صد البته همینه....................دقیقا آدم اگه با محیط و جهان پیرامونش ارتباط برقرار کنه خیلی از لحاظ ذهنی آروم میشه......نمونش همین آرامشیه که موقعی که تو طبیعت هستین بهتون دست میده
دوش آب رو واقعا شخصا بهش ایمان دارم معجزست!!!!!!!!!!!!

ali_irysc

New Member
لایک ها
294

من تو یه کتابی دقیقا جمله ای که خوندم درباره ایزاک نیوتن رو براتون می نویسم :
او می توانست خود را با شور و حرارتی زاید الوصف چنان در مطلالعاتش غرق کند که دیگران در مسائل .....حس می کنند ( البته باید توجه داشته باشید که نیوتن در عمرش .....نکرد )
می خواستم رک حرف بزنم گفتم بی خیال دیگه یا باید نیوتن باشی که نفهمیمی یا نمی دونم چی باشی
اطلاعات بیشتر :
فیزیک دانان بزرگ (زندگی و زمانه فیزیک دانان پیشرو از گالیله تا هاوکینک ) نشر اختران
کتابیست در حد تیم ملی مخصوصا از طرح جلدش که مشکیه خیلی خوشم میاد

tanaz19

New Member
لایک ها
358

من تو یه کتابی دقیقا جمله ای که خوندم درباره ایزاک نیوتن رو براتون می نویسم :
او می توانست خود را با شور و حرارتی زاید الوصف چنان در مطلالعاتش غرق کند که دیگران در مسائل .....حس می کنند ( البته باید توجه داشته باشید که نیوتن در عمرش .....نکرد )
می خواستم رک حرف بزنم گفتم بی خیال دیگه یا باید نیوتن باشی که نفهمیمی یا نمی دونم چی باشی
اطلاعات بیشتر :
فیزیک دانان بزرگ (زندگی و زمانه فیزیک دانان پیشرو از گالیله تا هاوکینک ) نشر اختران
کتابیست در حد تیم ملی مخصوصا از طرح جلدش که مشکیه خیلی خوشم میاد
مگه نیوتن نمیفهمید؟؟؟!!!

ali_irysc

New Member
لایک ها
294

یعنی شما متنفر میشید از لذتی که قبلا حس میکردید با وجود لذت فکر کردن:13::13::13::13:(فعلا که نیوتن ثابت کرد که شدنیه )

alidelgarm

New Member
لایک ها
589

بعضی از روانشناس ها معتقدند که اگه ما بخواهیم درونکاوی کنیم و تک تک مشکلاتمون رو خودمون پیدا کنیم و بعد حل کنیم، این یه کار نزدیک به محاله و اگر هم محال نباشه، خیلی وقت گیره و شاید عمر ما کفاف این کار رو نده.

پیشنهاد اونها اینه که ما یه "الگو" که از نظر شخصیتی رشد کرده و در مرتبه بالایی قرار داره پیدا کنیم و سعی کنیم خودمون رو شبیه به اون کنیم.

البته در انتخاب الگو باید خیلی دقت کنیم. این کار از نظر روحی میتونه خیلی از مشکلات ما رو برطرف کنه و ذهن ما رو از خیلی درگیریها رها کنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

tanaz19

New Member
لایک ها
358

یعنی شما متنفر میشید از لذتی که قبلا حس میکردید با وجود لذت فکر کردن:13::13::13::13:(فعلا که نیوتن ثابت کرد که شدنیه )
منظورتون رو متوجه نمیشم؟ میشه توضیح بدین؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

ali_irysc

New Member
لایک ها
294

اصلا شما باید بگید اون جمله ای که از نیوتن گفتم کجاش نامفهوم هست کاملا واضحه

MUTE

New Member
لایک ها
264

من وقتی یه مقدار فشار روم زیاد میشه ( درس یا هرچیز دیگه ) نمی تونم درست حرف بزنم ! زبونم میگیره ! :207:
بعد میخوابم تا خوب شم !

amideoxy

New Member
لایک ها
400

من وقتی فشار عصبی روم زیاد میشه
ساکت میشم
معمولا سعی میکنم از این فشار تجربه کسب کنم
معمولا هم این فشارا منو بیشتر به خدا نزدیک میکنه

tanaz19

New Member
لایک ها
358

من وقتای ک با خدا disconnect میشم .. اینجوری میشم.. قاطی میکنم و نمیتونم درست حرف بزنم...یا شایدم برعکس...!

tanaz19

New Member
لایک ها
358

ب نظر من ما آدما هیچ وقت نمیتونیم کاری کنیم ک این درگیری ها و بیماری هارو از بین ببریم... اما باید راه درست مقابله باهاشون رو یاد بگیریم ... این فشار ها و درگیری ها همیشه هست ... باید یاد بگیریم ک در اون ها حل نشیم و بتونیم حلشون کنیم

