ریشه تکاملی آواز خواندن پرندگان

لایک ها
2,256
با سلام دوستان.
به نظرتون ریشه تکاملی آواز خوندن پرندگان برای جلب جفت از کجا نشات میگیره ؟ :)

`Rick

New Member
لایک ها
35
پاسخ : ریشه تکاملی آواز خواندن پرندگان

سلام.
میشه یکم توضیح بدی؟

لایک ها
2,256

سلام.
میشه یکم توضیح بدی؟
با سلام خدمت شما :)
اینجا قراره با دوستان هم فکری بکنیم و ببینیم اصلا دلیل تکاملی شکل گیری رفتار آواز برای جلب جفت چی هست؟ :)
شما هم اگه با تکامل آشنایی دارین شرکت بکنید خوشحال میشم :)

fateme

New Member
لایک ها
175

شاید بین اون همه شاخ و برگ مادهه نمی تونسته نر مورد نظر رو درست و حسابی ورانداز کنه برای همین به یه چیز گوش کردنی نیاز داشته تا بتونه نر برتر خودش رو انتخاب کنه!:26:

لایک ها
2,256

شاید بین اون همه شاخ و برگ مادهه نمی تونسته نر مورد نظر رو درست و حسابی ورانداز کنه برای همین به یه چیز گوش کردنی نیاز داشته تا بتونه نر برتر خودش رو انتخاب کنه!:26:
عمیقتر فکر کن! :)

`Rick

New Member
لایک ها
35

سلام.
دوستان شاید پرندگان با هم دیگیه صحبت میکنند.

`Rick

New Member
لایک ها
35

سلام.
ولی فکر نکنم این جواب درستی باشه.

لایک ها
2,256

دوستا من نظرم اینه :
توی دایناسور ها نعره زدن یک عامل انتخاب جنسی بوده.یعنی افراد افرادی از جنس مقابل رو انتخاب میکردن که خوب نعره میزدن..... که نشون دهنده کیفیت ژن های خوب اون شخص بوده ( یه چیزایی مث دم طاووس )
حالا با تکامل میلیون ها ملیون ساله پرندگان از دایناسور ها نعره زدن اون ها تبدیل شده به آواز خوندن :) :) که یک جور امتداد یافته اون انتخاب جنسی نعره زدنه :)

Alice

New Member
لایک ها
189

دوستا من نظرم اینه :
توی دایناسور ها نعره زدن یک عامل انتخاب جنسی بوده.یعنی افراد افرادی از جنس مقابل رو انتخاب میکردن که خوب نعره میزدن..... که نشون دهنده کیفیت ژن های خوب اون شخص بوده ( یه چیزایی مث دم طاووس )
حالا با تکامل میلیون ها ملیون ساله پرندگان از دایناسور ها نعره زدن اون ها تبدیل شده به آواز خوندن :) :) که یک جور امتداد یافته اون انتخاب جنسی نعره زدنه :)
خب این درست ولی الان این سوال پیش میاد که چرا دایناسورایی که به نعره زدن نرها دقت کردن بقای بچه هاشون بیشتر تضمین شده؟
نظر من:اواز خوندن باید یاد گرفته بشه نرهایی که بهتر یاد گرفتن توانایی ذهنی بیشتری هم برای غذا پیداکردن ویا اشیانه سازی دارن پس بقای زاده ها
بیشتر تضمین میشه.درسته؟

لایک ها
2,256

خب این درست ولی الان این سوال پیش میاد که چرا دایناسورایی که به نعره زدن نرها دقت کردن بقای بچه هاشون بیشتر تضمین شده؟
نظر من:اواز خوندن باید یاد گرفته بشه نرهایی که بهتر یاد گرفتن توانایی ذهنی بیشتری هم برای غذا پیداکردن ویا اشیانه سازی دارن پس بقای زاده ها
بیشتر تضمین میشه.درسته؟
نخیر دوست من :) از نظر من قدرت نعره کشیدن به میزان ترشح هورمون های جنسی فرد مربوط بوده و ب همین جهت در زادآوری بیشتر تاثیر داشته :)

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

بیشتر تضمین میشه.درسته؟
اون قسمتي كه بولد كردم : نه ،اواز به ژن هم مربوط ميشه يعني ژن ها هم تو نوع و ريتم اواز دخيل هستن !
اگه چند تا پرنده از گونه هاي مختلف رو از بدو تولد (هنوز صداي والدين خودش رو نشنيده) وارد يه محيط ايزوله تك و تنها كنيم شروع به توليد صدا مي كنه كه ريتم اصليِ اون اواز برا هرگونه متفاوت هست ولي هنوز اون صداها منظم نشدن تا "اواز" بهش بگيم كه اين مربوط ميشه به اين مسئله كه محيط و ژن ها هر دو تو اواز پرنده ها دخيل هستن !!
ايده ي شما نقشِ ژن رو كلا هويج كرد .. :4:

بالا