درخواست منبع برای سه مبحث نظریه ی زبان ها ، الگوریتم ها و ساختمان داده ها(( در حد باشگاه))

alipasha

New Member
لایک ها
62
سلام از بچه هایی که المپیاد کامپیوتر میخونن! میخواستم بپرسم واسه سه تا مبحث طراحی الگوریتم نظریه زبانها و ساختمان داده تو دوره باشگاه چی درس میدن؟! یعنی منبع خوب (خیلی خوب ) این درسا چین؟؟
مثلا واسه ساختمان داده کتاب قدسی و هورویتز - واسه طراحی clrs و creative - و واسه نظریه سودکمپ و لینز رو میشناسم میخواستم بدونم به جز اینا چه منابع یا احیانا جزوه های خوبی هست که احتمالا تو دوره هم میگن!! مخصوصا واسه نظریه!... از بچه ای کار بلد ممنون میشم کسی جواب کامل بده ....

sa1378

New Member
لایک ها
1,077
پاسخ : درخواست منبع برای سه مبحث نظریه ی زبان ها ، الگوریتم ها و ساختمان داده ها(( در حد ب

والا ما دوره نرفتیم ببینیم
از کسی هم نپرسیدم تا حالا
ولی برای اینا هرچی پیدا کردی بخونی ضرر نمیکنی
یه منبع خیلی عالی علاوه بر اینایی که گفتین این صفحه هست که دیگه همه چیز داره:
Algorithm Tutorials

یه سایت خیلی خوب برای آموزش هم usaco.org هست که یه عالمه بخش داره که توی هربخش یه چیزی یاد میده بعد ازش سوال میده که حل کنی
تا سوالا رو حل نکنی نمیتونی بری بخش بعد
اولش شاید آسون باشه ولی بعدش فوق العاده مفید و خفنه

یه نظر شخصی هم بگم بهتون
توی دوره فکر نمیکنم از جزوه یا کتاب خاصی درس بدن
صرفا مدرس میاد یه مبحثی رو که باید درس بده رو طبق اطلاعاتش میگه
المپیاد کامپیوتر با بقیه المپیادا فرق داره
بجز اون کتابای CLRS , Creative دیگه کتابی واسش نیست و همش توی اینترنت هست

hossein11

New Member
لایک ها
109
پاسخ : درخواست منبع برای سه مبحث نظریه ی زبان ها ، الگوریتم ها و ساختمان داده ها(( در حد ب

والا ما دوره نرفتیم ببینیم
از کسی هم نپرسیدم تا حالا
ولی برای اینا هرچی پیدا کردی بخونی ضرر نمیکنی
یه منبع خیلی عالی علاوه بر اینایی که گفتین این صفحه هست که دیگه همه چیز داره:
Algorithm Tutorials

یه سایت خیلی خوب برای آموزش هم usaco.org هست که یه عالمه بخش داره که توی هربخش یه چیزی یاد میده بعد ازش سوال میده که حل کنی
تا سوالا رو حل نکنی نمیتونی بری بخش بعد
اولش شاید آسون باشه ولی بعدش فوق العاده مفید و خفنه

یه نظر شخصی هم بگم بهتون
توی دوره فکر نمیکنم از جزوه یا کتاب خاصی درس بدن
صرفا مدرس میاد یه مبحثی رو که باید درس بده رو طبق اطلاعاتش میگه
المپیاد کامپیوتر با بقیه المپیادا فرق داره
بجز اون کتابای CLRS , Creative دیگه کتابی واسش نیست و همش توی اینترنت هست
اگه کسی فایل پی دی اف خوب در مورد الگوریتم داره لطفا اینجا بذاره خیلی بهش نیاز دارم. حالا ترجیحا زبانش فارسی باشه

moghini

New Member
لایک ها
258

خود من برای تابستون قصد دارم این منبع رو شروع کنم:
http://fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4513

sorooshz

New Member
لایک ها
90

خود من برای تابستون قصد دارم این منبع رو شروع کنم:
http://fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4513
منبع خوبیه ولی به نظر من یکم سخته ... حالا شاید اینطور هم نباشه ولی در کل حواستون باشه از خوندنش زده نشین ... و این رو هم حواستون باشه که فقط این کتاب کافی نیست و باید منابع دیگه هم بخونین + جست و جو در اینترنت!! مثلا می رید درباره ی الگوریتم های مختلف توی ویکیپدیا سرچ می کنید و ...

moghini

New Member
لایک ها
258

منبع خوبیه ولی به نظر من یکم سخته ... حالا شاید اینطور هم نباشه ولی در کل حواستون باشه از خوندنش زده نشین ... و این رو هم حواستون باشه که فقط این کتاب کافی نیست و باید منابع دیگه هم بخونین + جست و جو در اینترنت!! مثلا می رید درباره ی الگوریتم های مختلف توی ویکیپدیا سرچ می کنید و ...
راستش وجود تمرین و تمرکز مناسب روی برنامه نویسی توجه من رو نسبت به این کتاب جلب کرد به علاوه ی مقداری حس میهن گرایی!
اما خوب درسته.باید تمرین حل کرد تا درون مایه ی برنامه نویسی رو بیشتر درک کنیم و من از کتاب کتاب هنر مسابقه‌ی برنامه‌نویسی - الگوریتمستان کمک میگیرم.
البته فصول اولش یکم مقدماتیه اما خوب بعدش درست میشه.
راستش الآن تو دانشگاه که بزرگتر های زیادی کنارم هستند کارم سختی های خودش رو داره وای به حال تابستون!
از توصیه تون هم واقعا" ممنونم.

-sky-

New Member
لایک ها
11

ایشون جزوات نوشته شده دوره 23 هستن :د
همه مباحث ...

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

ایشون جزوات نوشته شده دوره 23 هستن :د
همه مباحث ...
خیلی عالی بود ممنون... ;)
کی اینارو نوشته؟
چه تمیز نوشته و با حوصله :194:

-sky-

New Member
لایک ها
11

خیلی عالی بود ممنون... ;)
کی اینارو نوشته؟
چه تمیز نوشته و با حوصله :194:
آره خیلی خوانا و خوبه !
نمیدونم دقیقا کی نوشته حقیقتا !

بالا