ye gij

New Member
لایک ها
9
پاسخ : روش 3 گام برای حل فصل 1 شیمی 3

ممنون دوست خوبم.توضیحی که شما دادین یکی از مشکلات اساسی من بود که کم کم داشتم از حل مسائل فصل1نا امید میشدم.
من همیشه فکر میکردم بچه ها برای حل مسئله ها یه روشای خاصی دارن که فوری به جواب میرسن.واقعا ممنون.فقط یک سوال؟
برای شیمی 3 همه بهم گفتن مبتکران بخر.خیلی خوبه.ولی الآن میبینم تستای تالیفی وگیج کننده زیاد داره.به نظرتون چیکار کنم؟کدوم تستاشو حل کنم بهتره؟
باید کتاب دیگه ای بخرم؟؟
من با مسائل مشکلی ندارم.ولی الآن که میخوام بدون ماشین حساب حل کنم خیلی برام سخت شدن........
عزیزم اینو که یکی از رتبه های برتر ریاضی تو سایت قلمچی گفته بود کار درستی نکردی

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

ممنون دوست خوبم.توضیحی که شما دادین یکی از مشکلات اساسی من بود که کم کم داشتم از حل مسائل فصل1نا امید میشدم.
من همیشه فکر میکردم بچه ها برای حل مسئله ها یه روشای خاصی دارن که فوری به جواب میرسن.واقعا ممنون.فقط یک سوال؟
برای شیمی 3 همه بهم گفتن مبتکران بخر.خیلی خوبه.ولی الآن میبینم تستای تالیفی وگیج کننده زیاد داره.به نظرتون چیکار کنم؟کدوم تستاشو حل کنم بهتره؟
باید کتاب دیگه ای بخرم؟؟
من با مسائل مشکلی ندارم.ولی الآن که میخوام بدون ماشین حساب حل کنم خیلی برام سخت شدن........
چی گفته بود؟؟؟؟
متوجه منظورتون نشدم درست!!!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام.ببخشید. الان متوجه پست تون شدم.

یه سوال میپرسم.

شما میخوایید از هر 13 سوال مسئله کنکور به هر 13 تاش پاسخ درست بدید؟ یا 12 تاش کافیه؟

اگه 13 رو میخوایید مبتکران بگیرید.تازه یه نکته.حل 13 سوال مسئله کنکور به کمک کتاب مبتکران شرط لازمه نه شرط کافی.توی کشور هز ساله حدود 10000 نفر کتاب بهمن بازرگان رو میزنن ولی میانگین پاسخ گویی به سوالات مسئله قطعا زیر 6 هستش.شاید کلا 10 نفر در کل کشور موفق بشن به هر 13 سوال جواب بدند.گفتم در بدترین حالت ممکنه 1 سوال عجیب غریب بدند(که عمرا نمیدند) که تازه شاید مشابه یکی از 100 تست فوق خفن بهمن باشه.

من یه چیزی رو توی پستم نوشتم شما اصلا دقت نکردید که این سوال رو پرسیدید.گفتم شما روند مسائل چهار پنج سال اخیر کنکور رو مشاهده کنید می بینید که هیچ تفاوت چشمگیری با هم نکرده اند.پس عقل سلیم چی میگه؟ تمام سوالات کنکور داخل و خارج ریاضی و تجربی از سال 85 به این ور رو بزنید.

کلا میشه 32 دوره. هر دوره هم از 13 سوال مسئله فکر کنم 6 تاش استوکیومتری و محلول باشه. پس شما همین الان که دارید تستای فصل 1 شیمی 3 رو میزنید 192 سوال کنکور مفت در اختیارتونه؟ آیا کافی نیست؟

باز هم تکرار میکنم.کسایی که در کنکور مثلا درس شیمی رو بالای 80 میزنن اصلا کسایی نیستند که سوالات سخت رو بلدند یا با روش های عجیب وغریب سوالات رو حل میکنند.فقط همون روش های عادی رو سریعتر اجرا میکنند که این هم به جز تمرین هیچ راهی نداره.سعی کنید از تمرین کردن نترسید.
دیگه هر چیشو بلد بودم میزنم.13 تاشد که چه بهتر

