bahareh.h

New Member
لایک ها
11
سلام دوستان
یه سوال داشتم و می خواستم از راهنماییتون استفاده کنم. شما کدوم یک از دفترای برنامه ریزی رو ترجیح میدین؟؟؟چرا؟؟ قلمچی،گاج، خودم میتوانم(خیلی سبز):11:

shadi2011

New Member
لایک ها
139
پاسخ : دفتر برنامه ریزی

قلمچی....از بقیه بهتره!خیلی سبز ک آدمو گیج میکنه و خیلی رو اعصابه.....کُلا من خودم نه تونستم با قلمچی کنار بیام و نه تونستم با خودم میتوانم کنار بیام..برا همین یه سررسید برداشتم و با تلفیقی از قلمچی و خودم میتوانم دُرُستش کردم..خیلی بهتر شد..ولی کلا قلمچی!

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه.
دفتر برنامه ریزی قلم چی یه دفتر خوبه که جوابش رو پس داده اما خب این دفتر مربوط به نسل قدیمی برنامه ریزی میشه...یعنی شما توی این دفتر میاین یه ساعت مطالعه می نویسین و درس مورد نظر...
اما هیچ اطلاعات دیگه ای در مورد مبحث ها و تعداد تست ها و تمرین های حل شده ارائه نمیشه....
خب متاسفانه این اطلاعات کاملی به ما نمیده.
در حالی که توی دفتر برنامه ریزی خیلی سبز (خودم می توانم) به روش برنامه ریزی جدید همه چیز حساب شدس یعنی شما میاین مباحث رو می نویسین ، حتی ترتیب خوندن کتاب ها ، تعداد تست ها و تمرین های حل شده و ... به طور کامل مشخصه. یعنی فرد بعد از دو ماه میدونه بر فرض سه هفته پیش توی دوشنبه چی خونده ، چه تست هایی زده و چه تمرین هایی حل کرده ، از چه کتابایی استفاده کرده ، پیش بینیش توی این روز چه بوده و در نهایت دقیقا میدونه چی گدشته...

جدا این دفتر برنامه ریزی خیلی سبز یه دفتر فوق العاده خوبه. نسل جدید برنامه ریزی که اتفاقا توی این دفتر در موردش توضیح داده...

البته این نظر شخصی من بود که قابل نقده. بهترین آرزوها

negar5

New Member
لایک ها
2

بچه ها دفتربرنامه ریزی خیلی سبز چند وقتیه چاپ نمیشه از کجاگیر بیارمش؟:118:

Maryam-M

New Member
لایک ها
423

من بقیه رو نمیدونم ولی قلمچی رو به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم !!!!

لایک ها
40

من خودم میتوانمو ندیدم ولی از گاج و قلمچی استفاده کردم هر کدومشون یه سری مزایا و یه سری معایب دارن مثلا قلمچی خوبیش اینه که نوشتن ساعت مطالعه درسا توش راحت تره نسبت به گاج ولی گاج برا برنامه ریزی مناسبتره
من خودم از روش برنامه ریزیه گاج استفاده کردم برنامه هامو تو یه سررسید نوشتم و ساعت مطالعه مو تو قلمچی وارد کردم ;)
ولی در حالت کلی به نظرم استفاده از یه سررسید و وارد کردن چیزای لازم تو اون راحت تر و مفیدتره چون کلا دفتر برنامه ریزیا یه سری چیزایی دارن که به نظر شخص من فایده ای نداره! مثل ستون پیش بینی و جدول نقاط ضعف و قوت قلمچی! البته نوشتن نقاط ضعف و قوت خیلی میتونه کمک کته ولی فضای بیشتری لازم داره که بشه کامل در موردشون توضیح داد! نه اون ستون کوچولوی دفتر قلمچی!
تا جایی هم که یادمه دفتر گاج جایی برای نوشتن ساعت خواب و تلویزیون نداره! به نظرم نوشتن این دوتا مهمه چون وقتی آدم متوجه میشه چقد وقت واسه اینا صرف میکنه یه حسی به آدم دست میده که حواسش بیشتر یه وقتش باشه! در ضمن اگه مثل من به جای تلویزیون وقتتون سر کارای دیگه (مثل اینترنت ;) )تلف میکنن اونو یادداشت کنین :196:
خلاصه هر کدوم از این دفترارو استفاده کنین نهایتا احساس میکنین که باید یه سری چیزاشو تغییر بدین :196:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

