ریاضی یا تجربی؟

لایک ها
4
سلام دوستان...من سال اول دبیرستانم ولی هنوز واسه انتخاب رشته ام دودلم...نمره های درس های اختصاصیم بالا هستن(19تا20)...خودم بیشتر به تجربی علاقه دارم ولی بعضی از اطرافیانم میگن که تجربی ریسکش بالاست برو ریاضی...نمیدونم چه کار کنم...؟ میترسم برم تجربی و شکست بخورم...میشه راهنماییم کنید تا درست انتخاب کنم؟

penta

New Member
لایک ها
476
پاسخ : ریاضی یا تجربی؟

سلام دوستان...من سال اول دبیرستانم ولی هنوز واسه انتخاب رشته ام دودلم...نمره های درس های اختصاصیم بالا هستن(19تا20)...خودم بیشتر به تجربی علاقه دارم ولی بعضی از اطرافیانم میگن که تجربی ریسکش بالاست برو ریاضی...نمیدونم چه کار کنم...؟ میترسم برم تجربی و شکست بخورم...میشه راهنماییم کنید تا درست انتخاب کنم؟
نیلوفر جان منم مث توام ولی بزار بازم نظرمو بهت بگم:
ببین هر دو ریسکشون بالاست.
در تجربی تعداد شرکت کنندگان زیاده و رقابت سختتر
ولی در ریاضی تعداد کمنر و در نتیجه با یه رتبه بدتر نسبت به یه کسی که تجربی میخونه هم میتونه بره یه دانشگاه خوب
ولی آینده ی تجربی خیلی روشنه.
باید به علاقت نگاه کنی
ببینی کدوم رشته رو خیلی دوست داری.
بعد هم به استعدادت.تو کدوم یکی موفق تری
بعدشم به آیندشون.
در ضمن این به این معنی نی که هر کسی اختصاصی هاش(ریاضی و فیزیکش)بالاتر باشه حتما باید بره به ریاضی.
اگه اختصاصی هات خوب باشه اون وقت شانست برای قبولی تو یه دانشگاه خوب واسه تجربی میره بالا.
در ضمن نیلوفر جان این اصلا خوب نی که تو هنوز نتونستی تا الان هدفتو مشخص کنی.
اصلا نباید دودلی داشته باشی.
وقت کم داری ها.:123::53:

Kia 24

New Member
لایک ها
131

يه روز يه كسى به من گفت تو انتخاب رشته چند تا فاكتور اساسى وجود داره:
١. شغلى مى خواى در آينده بهش بپردازى.
٢. رشته اى كه مى خواى تو دانشگاه بخونى.
٣.درس هايى كه مى خواى تو دبيرستان بخونى.
البته من با همش موافق نيستم ولي خب كاملا بديهيه كه انتخاب رشته وقتى آگاهانه است كه با توجه به شغلى كه ميخواي با اون رشته بهش برسي صورت بگيره. البته در انتخاب شغل هم بايد به علاقه و استعدادت توجه كني.مثلا من خودم هم اولم.بعد از صحبت كردن جدي با چند نفر آگاه(يه وكيل،يه دانشجوي حقوق،يه دندانپزشك،يه مهندس عمران و يه فوق ليسانس متالوژى)به اين نتيجه رسيدم كه من براي وكيل شدن ساخته شدم.پس تصميم گرفتم برم انساني و به خاطر اين هدف امسال بايد مدرسمو(تيزهوشان)عوض كنم.حالا تو هم ببين دوس داري چه كاره بشي و بعد مطمئن شو كه انتخابت درسته.با چند نفر از شغل ها و رشته هاي مختلف حرف بزن.ولي در نهايت خودت بايد احساس كني كه به انتخاب درست رسيدى.ببخشيد كه خيلي حرف زدم.ولي همش لازم بود.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

يه روز يه كسى به من گفت تو انتخاب رشته چند تا فاكتور اساسى وجود داره:
١. شغلى مى خواى در آينده بهش بپردازى.
٢. رشته اى كه مى خواى تو دانشگاه بخونى.
٣.درس هايى كه مى خواى تو دبيرستان بخونى.
البته من با همش موافق نيستم ولي خب كاملا بديهيه كه انتخاب رشته وقتى آگاهانه است كه با توجه به شغلى كه ميخواي با اون رشته بهش برسي صورت بگيره. البته در انتخاب شغل هم بايد به علاقه و استعدادت توجه كني.مثلا من خودم هم اولم.بعد از صحبت كردن جدي با چند نفر آگاه(يه وكيل،يه دانشجوي حقوق،يه دندانپزشك،يه مهندس عمران و يه فوق ليسانس متالوژى)به اين نتيجه رسيدم كه من براي وكيل شدن ساخته شدم.پس تصميم گرفتم برم انساني و به خاطر اين هدف امسال بايد مدرسمو(تيزهوشان)عوض كنم.حالا تو هم ببين دوس داري چه كاره بشي و بعد مطمئن شو كه انتخابت درسته.با چند نفر از شغل ها و رشته هاي مختلف حرف بزن.ولي در نهايت خودت بايد احساس كني كه به انتخاب درست رسيدى.ببخشيد كه خيلي حرف زدم.ولي همش لازم بود.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببخشيد خودش اينجوري شد.هركاريشم مي كنم درست نميشه