شبنم خانوم میشه این روشو یه کوچولو توضیح بدین؟راستی در مورد کتاب چون چاپ
جدید دو جلدیوحجیم بود من چاپ نودشو پیدا کردم کم حجمو مفید اگه کسی اونو
با جدیدش مقایسه کرده ممنون میشم نظرشو بگه.:p
صفحه 178 کتاب مبتکران توضیح با مثال داده.
چندتا کسر داده که راستش من نمیدونم چطور بنویسمشون.چون نمیشه.....
ولی این کسر ها تقریبا یه جور تناسبن.با توجه به اطلاعات سوال خودتون باید تشخیص بدین که از کدوم کسرا استفاده کنید.

Dimond96

New Member
لایک ها
373

توی مبتکران روش (کسر های پیش ساخته)روتوضیح داده.خیلی روش خوبیه.امتحانش کن.سریع تر به جواب میرسونتت...
نوشتن راه حل مشکلی نداره مشکل از اونجایی شروع می شه که عددها از یه حدی ساده تر نمی شن!!! اونم تو درسای دیگه در این حد وحشتناک نیست ولی نمی دونم چرا تو شیمی اینطوریه؟!!

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

سلام دوست عزیز.

اون رتبه برتر اگه خدا قبول کنه خودم هستم.اون مطلب رو هم اول توی آیریسک نوشته بودم بعد توی پیج کانونم کپی کردم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

نوشتن راه حل مشکلی نداره مشکل از اونجایی شروع می شه که عددها از یه حدی ساده تر نمی شن!!! اونم تو درسای دیگه در این حد وحشتناک نیست ولی نمی دونم چرا تو شیمی اینطوریه؟!!
چاره ای نیست.اینقدر باید حل کنیم تا دستمون راه بیفته.من خودم الآن هر مسئله رو تو 5-10 دقیقه حل میکنم.وحشتناکه...

سلام دوست عزیز.

اون رتبه برتر اگه خدا قبول کنه خودم هستم.اون مطلب رو هم اول توی آیریسک نوشته بودم بعد توی پیج کانون کپی کردم.
ببخشید الآن جریان چیه؟
من گیج شدم.

BiotechMania

New Member
لایک ها
253

1-

خب همون طور که میبینید ک.م.م Fe میشه 2 و هیدروکلریک اسید میشه 1 و ....

2- نه.درست گفتم.ک.م.م دو تا عدد میشه حاصلضرب دو عدد تقسیم بر ب.م.م شون

3- 100 درصد بلی.منتها باز یه دام هم میشه چید.مثلا توی واکتشی که در جواب سوال 1 نوشتم یه دام وجود داره.من از کجا گفتم ظزفیت آهن 2 هستش؟؟ از نگاه کردن به سمت راست واکنش.در ضمن اگه دقت کنی متوجه میشی که واکنش های جابجایی یگانه اصلا نیازی به این روش ندارند و با روش کتاب هم زیر 10 ثانیه موازنه میشن.گیر اصلی بچه ها سر جابجایی دو گانه هاست.
سلام...
خیلی ممنونم که این روش رو یاد دادین اما یه مشکل بزرگ پیش اومده برام!!!!
شما منظورتون از ک.م.م مگه اعدادی که زیر فرمول شیمیایی هست یا به عبارتی زیروندها توی واکنش دهنده نیست؟! طبق این جمله تون میگم:
.
90 درصد واکنشهایی که توی کنکور میدند واکنش دو تا ترکیب یونی یا دو تا اسید و باز یا یه عنصر و یه ترکیب یونیه.اگه سمت چپ واکنش داشته باشیم ماده a با b واکنش میده نسبت ضریب استوکیومتری a به b میشه ک.م.م زیروند های ترکیب یونی b به ک.م.م زیروندهای ترکیب یونی a.خیلیا این موضوع رو نمی دونن و حدود 1 دیقه رو توی کنکور از دست میدند..
خب اونوقت تو اینجا که باید ک.م.م آهن بشه 1 و همچنین HCL بشه 1 آخه!!!!