سلام
سال پیش(یا دوسال پیش یعنی وقتی دوم دبیرستان بودم!)با کتاب صفر کلوین موسسه ی تخته سیاه آشنا شدم!یه کتاب مشاوره ای خیلی خیلی خوب که جاش هست واقعا تهیه بشه چون به شدددددت کاربردیه!تهش یه چارت برنامه ریزی هفتگی داشت که به نظر خوب میومد!ولی چیزی نبود که من میخوام
چند هفته پیش کتاب *کنکور و خدایی که در این نزدیکیست..‏*آقای سرور پور رو تهیه کردم،ته این کتاب هم یک چارت خیلی مشابه با صفر کلوین داره!‏
با توجه به توضیحات آقا میلاد،این کتاب و جداولش معقول به نظر رسید،هرچند من جایی برای برنامه ریزی قبلی در این کتاب ندیدم؛اما از اونجایی که خیلی سبز دیگه دفتر برنامه ریزیش رو منتشر نمیکنه،این کتاب به نظر میرسه بهتره!‏
من خودم برنامه ریزی م رو توی یک دفتری که خودم ساختم میکنم برای یه بازه ی دو-سه هفته ای!‏
و تایم هایی که درس خوندم رو توی این کتاب(یا سابق بر این قلم چی!)می نویسم!‏
‏***‏
نظرات کارشناسی کاملا محترمه!ولی به عقیده ی من صرفا یه برنامه یی ریختن و ثبت کردن اون برنامه و بعد ثبت کردن ساعاتی که مطالعه اتفاق افتاده کافی و قابل اعتماده!‏
بهتره خیلی خودمون رو درگیر قالب این برنامه نکنیم!چرا که مغز مطلب مهم تره...
‏*و من الله توفیق..‏*‏
باتشکر:)
s.ahmadi

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

من خودم با دفتر برنامه ریزی قلم چی راحت ترم چون صرفا میخواتم یه جا باشه که فقط ساعت مطالعاتنم رو یادداشت کنم و برنامه مشخصی واسه خوندن ندارم و صرفا با توجه به نیاز درس میخونم و فقط هدف گذاری رو انجام میدم و تو همون پارت برنامه روزانه قلم چی مینویسم!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

من دفتر برنامه ریزی قلمچی دارم که راضیم.خوبه....بد نیست
فقط من یه چیزی میخواستم نشونم بده در طول هفته چقدر درس خوندم هم درس به درس هم کلی
و اینکه یه جاییم برای برنامه ریزی روزانه داشته باشه وهمینطور یه جایی که نظرات و تصمیمات خودمو یادداشت کنم
خوب دیگه قلمچی همه این ویژگی هارو داشت.....

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

دفتر برنامه ریزی ها همشون تقریبا شبیه به هم هستند!
مهم نحوه ی استفاده درست از اونه که باعث پیشرفت و ترقی بشه!

chemistry20

New Member
لایک ها
109

سلام.من توی یه سر رسید واسه خودم برنامه مو مینویسم وساعتهارو فقط توی دفترقلمچی وارد میکنم چون دستم میاد واسه هردرس چقدر درکل وقت گذاشتم (تست وآموزش درس جدا)و امکان مقایسه با روزها وهفته های قبل هم سریع هستش.:99:

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

دفتر برنامه ریزی ها همشون تقریبا شبیه به هم هستند!
مهم نحوه ی استفاده درست از اونه که باعث پیشرفت و ترقی بشه!
آخه نحوه ی استفاده ای نمی خواد!
ترقی داشتن که به دفتر نیست!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من دفتر برنامه ریزی قلمچی دارم که راضیم.خوبه....بد نیست
فقط من یه چیزی میخواستم نشونم بده در طول هفته چقدر درس خوندم هم درس به درس هم کلی
و اینکه یه جاییم برای برنامه ریزی روزانه داشته باشه وهمینطور یه جایی که نظرات و تصمیمات خودمو یادداشت کنم
خوب دیگه قلمچی همه این ویژگی هارو داشت.....
دقیقا با نظرتون موافقم چون دفتر برنامه ریزی صرفا فقط جنبه روانی دارن!

ASI74

New Member
لایک ها
175

به نظر من دفتر برنامه ریزی چیز جالبی نیست.
آدمی که بخاد موفق شه نیازی نداره بدونه 5هفته پیش چند ساعت درس خونده و این حرفا..
من خودم از دفتر قلمچی استفاده کردم
و دیدم که با این که این دفتر هفته به هفته تایم درسو زیاد میکنه از اون طرف کیفیت درس خوندنو کم میکنه
و مسلما کیفیت مهمتر از کمیته
من الان تو یه دفترچه درس هایی که بایدتو یه هفته بخونمو مینویسم و بعد خوندن هر درس با خودکار روش خط میکشم
البته این نظر شخصی منه
با تشکر

