جبر یا احتمال

saeed1905

New Member
لایک ها
6
این جا می خوام هر کی نظرشو راجع به جبریت و علیت و احتمال بگه.(درس مدرسه نمی گم)
صحبتم رو با این سوال شروع می کنم:
فکر می کنید اگه جهان یه بار دیگه از همون لحظه اول شروع بشه دوباره همه چی به شکل الان میشه؟
یعنی حروف الفبای فارسی همین ها میشن؟
علامت انتگرال همین میشه؟
شما فلان روز به همون رستوران میرید که الان هم رفتید؟
و هزار مورد دیگه.
نظراتون رو بگید.

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
بله همه چیز همون جوری میشه که هست .........................

saeedkh

New Member
لایک ها
3
همینی که هست میخ بیخ نیخ باید بیخ

mrbayat

New Member
لایک ها
76
saeed1905 گفت
فکر می کنید اگه جهان یه بار دیگه از همون لحظه اول شروع بشه دوباره همه چی به شکل الان میشه؟
من ترجیح میدم درباره ی این موضوع که هیچ سودی برام نداره اصلا فکری نکنم.مگه بیکارم...

saeed1905

New Member
لایک ها
6
mrbayat گفت
saeed1905 گفت
من ترجیح میدم درباره ی این موضوع که هیچ سودی برام نداره اصلا فکری نکنم.مگه بیکارم...

کسایی که می خوان جواب بدن چیزی می نویسن.

مگه قراره هر کی نمی خواد جواب بده بنویسه که نمی خواد

rami

New Member
لایک ها
4
به نظر منم فرقی نمیکنه همین طوری میشه.

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
لزومی نداره همینطوری بشه..

البته به خدا بستگی داره..

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
به نظر من در وهله اول به خدا بستگی داره....
ومهمترین قسمتش دست خود ما آدماس...

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
بستگی داره که از کدوم نقطه گردونه شروع بشه!
منظورم از گردونه مثل همون گردونه ای است که توی کازینوها هست!چون یکی از اصلیترین قوائد کائنات دورانی بودن حرکت تمام هستیشه که این میتونه بیانگر این باشه که از چیزی هم که پیروی کرده اونم مثل چرخ گردون حرکت دورانی داشته و در این دنیایی که ماهستیم توش از یک نقطه شروع شده که حاصلش شده این دنیا و اگر حتی از نزدیکترین نقطه هم دوباره آغاز بشه بازهم نمیتونه مثل این دنیا بشه دقیقا!
البته از هر نقطه شروع بشه با همین نظم و روش ادامه خواهد داشت!مگر اینکه دقیقا از همین نقطه شروع بشه که فرکانس آغازش با فرکانس آغاز دنیای فعلی برابر باشه!
البته این یکی از فرضیه های منه که فعلا قصد عنوان کردنش رو نداشتم .چون هنوز دارم بررسیش میکنم !اما چون دیدم این دوستمون بهش اشاره کرد خوشحال شدم و خواستم که عنوانش کنم تا شاید کسی نظری داد که به فرضیه من کمک کرد...

moein

New Member
لایک ها
35
ميتونه تغيير كنه...

هر كسي ميتونه سرنوشتشو تغيير بده...

دليلي نداره فلان روز دوباره به همون رستوران بري...

ممكنه اگه دوباره تو همون موقعيت قرار بگيري يه تصميم ديگه بگيري.

m-s

New Member
لایک ها
129
ولی من فکر میکنم اگه دوباره شروع بشه بازم همین اتفاقا میفته!!!
احساس میکنم قبلا هم همه کاراییو که الان میکنم انجام دادم
گاهی 1 صحنه برام پیش میاد که دقیقا یه بار دیگه اتفاق افتاده!!!
زیادم هست!!
نتیجه میگیرم که قبلا هم(قبل از خلقتم روحم این کارارو کرده)حالا من تکرار میکنمشون!!و این با اختیارمم تناقضی نداره

rami

New Member
لایک ها
4
منم موافقم البته فکر کنم اینی که m_s گفتند همان عالم ذرع (املاشو نمیدونم درسته یا نه)باشه

میگن در این عالم ما آن کارها را یک بار انجام دادیم بعضی هام میگن خداوند فیلم زندگی هرکس

را (به طور سریع) در هنگام تولد به او نشان می دهد و این چیز هایی که الآن ما به خاطر می آوریم

به هین علت است.

m-s

New Member
لایک ها
129
منم منظورم عالم زر بود!!!!(املاییش اینه)
تو اون عالم خدا همه مارو امتحان کرده و روحمون کاراییو که الان میکنیم انجام داده!!اونجا بوده که پیامبرا انتخاب شدن!!!من گاهی میگفتم چرا خدا منو پیامبر نکرده !!مشخص شد من تو اون عالم لیاقت پیامبریمو نشون ندادم!!!بعد از ورود به این دنیا هم تا حدی که صفای باطن بیشتری داشته باشی وقایع بیشتریو به یاد میاری و تطابق میدی!!!کاش میشد پاک بودم همه صحنه هارو میفهمیدم

rami

New Member
لایک ها
4
آفرین درسته املا درستش همینه . ممنون

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
saeed1905 گفت
p-ghajari گفت
لزومی نداره همینطوری بشه..