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

من دقیقا منظورتونو از بیماری متوجه نمیشم منظورتون از این مشکلات حوادثیه ک تو زمان سختی بیش میاد ؟؟؟اینا ک واکنش طبیعیه اگه تو شرایط متفاوت رفتار متفاوت نداشته باشیم عجیبه بیشتر توضیح میدید لطفا!!!!!!!!!اگه میشه ؟ منظورتو واضح نمیگیرم

لایک ها
84

حل کردن اینجور مساعل خیلی قشنگه.به نظرم خدا بعضی وقتا یه مسعله بهمون میده واسه حل.به نظرم خدا به تعداد مجهولا بهمون معادله میده.یعنی میشه حلشون کرد.باید داده های مسعله رو بذاری جلوت و خوب نگاه کنی و خوب تفکر کنی.خیلی قشنگه نه؟به نظرم هر آدمی به یه دفتر نیاز داره.که دلتنگیاشو مشکلاتشو توش بنویسه.اگه خوب نگاه کنیم میبینیم زندگی پر از معجزه ست.پر از اتفاقایی که خدا داره داد میزنه بابا من حواسم به تو هست...

kamyR

New Member
لایک ها
0

از روشن فکریت ممنون...
ای کاش میشد پیش گیری کرد به جای مقابله

tanaz19

New Member
لایک ها
358

من ی مشکل واسم پیش اومده !: جدیدا خیلی بد با همه حرف میزنم .. توی حرفام خیلی سر پوز طرف مقابلم میزنم( هرچی فک کردم معادل مناسبی واسش پیدا نکردم ):4: آخه از این ک آدما انقدر تظاهر میکنن و کلاس میذارن و دروغ میگن و ... خسته شدم..
قبلا میپذیرفتمشون اما الان.. هنوز نمیدونم منشا این کارم چیه .. فقط فهمیدم ک اینو دارم و باید از بین ببرمش.

crazyboy

New Member
لایک ها
539

بعضی از روانشناس ها معتقدند که اگه ما بخواهیم درونکاوی کنیم و تک تک مشکلاتمون رو خودمون پیدا کنیم و بعد حل کنیم، این یه کار نزدیک به محاله و اگر هم محال نباشه، خیلی وقت گیره و شاید عمر ما کفاف این کار رو نده.

پیشنهاد اونها اینه که ما یه "الگو" که از نظر شخصیتی رشد کرده و در مرتبه بالایی قرار داره پیدا کنیم و سعی کنیم خودمون رو شبیه به اون کنیم.

البته در انتخاب الگو باید خیلی دقت کنیم. این کار از نظر روحی میتونه خیلی از مشکلات ما رو برطرف کنه و ذهن ما رو از خیلی درگیریها رها کنه.
از من میتونید الگو برداری کنید :d
صد البته همینه....................دقیقا آدم اگه با محیط و جهان پیرامونش ارتباط برقرار کنه خیلی از لحاظ ذهنی آروم میشه......نمونش همین آرامشیه که موقعی که تو طبیعت هستین بهتون دست میده
دوش آب رو واقعا شخصا بهش ایمان دارم معجزست!!!!!!!!!!!!
هر پستی که میزاری حتما دوش رو ذکر کن ! ولی نه طولانیش ...
حل کردن اینجور مساعل خیلی قشنگه.به نظرم خدا بعضی وقتا یه مسعله بهمون میده واسه حل.به نظرم خدا به تعداد مجهولا بهمون معادله میده.یعنی میشه حلشون کرد.باید داده های مسعله رو بذاری جلوت و خوب نگاه کنی و خوب تفکر کنی.خیلی قشنگه نه؟به نظرم هر آدمی به یه دفتر نیاز داره.که دلتنگیاشو مشکلاتشو توش بنویسه.اگه خوب نگاه کنیم میبینیم زندگی پر از معجزه ست.پر از اتفاقایی که خدا داره داد میزنه بابا من حواسم به تو هست...

----
من هروقت بهم فشار وارد میشه نمیدونم چرا خندم میگیره ! اعصابم خورد میشه خندم میگیره ! نمیدونم چرا :4:

آخرین ویرایش توسط مدیر

ali_irysc

New Member
لایک ها
294

من ی مشکل واسم پیش اومده !: جدیدا خیلی بد با همه حرف میزنم .. توی حرفام خیلی سر پوز طرف مقابلم میزنم( هرچی فک کردم معادل مناسبی واسش پیدا نکردم ):4: آخه از این ک آدما انقدر تظاهر میکنن و کلاس میذارن و دروغ میگن و ... خسته شدم..
قبلا میپذیرفتمشون اما الان.. هنوز نمیدونم منشا این کارم چیه .. فقط فهمیدم ک اینو دارم و باید از بین ببرمش.

چرا بعضیا همین طوری هیچی نشده فحش میدن ولی بعضیا با دیگران خیلی محترمانه صحبت می کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من دیگه این بر میگرده به اخلاق درس حوزه علمیه ................

بالا