درخواست کمک درمورد نیترات پتاسیم

ahmadi6363

New Member
لایک ها
3
با سلام من مقداری شوره نمک از کویر جمع آوری کردم می دانم که نیترات پتاسیم هم داره اما اصلا بلد نیستم آن را فرآوری کنم توی سایت چیز هایی درباره محلول فراسیر و تبلور مجدد خواندم اما فایده ای نداشت در حقیقت کلی شوره خالص بدست آوردم آما نیترات پتاسیم نیست کسی جواب سوال من را می داند که چطور می شود نیترات پتاسیم را از دیگر مواد داخل شوره سوا کنم با تشکر از اساتید محترم ضمنا من رشته من شیمی نیست پس در توضیحاتتون لطفا مراعات من را هم بکنید با تشکر از اساتید محترم

mohamad_javad

Active Member
لایک ها
247
پاسخ : درخواست کمک درمورد نیترات پتاسیم

با سلام من مقداری شوره نمک از کویر جمع آوری کردم می دانم که نیترات پتاسیم هم داره اما اصلا بلد نیستم آن را فرآوری کنم توی سایت چیز هایی درباره محلول فراسیر و تبلور مجدد خواندم اما فایده ای نداشت در حقیقت کلی شوره خالص بدست آوردم آما نیترات پتاسیم نیست کسی جواب سوال من را می داند که چطور می شود نیترات پتاسیم را از دیگر مواد داخل شوره سوا کنم با تشکر از اساتید محترم ضمنا من رشته من شیمی نیست پس در توضیحاتتون لطفا مراعات من را هم بکنید با تشکر از اساتید محترم
سلاماگر هدفتون از نیترات ساخت باروت واین چیزاس! خب اونو بخرید!خاک کویر شوره داره ولی کلرید زیادیم داره!برای باروت از کلرات استفاده کنید! بهترجواب میده!برای تهیه نیترات بهتره از کود شیمیایی استفاده کنید!

ahmadi6363

New Member
لایک ها
3

آقا دست گلت درد نکنه بابت پاسخی که دادید اما اگر راهنمایی بفرمایید واسه من راحتتره تا از خاک کویر تهیه کنم اما من می خواهم سوخت موشک درست کنم و دسترسی به نیترات پتاسیم واسه خرید ندارم چون اصلا این جا لوازم آزمایشگاهی نمی فروشند راستی تو یه فیلم دیدم که از نیترات آمونیم استفاده کرد و محلول نمک را در حمام یخ گذاشت و نیترات پتاسیم حالت بلور تشکیل دادند اگر ممکنه من را راهنمایی بفرمایید راستی تو یک سایت انگلیسی هم نوشته بود دانشمندان ایرانی در زمان های دور از خاکستر چوب برای سوا کردن نیترات پتاسیم از بقیه مواد کمک می گرفتند اگه ممکنه در این مورد هم توضیح بدهید بازم ممنونم برای پاسختون

mohamad_javad

Active Member
لایک ها
247

خاکستر چوب k20 دارد ! پس یه واکنش میده برا تولید رسوب ! چون کلن نمکای پتاسیم تغییرات زیادی نسبت به دما داره

mohamad_javad

Active Member
لایک ها
247

تو زمینه سوخت موشک هم فعالیت کردم موشک نیترات بدرد نمیخوره!من باموتور موشک خیلی مشکل داشتم و خودم میساختم.تازه بالک موشکهم بعضی وقتا در میرفت و نزدیک بود چشم دراد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!موشک رو با نیترو سلولز بساااااااااااااااااااززززززززززززززززززززززز

ahmadi6363

New Member
لایک ها
3

خاکستر چوب k20 دارد ! پس یه واکنش میده برا تولید رسوب ! چون کلن نمکای پتاسیم تغییرات زیادی نسبت به دما داره
استاد عذر می خواهم مرتب مزاحم می شوم من لیسانس حقوق دارم و خیلی به اصطلاحات شما آشنا نیستم منظور از این که فرمودید واکنش میده برا تولید رسوب یعنی همه چی الا نیترات پتاسیم و می شود با تبلور مجدد ذرات معلق نیترات پتاسیم در محلول را که رسوب نکرده بدست آورد بازم ممنونم از لطف و توجه شما:26:

ahmadi6363

New Member
لایک ها
3

تو زمینه سوخت موشک هم فعالیت کردم موشک نیترات بدرد نمیخوره!من باموتور موشک خیلی مشکل داشتم و خودم میساختم.تازه بالک موشکهم بعضی وقتا در میرفت و نزدیک بود چشم دراد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!موشک رو با نیترو سلولز بساااااااااااااااااااززززززززززززززززززززززز
شما که تا حالا خیلی نسبت به من لطف داشتید لطف کنید در این باره بیشتر توضیح بدید بازم ممنونم

علی76

New Member
لایک ها
0

سلام میخواستم اگه میشه درباره ی ساخت نیترات پتاسیم یه اطلاعاتی بهم بدین ممنون میشم.
می خواستم بدونم اگه روشعله ی اتش بگیریم چه رنگی میشه اگه میشه راه تشخیصش رو بهم بگین
سوال دیگم اینکه چطور نیترت پتاسیم رو از خاک کویر بوسیله ی محلول فرا سیر شده تولید خواهش مکنم بهم بگید نزدیک دو سال دارم دنبال طرز تهیه می گردم.

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

سوخت موشک بهانه ست می خواد برا چهارشنبه سوری بمب درست کنه!!! :87::87::76:

لایک ها
207

جدا سازی kno3 کار ما ها نیست.وسایل خاصی نیازه..ولی اگه بگید برای چه کاری میخوایید شاید بتونم یه ماده ی جایگزین بهتون معرفی کنم..اگرم هدف آزمایشتون فقط بدست آوردن این ماده نیست میتونید اون رو از بازار تهیه کنید............

zahra.sampad

New Member
لایک ها
13

خیلی جالبه شما رشتتون حقوقه بعد سوخت موشک میخواین درست کنین ؟؟؟!!! :218: واقعا هدفتون 4شنبه سوری نیس ؟!

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

واسه چهارشنبه سوری بهترین و کم خطر ترین ماده تری یدید نیتروژن هست!هم صدای خفنی داره و هم بی خطره!
در ضمن جداسازی پتاسیم نیترات به همین سادگی ها هم نیست!رنگ شعلش هم بنفشه!

Mona.ahmadi

New Member
لایک ها
0
من از اونجایی که خیلی فعالم، پتاسیم نیترات از یه سایتی آنلاین خریدم:Dسایت تمادکالا
قیمت پتاسیم نیترات هم زده

بالا