البته به خدا بستگی داره..

استدلالت چیه؟
به نظر من لزومی داره همینطوری بشه.

ببین سعید جون..عبارت لزومی نداره ...یک گذاره ی کاملا درست به هر ادعاییه..خوب..پس استدلال نمی خواد.. هر کی ادعا می کنه بیاد با استدلال ثابتش کنه..

من گفتم لزومی نداره ( یک گذاره ی صحیح که نیازی به استدلال نداره و تا وقتی که ادعایی ثابت نشده کاملا درسته)

پس تو باید بیای حرفت رو اثبات کنی..و بگی مثلا تو این شرایط یا مثلا تو همه شرایط حرفت درسته..

عبارت لزومی نداره به این معنی نیست که نه اینطوری نمیشه.. به این معنی است که دلیلی نداره اینطوری بشه.. ممکنه هم بعضی وقتا بشه..

پس لزومی نداره استدلال نمی خواد..

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
m-s گفت
ولی من فکر میکنم اگه دوباره شروع بشه بازم همین اتفاقا میفته!!!
احساس میکنم قبلا هم همه کاراییو که الان میکنم انجام دادم
گاهی 1 صحنه برام پیش میاد که دقیقا یه بار دیگه اتفاق افتاده!!!
زیادم هست!!
نتیجه میگیرم که قبلا هم(قبل از خلقتم روحم این کارارو کرده)حالا من تکرار میکنمشون!!و این با اختیارمم تناقضی نداره

[HIGHLIGHT=#76923c]
[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#76923c]خیلی جالبه..حتما بخونید:[/HIGHLIGHT]

من نمی دونم عالم زر چیه.. من هم خیلی صحنه ها یادم میاد..

ولی یه نظریه ی خیلی محکم هست که ...... اسمش یادم نیست.. میگه هر روحی قبلا زندگی کرده تو دنیا..

و روح همواره در دنیا می ماند تا به تکامل برسد و به ملکوت برود.. ( یعنی میگن جهنم همین دنیاست و تا انسان به کمال نرسه از دنیا خارج نمی شه)

و فقط از یک کالبد به کالبدی دیگر منتقل میشه..

100 تا ها پدیده و آزمایش روانشناسی این نظریه رو تایید می کنه..من یکیش رو میگم...

یه دختری از آتیش وحشت داشته... خیلی..

مادر پدرش می برنش پیش روان پزشک... و می گن این تا حالا هیچ حادثه ی بدی از اتیش نداشته..چرا اینقدر از اتیش می ترسه؟؟

دکتر دختر رو هیبنوتیزم می کنه... و صحنه ای از آتش سوزی رو باز سازی میکنه... دختر تمامی مشخصات محل رو میگه...

بعد از تحقیقات دکتر و یک تیم تحقیقاتی..معلوم میشه یک آتش سوزیه مهیب مانند همون که دختر گفته بود در جایی دور از محل زندگیه دختر اتفاق افتاده..

البته در 200 سال قبل... و بعد معلوم شد که اسم روزنامه ای رو که دختر گفته بوده رو میزه (در زمان اتش سوزی)

اسم روزنامه ایست که 200 سال پیش در همون شهر (محل آتش سوزی) چاپ میشده.. و کلی داستان دیگه..

پس این نشون میده ما قبلا هم تو این دنیا بودیم..نه عالم زر..

برا فردا هیچی نخوندم..

تف به ذات توحید ذاتی..

m-s

New Member
لایک ها
129
منم نگفتم عالم زر این دنیاست یا اون دنیا من گفتم قبل از خلقت جسممون روحمون زندگی کرده و مورد آزمایش قرار گرفته!!!

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
پاسخ : جبر یا احتمال

دوستان 2تا نکته!
1. اسم این عالمی که میگین ذر هستش نه زر...(یهنی عالم ذرات،تفسیرشم تو قرآن هست...برید بخونید خیلی جالبه... سوره اعراف آیه172به بعد..)
2. این چیزی که آقا پوریا گفتن بش میگن تناسخ که از نظر اسلام رد شده..
ولی تو دین بودا مفصلا توضیحاتش موجوده!
:25:

بالا