درمان فوری و سریع درد بواسیر (هموروئید) در خانه+ مسکن قوی برای درد

mahnaz56

New Member
ارسال ها
23
لایک ها
0
امتیاز
1
#1

درد بواسیر یا درد هموروئید شایع ترین علامت آزار دهنده این بیماری است. هموروئید در واقع چیزی جز متورم شدن سیاهرگ های مقعدی در کانال مقعد و یا خارج از آن نیست! اما از آنجایی که مقعد متناسب با وظیفه ای که انجام می‌دهد، مملو از پایانه های عصبی است. بنابراین هر عاملی که موجب آسیب به آن شود، می‌تواند درد بسیار زیادی را ایجاد کند. درد از شایع‌ترین نشانه‌های این بیماری است، اما علائم دیگری مثل خونریزی، سوزش، خارش، بیرون زدن زائده‌های گوشتی از مقعد و … نیز مشاهده می‌شود. در ادامه می توانید با روش‌های درمان فوری درد بواسیر در خانه و مسکن قوی برای درد بواسیر آشنا شوید:

مسکن قوی برای درد بواسیر
بی شک اولین راه حلی که پس از احساس درد به ذهن میرسد، مصرف داروهای مسکن قوی برای درد بواسیر و دارو ضد درد است. این دسته از داروها با تاثیر بر اعصاب مرکزی و محیطی به کنترل درد کمک می کنند. در دسترس ترین مسکن، استامینوفن است که خاصیت تب بری نیز دارد.

مسکن قوی برای درد بواسیر
اگر برای تسکین درد هموروئید از داروهای مسکن استفاده می کنید، نباید آن را به عادت تبدیل کنید. زیرا این داروها بدون عوارض نیستند و مصرف طولانی مدت آنها می تواند عوارض جبران ناپذیری، نظیر زخم معده یا آسیب به کبد را به همراه داشته باشد. پس بهتر است به جای مصرف مسکن ها در اولین فرصت با پزشک متخصص هموروئید در مورد درمان قطعی بیماری مشورت کنید.

برخی از مسکن های قوی برای درمان درد به این شرح است:

ناپروکسن
ژلوفن
استامینوفن
ایبو پروفن
شیاف آنتی هموروئید
شیاف گلیسیرین
بیشتر بخوانید : عوارض هموروئید چیست؟آیا بواسیر باعث سرطان و مرگ میشود ؟

درمان فوری درد بواسیر در خانه
مقعد ناحیه حساس و مملو از اعصاب است. وقتی بواسیر نوع داخلی ایجاد می‌شود، اغلب بدون درد است و اولین علامت این بیماری خونریزی است. اما با شدت گرفتن بیماری و قرار گرفتن هموروئید در وضعیت حاد درد شروع می‌شود. در این موارد بواسیر به سمت مقعد دچار افتادگی شده است و ممکن است از مقعد خارج شود. محل اصلی درد داخل کانال مقعد است، اما ممکن است این درد به نواحی اطراف گسترش یافته و خارج از مقعد هم احساس شود. این درد اغلب با دفع مدفوع یا اجابت مزاج شدت می‌گیرد. در ادامه روشهای درمان فوری درد بواسیر در خانه را معرفی می‌کنیم :

میزان این درد بسته به نوع بیماری و میزان پیشرفت آن متفاوت است. معمولاً درد ایجاد شده در هموروئید خارجی بیشتر از نوع هموروئید داخلی است.

کاهش درد بواسیر با پماد
دیگر روش کنترل درد بواسیر، مصرف پمادهای ضد درد نظیر پماد لیدوکائین است. این پماد حاوی ترکیباتی است که با انسداد غشاء سلول‌های عصبی مانع انتقال پیام های درد می‌شود و به این ترتیب به سرعت درد بیمار رفع می‌شود.

این پماد موضعی بعد از حدود 2 – 5 دقیقه اثر می‌کند و درد رفع می‌شود. مصرف طولانی مدت داروی بواسیر نیز توصیه نمی شود. حساسیت پوستی، خارش و کهیر از مهمترین عوارض جانبی مصرف این دارو در طولانی مدت هستند.

از سایر پماد های مناسب کاهش درد میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

پماد لیدوکائین ( تسکین درد)
کرم هیدروکورتیزون ( تسکین درد، خارش و سوزش)
پماد نیتروگلیسیرین ( کمک به گشاد شدن عروق خونی و شل شدن عضلات )
پماد ام جی (درمان التهاب و عفونت )
پماد آنتی هموروئید
یکی دیگر از پمادهای پرکاربرد در درمان سریع بواسیر، پماد آنتی هموروئید است. این پماد حاوی ترکیبات ضد درد و ضد خارش است و می تواند در رفع بیماری به خصوص در مراحل ابتدایی موثر باشد.
از این پماد می توان برای درمان انواع هموروئید استفاده نمود. اما مصرف آن بیش از 7 روز ممنوع است. اگر در طی یک هفته بهبودی حاصل نشد، مصرف دارو را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.
مصرف این دارو معمولاً عوارض جانبی به دنبال ندارد و عوارض آن در اثر مصرف طولانی مدت و زیاده روی در مصرف آن ایجاد می‌شود. این پماد را می‌توان 2 – 4 بار در روز مصرف نمود.
ادامه مطلب درمان درد هموروئید - درمان تهران
 
بالا