اگه منظورتون از ک.م.م هم ظرفیت واکنش دهنده ها باشه که باید طرف دوم واکنش رو بنویسیم که آخه تا اگه بخوایم نسبت های مولی رو پیدا کنیم!!
مگه نه؟!:217:

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

سلام...
خیلی ممنونم که این روش رو یاد دادین اما یه مشکل بزرگ پیش اومده برام!!!!
شما منظورتون از ک.م.م مگه اعدادی که زیر فرمول شیمیایی هست یا به عبارتی زیروندها توی واکنش دهنده نیست؟! طبق این جمله تون میگم:
.
90 درصد واکنشهایی که توی کنکور میدند واکنش دو تا ترکیب یونی یا دو تا اسید و باز یا یه عنصر و یه ترکیب یونیه.اگه سمت چپ واکنش داشته باشیم ماده a با b واکنش میده نسبت ضریب استوکیومتری a به b میشه ک.م.م زیروند های ترکیب یونی b به ک.م.م زیروندهای ترکیب یونی a.خیلیا این موضوع رو نمی دونن و حدود 1 دیقه رو توی کنکور از دست میدند..
خب اونوقت تو اینجا که باید ک.م.م آهن بشه 1 و همچنین HCL بشه 1 آخه!!!!

اگه منظورتون از ک.م.م هم ظرفیت واکنش دهنده ها باشه که باید طرف دوم واکنش رو بنویسیم که آخه تا اگه بخوایم نسبت های مولی رو پیدا کنیم!!
مگه نه؟!:217:
با سلام.

منظورم از ک.م.م ، ک.م.م زیروندهای آنیون و کاتیون بود.حالا آنیون و کاتیون مون تک اتمی باشند یا چند اتمی.اهمیتی نداره.مهم بار یا همون زیروند کل مجموعه آنیون یا کاتیونه.

---------
خب الان اینجا یه نکته خیلی خیلی ریزی وجود داره که اگه یکبار بدونیدش دیگه تا آخر عمر یادتون نمیره.

توی کتاب درسی ما آهن با ظرفیت یک نداریم.در ضمن وقتی هم به صورت اتمی وارد واکنش میشه ما اون رو با زیروند نمی نویسیم.

توی کتاب آهن با ظرفیت دو و سه داریم.اون نکته هه رو الان میگم.در همه واکنشهای جابجایی دوگانه و یگانه کتاب درسی فلزات با کمترین ظرفیت خودشون وارد واکنش میشن.پس تا لحظه ای که طرف دوم واکنش رو به ما ندادند ما باید فرض کنیم آهن با ظرفیت 2 داریم.مگه اینکه توی کنکور یه جوری به ما بفهمونن که در طرف دوم واکنش آهن با ظرفیت 3 داریم.پس اون موقع مجبوریم آهن سمت چپ واکنش رو هم سه ظرفیتی در نظر بگیریم.

پس با توضیحاتی که دادم اصلا لازم نیست طرف دوم واکنش رو برای موازنه سمت چپ واکنش بنویسید.البته همون طور که گفتم ما فقط نسبت مولی دو تا واکنش دهنده رو پیدا میکنیم نه عدد موازنه شده شون.

حدودا ده تا واکنش واسه خودتون مثال بزنید کامل متوجه میشید من چی گفتم.

