راهنمایی کنید: المپیاد نجوم، علاقه به پزشکی!

0NGC0

New Member
لایک ها
0
سلام. من از خیلی وقته دارم خودم رو برای المپیاد نجوم آماده می کنم و مطمئن هستم مرحله ی دوم رو قبول می شم. موضوعات مورد علاقه ی من از بچگی پزشکی و نجوم بوده و الآن که دانش آموز سوم دبیرستان هستم احساس می کنم نباید رشته ی ریاضی رو انتخاب می کردم و برای یک خانم رشته ی تجربی خیلی مناسب تره. اگر من مرحله ی دوم المپیاد نجوم رو قبول بشم این امکان وجود داره که رشته ی دانشگاهی ام پزشکی باشه؟ اگه وجود نداره به نظرتون بهتره تمام زحماتی که این چند سال کشیده ام رو نادیده بگیرم و نجوم رو رها کنم؟؟؟؟:46:

لایک ها
74
پاسخ : راهنمایی کنید: المپیاد نجوم، علاقه به پزشکی!

سلام بحث مناسب تر بودن نیست شما باید میان علاقه هاتون یک کفه ی ترازو بذارید و ببینید که کدومش سنگین تره پزشکی یا نجوم ؟؟ در ضمن کسایی هستند که الان پزشک هستند ولی همچنان نجوم رو به صورت آماتوری دنبال می کنن پس همه نجوم رو نمی توان در المپیادش خلاصه کرد . ولی با توجه به وضعیت شما و تلاشی که براش کردید باید به خودتون اعتماد کنید و همین مسیر رو با قدرت ادامه بدید . موفق و سربلند باشید التماس دعا

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

اگه واقعا اونقدر تو نجوم خبره هستی که مطمئنی مرحله دو قبولی ( چون خیلی باید کارت درست باشه که از قبول شدنت مطمئن باشی !!!) پس همین راه رو ادامه بدید و مطمئن باشید راه خودش شما رو پیدا میکنه و شما بیکار نمیمونید و میتونید آینده ی روشنی هم داشته باشید بر خلاف تصور عمومی درباره ی اشتغال زن ها در بعضی مشاغل !!!
موفق باشید !!!

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام
اولا یک نکته بگم و اون اینکه نذارید جامعه راهی که قراره شما برید رو تعیین کنه. درسته که توی رشته ی ریاضی در حق خانمها اجحاف میشه اما هستن محدود جاهایی که براشون مهارت و تخصص فرد مهمتر از جنسیتش باشه. بنظرم سختیِ پیدا کردن اینها به اینکه در نهایت فردی باشید و کاری را انجام بدید که دوست دارید، می ارزه.

و اما اگر پزشکی را بیشتر از نجوم دوست دارید باید بگم که احتمالا می شود با طلای نجوم، پزشکی خوند. من یک نفر طلای فیزیک میشناسم که داره پزشکی میخونه. فقط فکر کنم باید زیست سوم رو پاس کنید. البته سعی کنید از سایرین هم بپرسید و اطلاعات دقیقتر کسب کنید.

موفق باشید

0NGC0

New Member
لایک ها
0

از همه تون ممنونم، لطفا اگه کسی رو می شناسید که در این باره اطلاعات داره ازش بپرسین که می تونم با نجوم پزشکی رو دنبال کنم یا نه. بازم ممنونم.

بالا