خودتونو بیازمایین

لایک ها
12
تمرین:برای هر یک از بیت های مجموعه ی الف بیتی هم مفهوم در بیت ب پیدا کنید.با ذکر مفهوم/تو پست بعدی جوابا رو میزارم.جوابارو بصورت .../...بنویسید.*این به این معنای این است که گزینه... از الف با گزینه ...از قسمت ب هم مفهوم است.ترتیب نوشتن مهم نیست.*الف*1-فدایی ندارد ز مقصود چنگ/وگر برسرش تیغ بارند و سنگ2 -دل از بی مرادی به فکرت مسوز/شب آبستن است ای برادر به روز3-به درد و صاف تو را حکم نیست خوش درکش/که هرچه ساقی ما ریخت عین الطاف است4-مرد بیدار،کلیم است که بر تارک خویش/سایه ی تیغ تو را سنبل و نسرین داند5-ز کوی غم دل بی تاب من آرام می گیرد/نمی سازد شراب و شاهد و مطرب طربناکم6-درد تو به هر کس نرسیده است ولیکن/دل شاد آز آنم که مرا بیش رسیده است7-گویند رفیقانم در عشق چه سر داری/گویم که سری دارم در باخته در پایی*ب*1-سعدی اگر عاشقی میل وصالت چراست/هرکه دل دوست جست مصلحت خود نخواست2-روزگاری است که سودای بتان دین من است/غم این کار نشاط دل غمگین من است 3-به بوی آن که شبی در حرم بیاسایند/هزار بادیه سهل است اگر بپیمایند4-ز اهل وفا هر که به جایی رسید/بیش تر از راه عنایی رسید5-عشق بازی چیست؟سر در پای جانان باختن/با سر اندر کوی دلبر عشق نتوان باختن6-چون کشی خوان بلا پیش جگر خونان غم/این گدای کم ترین را بیشتر فرما نصیب7-در نومیدی بسی امید است/پایان شب سیه سپید است

آخرین ویرایش توسط مدیر

saba75

New Member
لایک ها
1,143
پاسخ : خودتونو بیازمایین

تمرین:برای هر یک از بیت های مجموعه ی الف بیتی هم مفهوم در بیت ب پیدا کنید.با ذکر مفهوم/تو پست بعدی جوابا رو میزارم فعلا خودتونو بیازمایید****الف****1-فدایی ندارد ز مقصود چنگ/وگر برسرش تیغ بارند و سنگ2 -دل از بی مرادی به فکرت مسوز/شب آبستن است ای برادر به روز3-به درد و صاف تو را حکم نیست خوش درکش/که هرچه ساقی ما ریخت عین الطاف است4-مرد بیدار،کلیم است که بر تارک خویش/سایه ی تیغ تو را سنبل و نسرین داند5-ز کوی غم دل بی تاب من آرام می گیرد/نمی سازد شراب و شاهد و مطرب طربناکم6-درد تو به هر کس نرسیده است ولیکن/دل شاد آز آنم که مرا بیش رسیده است7-گویند رفیقانم در عشق چه سر داری/گویم که سری دارم در باخته در پایی****ب****آ-سعدی اگر عاشقی میل وصالت چراست/هرکه دل دوست جست مصلحت خود نخواست ب-روزگاری است که سودای بتان دین من است/غم این کار نشاط دل غمگین من است پ-به بوی آن که شبی در حرم بیاسایند/هزار بادیه سهل است اگر بپیمایند ت-ز اهل وفا هر که به جایی رسید/بیش تر از راه عنایی رسید ث-عشق بازی چیست؟سر در پای جانان باختن/با سر اندر کوی دلبر عشق نتوان باختن ج-چون کشی خوان بلا پیش جگر خونان غم/این گدای کم ترین را بیشتر فرما نصیب چ-در نومیدی بسی امید است/پایان شب سیه سپید است
کاش یکم فونتشونو بزرگتر میکردین و مرتب مینوشتین :115:.. واسه ادمایی مثله من که چشاشون ضعیفه مشکله بتونیم بخونیم. ممنون:197:

lady_s

New Member
لایک ها
215

میشه پستتونو ویرایش کنین؟
خیلی جالبه.اما فونت و بدون فاصله بودنش اذیت میکنه.
مرسی:115:

لایک ها
3

اینم از فونت

تمرین:

برای هر یک از بیت های مجموعه ی الف بیتی هم مفهوم در بیت ب پیدا کنید.با ذکر مفهوم/تو پست بعدی جوابا رو میزارم.جوابارو بصورت .../...بنویسید.

*این به این معنای این است که گزینه... از الف با گزینه ...از قسمت ب هم مفهوم است.
ترتیب نوشتن مهم نیست.

*الف*​

1-فدایی ندارد ز مقصود چنگ/وگر برسرش تیغ بارند و سنگ

2 -دل از بی مرادی به فکرت مسوز/شب آبستن است ای برادر به روز

3-به درد و صاف تو را حکم نیست خوش درکش/که هرچه ساقی ما ریخت عین الطاف است

4-مرد بیدار،کلیم است که بر تارک خویش/سایه ی تیغ تو را سنبل و نسرین داند

5-ز کوی غم دل بی تاب من آرام می گیرد/نمی سازد شراب و شاهد و مطرب طربناکم

6-درد تو به هر کس نرسیده است ولیکن/دل شاد آز آنم که مرا بیش رسیده است

7-گویند رفیقانم در عشق چه سر داری/گویم که سری دارم در باخته در پایی

*ب*

1-سعدی اگر عاشقی میل وصالت چراست/هرکه دل دوست جست مصلحت خود نخواست

2-روزگاری است که سودای بتان دین من است/غم این کار نشاط دل غمگین من است