رسم مثلث با دومیانه و ارتفاع آن؟

رایتی

New Member
لایک ها
1
چه جوری میتونیم مثلثی رارسم کنیم درصورتی که تنها دومیانه و ارتفاع نظیر ضلع سوم آن معلوم است؟

لایک ها
82
پاسخ : رسم مثلث با دومیانه و ارتفاع آن؟

سوال حل شده بگیر حالا از محل برخورد میانه ها با ضلع ها عمود بزن پایین حالا این دو مثلث قابل رسم اند بعدم محل برخورد دو میانه رو به هم وصل کن طبق عکس تالس موازیه قاعدس پس قاعده رو هم میتونی به دست بیاری حالا رسمش کن البته اگه با فرمول و حل دستگاه سه معادله سه مجهول میرفتی راحت تر بودی

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
0

سلام بچه ها من یکشنبه امتحان هندسه دارم . معلممونم گفته سخت میده لطفا به دو سوال من پاسخ دقیق بدین که بفهمم . مرسی

1)
چه جوری میتونیم مثلثی رارسم کنیم درصورتی که تنها دومیانه و ارتفاع نظیر ضلع سوم آن معلوم است؟

2)چجوره میتونیم مثلثی رو با معلوم بودن تنها سه ارتفاعش رسم کنیم؟​

لایک ها
82

خب یه مثلثی با معلومات بالا رسم کن اینم یه تناسب سادس که به دست اوردم برای اصلاعش بعد روی ارتفاع dk از مثلثی که به دست اومده مثلا dg رو مساویه h[SUB]a[/SUB] جدا کن خطی از g به موازات ef رسم کن که de ,df رو در b,c از مثلث مطلوب abc قطع میکند و راس سومشم یعنی a بر d منطبق شرط های نامساوی مثلث هم براش برقرار کن تا دیگه مشکلی پیش نیاد

zz_torna2

New Member
لایک ها
254

to mohammadreza :بینهایت مثلث میشه با اون تناسبا کشید!:3:
یه راه حل ساده:4:
از اتحا زیر میشه مساحت رو حساب کرد:

حالا هم راحت با مساحت و ارتفاع میشه طول هر ضلع رو حساب کرد و کشید.:3:

لایک ها
82

to mohammadreza :بینهایت مثلث میشه با اون تناسبا کشید!:3:
یه راه حل ساده:4:
از اتحا زیر میشه مساحت رو حساب کرد:

حالا هم راحت با مساحت و ارتفاع میشه طول هر ضلع رو حساب کرد و کشید.:3:
اصلا روش رسم این سوال به روش رسم مثلثی که از تناسب به دست اوردم داره شما هم از روی محاسبه دارین رسم میکنین خب این که رسم نشد که دستگاه حل کنیم یا فرمول بنویسیم این حلی که من دادم حل هندسیه و به طور کلی روش رسم این مثلث به روش رسم مثلث تناسبی بستگی داره نظری دارید ؟:89:

بالا