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

آدمی که بخاد موفق شه نیازی نداره بدونه 5هفته پیش چند ساعت درس خونده و این حرفا..
و دیدم که با این که این دفتر هفته به هفته تایم درسو زیاد میکنه از اون طرف کیفیت درس خوندنو کم میکنه
من الان تو یه دفترچه درس هایی که بایدتو یه هفته بخونمو مینویسم و بعد خوندن هر درس با خودکار روش خط میکشم
البته این نظر شخصی منه
با تشکر
دلیل کم شدن کیفیت مطالعتون اینه که شما فقط خواستین ساعتتونو به هر قیمتی زیاد کنین.به خاطر همین کیفیت فدای کمیت کردین یه جورایی
وگر نه خیلی خوبه که آدم بدونه نسبت به قبل چقدر تغییر کرده....خصوصا که پیشرفتم داشته باشه(هم کمی وهم کیفی منظورمه)

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

البته این نظر شخصی منه
با تشکر
اسی داداشم تو الآن ساعت مطالعه منو میدونی...حالا به نظرت کیفیتم پایینه؟!!!
به نظرم اتفاقا اگه درست عمل کنیم کیفیت بالا هم میره!

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

البته این نظر شخصی منه
با تشکر
من هم با این نظر شما موافقم..
این کاری هم که میکنید رو خیلی قبول دارم؛آدم باید حدود درس خوندنش معلوم باشه از لحاظ زمانی
ولی نه اینکه مثلا دقیق بنویسه این هفته ۳۵ساعت و ۵۵ دقیقه درس خوندم
همین حدود که میدونم بین ۳۵تا۴۰ساعت درس خوندم کافیه،اون هم صرفا واسه سنجیدن
مثلا قبل این آزمون اینقدر ساعت درس خوندم با بازده مثلا۷۰% نتیجه این شد؛واسه بهبودش چیکار کنم؟!‏
فقط واسه برنامه ریزی برای آینده؛ساعت های قبلی به درد میخوره
من اصلن قبول ندارم که میگن *دفنر برنامه ریزی*بعد فقط جایی هست واسه اینکه بنویسی چندساعت خوندی!فقط همین!یعنی باز به تخته سیاه که مباحث خونده شده رو میخواد،قلم چی اون رو هم نمیخواد
این که اسمش برنامه ریزی نیست
برنامه ریزی یعنی واسه چیزی که هنوز نیومده برنامه بریزیم!(چه جمله ای واقعاااا!!!!‏:4:)
یعنی یه نگاه ۲هفته ای-۳هفته ای یه نگاه۳ماهه-۴ماهه یه نگاه ۶ماهه یه نگاه یکساله یه نگاه چهارساله و در نهایت یه نگاه هفت ساله داشتن!‏
نه که بیای بگی ای وااای هفته پیش ۲۰ساعت درس خوندم!چقدر بد و...و کلی حسرت بخوری!‏
s.ahmadi

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

منم کاملا موافقم باهاتون اما خب به شخصه من خیلی ذوق میکنم که ساعت مطالعم از 21 مثلا برسه به 22!:4:
خودش کلی روحیه بهم میده!:4:
در ضمن من از دفتر هایی که ازمون میخواد اون چیزی رو هم که خوندی بگو خوشم نمیاد آخه کی حوصله داره بنویسه!:4:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

منم کاملا موافقم باهاتون اما خب به شخصه من خیلی ذوق میکنم که ساعت مطالعم از 21 مثلا برسه به 22!:4:
خودش کلی روحیه بهم میده!:4:
در ضمن من از دفتر هایی که ازمون میخواد اون چیزی رو هم که خوندی بگو خوشم نمیاد آخه کی حوصله داره بنویسه!:4:
شما از اینکه میگن چه چیزی رو خوندی خوشتون نمیاد یا از نویسنده ی اون کتاب خوشتون نمیاد؟:4:
بعد اون وقت شما اگه ندونید چه مباحثی رو مثلا هفته ی پیش خوندید چی کار میخواید بکنید؟:4:
بعد اون وقت از اینکه بدونید چه مباحثی رو خوندین خوشتون نمیااد؛از اینکه بدونید چند ساعت خوندید خوشتون میاد؟!‏
:4:
s.ahmadi

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

شما از اینکه میگن چه چیزی رو خوندی خوشتون نمیاد یا از نویسنده ی اون کتاب خوشتون نمیاد؟:4:
بعد اون وقت شما اگه ندونید چه مباحثی رو مثلا هفته ی پیش خوندید چی کار میخواید بکنید؟:4:
بعد اون وقت از اینکه بدونید چه مباحثی رو خوندین خوشتون نمیااد؛از اینکه بدونید چند ساعت خوندید خوشتون میاد؟!‏
:4:
s.ahmadi
از این که هی بنویسیم چی خوندیم!:207:
خب ما یه برنامه کلی داریم اونم برنامه آزمون+دبیر ها،پس هیچ وقت فراموش نمی کنیم چی خوندیم!:4:
آره دیگه خیلی ذوق داره بدنی چقد خوندی!:4:
با تشکر
I.Hn

بالا