لایک ها
4

ممنون از راهنمایی هاتون...کاربرkia 24 فکر میکنم مدارس سمپادی هم از امسال(سال تحصیلی92-93) رشته انسانی رو باید بزارن...مدرسه ما که میخواد بزاره...

Kia 24

New Member
لایک ها
131

ممنون از راهنمایی هاتون...کاربرkia 24 فکر میکنم مدارس سمپادی هم از امسال(سال تحصیلی92-93) رشته انسانی رو باید بزارن...مدرسه ما که میخواد بزاره...
ببخشيد شما ساكن كدوم شهر هستين؟آخه تو زنجان فقط يه مدرسه مناسب انساني داره.

لایک ها
4

تو تهران همه تیزهوشانا باید بزارن تا اونجا که من میدونم...خودمم اندیشه درس میخونم از شهرستانای تهران...

penta

New Member
لایک ها
476

مدرسه ی ما از امسال گذاشته بود.حدود 12-13 نفرم فک کنم دانش آموز داشت.

Kia 24

New Member
لایک ها
131

تو تهران همه تیزهوشانا باید بزارن تا اونجا که من میدونم...خودمم اندیشه درس میخونم از شهرستانای تهران...
خوش به حال تهرانيا.بازم هر امكاناتي براي تهراني هاست!زنجان يه مدرسه هست كه اونم گفته اگه به حد نساب برسه تشكيل ميشه

لایک ها
4

تو مدرسه ما هم قراره واسه انسانی از بیرون ورودی بگیرن...

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

چه جالب من برعکسم
عشق ریاضیم همه میگن توش هیچی نیست برو تجربی
میگن کسی که ریاضیش خوبه تو تجربی میتونه عالی باشه

penta

New Member
لایک ها
476

چه جالب من برعکسم
عشق ریاضیم همه میگن توش هیچی نیست برو تجربی
میگن کسی که ریاضیش خوبه تو تجربی میتونه عالی باشه
چرا برعکس باشی؟
خوب منم شرایطم عین توئه دیگه!:115:

لایک ها
3

بستگی به اینم داره که خودت بیشتر به چه درسی علاقه داری یا توش قوی تری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به هر حال فقط حرف خودت واسط مهم باشه منم کل خانواده ام میگن برو تجربی ریاضی ریسکش بالاس ولی من می رم ریاضی ..............................

wish...

New Member
لایک ها
142

به نظر خودم...

ب نظر من رشته ی ریاضی رشته ایه ک باید از ته ته ته دل بری سمتش....

بدون اینکه ب پول فکر کنی...
یا ب اینکه آخرش چیکاره میشی....
نمیدونم چرا...ولی اگه خالصانه بیای طرفش....ینی ب خاطر علاقه ی خودت(و نه فرار از زیست و...)همه چیزش برات آسون میشه...
و همینه ک ریاضی رو جذاب تر میکنه....

ی امتیازی ک این رشته نسبت ب تجربی داره اینه ک زحمتش نسبت ب تجربی(البته اگه ایده آلیست نباشی...)کمتره....

ولی خوب خیلی هم کم و کسری داره....و معمولا از لحاظ شغلی و مالی میلنگه....هر چند ک زندگی رو میچرخونه...
:90::90:
ولی شاید اگه همون نیرو رو بذاری رو تجربی چیز بهتری عایدت شه....

من ی جمله دارم ک تقریبا ب همه ی سال اولی هایی ک تو انتخاب رشته مشکل داشتن همینو گفتم:
((ببین دلت چی میگه و دنبال همون برو....اگه ب خاطر حرف بقیه چیزی رو انتخاب کردی...و بعد ب هر دلیلی توش موفق نشدی....اونوقته ک نه خودت رو و نه بقیه رو هیچ وقت نمیبخشی...و همیشه حسرت میخوری ک اگه ب حرف دلم گوش داده بودم...
:(:(:(
ولی اگه راه دلت رو پیش بگیری و بری....حتی اگه موفق هم نشدی....حداقل ته دلت ی رضایتی نسبت ب خودت داری....ک ب حرف دلت گوش دادی:93::48:))

بالا