نیوشا

New Member
لایک ها
0

سلام بچه ها
خداییش اگر کسی میخاد شیمی رو تو کنکور 100 بزنه بره دی وی دی های استاد محمد عسگری رو بگیره
انصافا ترکونده

تا حالا به سایت www.farayand-pasokh.com سر زدید؟؟؟؟؟
شیمیشو خیلی تکنیکی گفته
من خودم تو کنکور 92 صد زدم.همیشه استاد عسگری عزیزو دعا میکنم

مبتکران کتاب خوبیه اما فقط برای فهم مطالب نه حل تست
برای 100 زدن شیمی باید علاوه بر مفهوم ((تکنیک حل تستی)) بلد باشی
بهت توصیه میکنم دی وی دی های آقای عسگری رو بگیر
محشره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سلام بچه ها
خداییش اگر کسی میخاد شیمی رو تو کنکور 100 بزنه بره دی وی دی های استاد محمد عسگری رو بگیره
انصافا ترکونده

شیمیشو خیلی تکنیکی گفته

محشره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما که زبونمون مو در آوورد از بس گفتیم که فلان کارو نکنید....بابا بخدا لازم نیست این همه وقت و پولتون رو صرف این سی دی ها کنید...اگه کسی واقعا برای 100 شیمی میخواد بخونه کافیه روی متن کتاب درسی تسلط داشته باشه+مهارتی به نام مهارت حل مسئله که اگه یه سوال 10 خطی دید نترسه با خودش بگه چقد خوبه که سوال به این ماستی دادن(چون اکثر سوال های بلند جواب کوتاه دارن مثله کنکور امسال که از استئاریک اسید سوال داده بود!)

نیوشا

New Member
لایک ها
0

این روش ها جوابگو نیست
برای درک شیمی و پاسخ به تست هاش فقط یک راه خوب هست
اونم دی وی دی های استاد(((محمد عسگری)))
مثل من که دیدمو شیمی کنکورو100%زدم
اینم سایتشونwww.farayand-pasokh.com

چی گفته بود؟؟؟؟
متوجه منظورتون نشدم درست!!!!

دیگه هر چیشو بلد بودم میزنم.13 تاشد که چه بهتر

صفحه 178 کتاب مبتکران توضیح با مثال داده.
چندتا کسر داده که راستش من نمیدونم چطور بنویسمشون.چون نمیشه.....
ولی این کسر ها تقریبا یه جور تناسبن.با توجه به اطلاعات سوال خودتون باید تشخیص بدین که از کدوم کسرا استفاده کنید.
این روش ها جوابگو نیست

من هم قبلا همین فکرو میکردم این تجربه کسیه که شیمی رو 100 زده
((((مهارت فهم مسئله با حل تست فرق داره))))
اما استئاریک اسید: سوالی بود که من در 12ثانیه به اون جواب دادم.!!

سلام بر شما دوستانه گل آیریسکی ! خوبین ؟
من یه سوالی داشتم که خیلی ذهنمو مشغول کرده و حدس زدم اینجا بتونین جوابمو بدین. چند روز پیش یکی از دوستام به من گفت که یه کلاس شیمی میره که معلمش وعده داده سوالای فصل 1 رو بدونه نیاز به نوشتنه واکنش بهشون یاد بده !!! گفتم مگه میشه ؟؟؟یعنی این روشی کشف کرده که بهمن بازرگانی هم کشف نکرده ؟؟؟ گفت منم شک کردم آخره کلاس ازش پرسیدم.گفت آره بهتون میگم.منم حدس زدم بهش گفتم لابد میخواد ضریبارو 1 در نظر بگیرین بعد مضربشو تو گزینه پیدا کنین.گفت نمیدونم والله !

خیلی کنجکاو شده بودم.با خودم گفتم بیام نت یه سرچی بزنم ! و با روشی به اسمه 3گام مواجه شدم ! اول فکر کردم بسکتباله ولی بعد مطمئن شدم ! این لینک رو ببینین :

لینک

اینم یو آر الش : معرفی روش حل مسائل استوکیومتری به روش سه گام | شیمی دبیرستان و کنکور :: Chem-Pic ::

همونطور که میبینین ، سایته هیچ توضیحی نداده !!! فقط مزیت هاشو نوشته ! گفتم شاید کسی اینجا باشه که چیزی از این شنیده باشه.من که فکر کنم سرکاریه !!! آخه چه جوری میشه با نادیده گرفتنه یه کسر سوالی رو حل کرد که توی گزینه ها ممکنه به عنوانه تله گزینه ای رو هم که با در نظر گرفته کسره یک یکم حل میشه هم گذاشته باشن ؟؟؟

ممنون از همگی
این روش ها جوابگو نیست
اینم سایتشونwww.farayand-pasokh.com:5:

Rezvan.gh

Active Member
لایک ها
132

شیمیشو خیلی تکنیکی گفته

محشره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

این روش ها جوابگو نیست

من هم قبلا همین فکرو میکردم این تجربه کسیه که شیمی رو 100 زده
((((مهارت فهم مسئله با حل تست فرق داره))))
اما استئاریک اسید: سوالی بود که من در 12ثانیه به اون جواب دادم.!!

این روش ها جوابگو نیست
اینم سایتشونwww.farayand-pasokh.com:5:
""""92 یا 100؟!؟!؟"""" اینا همش تبلیغاته محضه!فقط باید تمرین کرد!

Rmohsen

New Member
لایک ها
19

من یه سوالی داشتم که خیلی ذهنمو مشغول کرده و حدس زدم اینجا بتونین جوابمو بدین. چند روز پیش یکی از دوستام به من گفت که یه کلاس شیمی میره که معلمش وعده داده سوالای فصل 1 رو بدونه نیاز به نوشتنه واکنش بهشون یاد بده !!! گفتم مگه میشه ؟؟؟یعنی این روشی کشف کرده که بهمن بازرگانی هم کشف نکرده ؟؟؟ گفت منم شک کردم آخره کلاس ازش پرسیدم.گفت آره بهتون میگم.منم حدس زدم بهش گفتم لابد میخواد ضریبارو 1 در نظر بگیرین بعد مضربشو تو گزینه پیدا کنین.گفت نمیدونم والله !

خیلی کنجکاو شده بودم.با خودم گفتم بیام نت یه سرچی بزنم ! و با روشی به اسمه 3گام مواجه شدم ! اول فکر کردم بسکتباله ولی بعد مطمئن شدم ! این لینک رو ببینین :

لینک

اینم یو آر الش : معرفی روش حل مسائل استوکیومتری به روش سه گام | شیمی دبیرستان و کنکور :: Chem-Pic ::

همونطور که میبینین ، سایته هیچ توضیحی نداده !!! فقط مزیت هاشو نوشته ! گفتم شاید کسی اینجا باشه که چیزی از این شنیده باشه.من که فکر کنم سرکاریه !!! آخه چه جوری میشه با نادیده گرفتنه یه کسر سوالی رو حل کرد که توی گزینه ها ممکنه به عنوانه تله گزینه ای رو هم که با در نظر گرفته کسره یک یکم حل میشه هم گذاشته باشن ؟؟؟

ممنون از همگی
این روش سه گام وجود داره ولی همیشه درست کار نمیکنه 1

2 مبتکر این روش و صاحب اون سایت معلم خودمه ولی خوب من خودم به شخصه ترجیح می دم فرآیندا رو حفظ کنم سریع تر باور کنید

لایک ها
0

لینک

ممنون از همگی
بله......حالا که دیدین شده....من دانش آموز همون دبیر هستم....آقای محمدی....بله...
ایشون روشی رو پیدا کردند که حتی آقای بازرگان هم به اون نرسیده....
یعنی دیگه کسی تو ایران نیست که کارش از بهمن بازرگان بهتر باشه؟؟؟
آقای محمدی خیلی دبیر خوبی هستن و همه چی رو مفهومی توضیح میدنحتی استوکیومتری رو..
یه ماه پیش روش سه گام رو یاد گرفتیم....عالیییییییییییییه....
بعدشم شما که انتظار ندارین دبیر محتر روش استوکیومتری رو بیان تو سایت بزارن؟؟؟

صلوات

New Member
لایک ها
104

دختر خانم بعضی از معلما هنوز شناخته نشدند مثلا همین معلم شما
شما نمیتونین بگین که چه کسی از همه بهتر هست

بالا