حل المسائل هالیدی 1 و کلپنر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MrWho

New Member
لایک ها
56
سلام دوستان
با عرض تبریک عید (البته با کمی تاخیر!)
سوالم از این قراره که آیا حل المسائلی برای این دو به فارسی چاپ شده و در دسترس وجود داره؟ کدوم انتشارات؟
سوال رو میشه کلی تر هم پرسید شما وقتی در حل یک مسئله شک دارید از کجا راه حل اون مسئله رو در مییابید؟
توجه : جواب هایی از قبیل اینکه خودم حلش میکنم و ... رو نزارید که ... ! (فکر کنم کاملا متوجه شدید!)
با تشکر

sargord

New Member
لایک ها
103
پاسخ : حل المسائل هالیدی 1 و کلپنر

هالیدی که هست حل المساولش.
کلپنر نمیدونم

انتشارات صفار یا نشر دانشگاهی

شک منظورت چی؟
خب از کسی میپرم که بلد باشه.
اوسایی معلمی برادری اینوری اونوروی:29:

sargord

New Member
لایک ها
103

انتشارات پرسیدی که من انتشارات جواب دادم.اسم دقیقش هم بری انقلاب بگی حل المسائل هالیدی بهت میدن. انتشاراتم بگی که چه بهتر.
خب چه جوری جواب بدم؟
تا حالا شک نداشتم به جواب هام.اگه بلدم نبودم از معلمم میپرسم.میگم این راهه من اینم جواب . نگاه کن کجاش غلطه بم بگو
در مورد جمله آخر:
گفتم از استادی ، معلمی برادری میپرسم!

edit:
دانلودش هم میتونی کنی راستی.
ارزش نداره به خریدنش.. اونم هالیدی...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

برای کلپنر کتاب دکتر بهتاج هستش.
برای هالیدی هم که به وفور یافت میشه
نمونه اش انتشارات صفار و مبتکران و...
فقط حواستون باشه حل المسائل همون ورژن و انتشارات هالیدی خودتون رو بگیرید.

برای بررسی جواب آخر اولین راه بررسی دیمانسیون هاست ( تحلیل ابعادی ) که مثلاً اگه سوال سرعت خواسته ، شما مساله ای که حل کردید ( این راه البته برای سوالات پارامتریه ) جواب آخرتون بر حسب متر بر ثانیست ؟ اگه جوابتون چند تا جمله است ، باید دیمانسیون همه ی جملات یکی باشه. مثلاً جنس یکیشون نیرو نباشه یکیشون انرژی!
بعد از این هم باید روابط حدی رو بررسی کنید. برای مثال این قرقره ها و جسم هاش. یکی از جسم هارو به بی نهایت نسبت به اون یکی میل میدیدو باید شتاب تبدیل به g بشه یا جرم هارو برابر قرار میدید مثلاً شتاب باید صفر یا یک عدد خاص بشه. اصولاً به یه چیزی که ممکن باشید جوابو حد میدید و اگه جوابتون عقلانی بود یعنی درسته. اما من خودم همیشه دوست دارم حل المسائل داشته باشم تا هم چک کنم که چیکار کردم ، جواب درستو ببینم و احتمالاً شاید اون شخص با یه راه دیگه حل کرده باشه و ایده ی اون رو هم ببینم.

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

دوست من بهتره بحث رو تموم کنید و از بی احترامی بیشتر بپرهیزید
بنده که جواب دادم. اگر بازم سوالی هست بفرمایید جواب بدم.
در ضمن علت اینکه احتمالاً اون دو راهبر عزیز جواب ندادن شاید تکراری بودنه.
مثلاً تاپیک کتاب حل المسائل کلپنر رو خودم قبلاً زده بودم. اگه دقت کرده بودید و واقعاً سرچ کرده بودید حتماً به جواب میرسیدید.
تازه راهبران وظیفه دارن تاپیک های تکراری رو حذف کنن ولی تاپیک رو باز گذاشتند و این نشانه احترام به شماست.
درضمن. گاهی نیاز نیست که همیشه برای هر موضوعی تاپیک بزنید. اگه از همون راهبرها میپرسیدید بهتون جواب میدادند.
بنده تا الآن هر سوالی از استاد پرتوی پرسیدم جواب دادند.
تازه اینجا کسی حقوق نمیگیره و همه اینجا هستن که یاد بگیرن و به بقیه هم اگه دوست داشتن یاد بدن. پس نباید بیاید اینجا و چشمتونو ببندین و هرچی که خواستین به کاربرا و راهبرای اینجا بدین.

آخرین ویرایش توسط مدیر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا