سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهید...

20_sorour

New Member
ارسال ها
84
لایک ها
13
امتیاز
0
#1
اغلب كاربران كامپیوترهای شخصی از سرعت پایین سیستم‌های خود شاكی هستند و دائما به دنبال ارتقای قطعات داخلی و حافظه آنها هستند و هیچ چیز به اندازه سرعت پایین كامپیوترهای شخصی، كاربران را عصبانی نمی‌كند چرا كه كندی سیستم‌ها، اتلاف وقت و پرداخت هزینه‌های اضافی را برای كاربران به همراه خواهد داشت. به طوری كه كاربران مجبور می‌شوند، ساعت‌های بیشتری را در اینترنت بگذارنند و یا اینكه هزینه‌های بیشتری را صرف خرید قطعات داخلی پیشرفته تر كنند. به همین علت در این مطلب شما را با روش‌های ارتقای سرعت كامپیوترهای شخصی، بدون پرداخت هزینه‌های اضافی آشنا خواهیم كرد. از آنجایی كه بیشتر كامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز XP هستند، این توصیه‌ها تنها مورد استفاده كاربران این ویندوز پرطرفدار قرار خواهد گرفت.
در مرحله نخست باید ظرفیت Ram یا حافظه كامپیوترهای شخصی مورد بررسی قرار گیرد. برای این كار ابتدا دكمه Alt روی صفحه كلید را فشار داده و بر روی My Computer كلیك كنید و یا مستقیما به control panel بروید. تا بالا آمدن اطلاعات بر روی قسمت General منتظر بمانید. در صورتی كه ظرفیت رم رایانه شما ۲۵۶ مگابایت یا كمتر بود، بهتر است یك رم ۵۱۲ مگابایتی دیگر را به سیستم خود اضافه كنید. البته این كار كاملا اختیاری بوده و آن را به عنوان یك پیشنهاد موثر در افزایش سرعت تلقی كنید. اما در صورتی كه حافظه سیستم شما ۱ یا ۲ مگا بایت بود، بدون نیاز به ارتقای سیستم به توصیه‌های ما عمل كنید.
در مرحله بعدی باید برنامه‌های Start-up یا همان برنامه‌هایی كه با آغاز كار ویندوز فعال می‌شوند را تعیین كنیم. روش ساده برای تشخیص تعداد این برنامه‌ها، مشاهده نوار وظیفه پایین دسكتاپ است، دقت داشته باشید در كنار ساعت ویندوز‌، چه آیكون‌های دیگری وجود دارد.
در صورتی كه تعداد آنها بیش از چهار یا پنج برنامه بود، باید از لزوم وجود آنها در نوار وظیفه مطمئن شد. در این مكان اغلب برنامه‌های اینترنتی همچون مسنجر یاهو، MSN و Wnidows live، نرم‌افزارهای كاربردی و چاپگر دیده می‌شود كه وجود آنها اصلا لزومی ندارد و تنها كندی سرعت كامپیوترها را به همراه خواهند داشت. بنابراین تنبلی را كنار بگذارید و هر زمان كه به این برنامه‌ها احتیاج داشتید به صورت دستی به اجرای آنها بپردازید. برای اینكه بعضی برنامه‌های غیرضروری را موقتا غیرفعال كنید، ابتدا به قسمت Start رفته و گزینه Run را انتخاب كنید. در باكس خالی« msconfig» را نوشته و ok كنید. به قسمت Startup بروید. بسته به نوع سیستم شما و نرم‌افزارهایی كه در آن نصب شده است، گزینه‌هایی با نام‌های پیچیده‌ای دیده می‌شوند كه اكثر آنها تیك خورده‌اند. علامت كنار برنامه‌های غیرضروری را بردارید. البته دقت داشته باشید برنامه‌های مفید و ضروری همچون ضدویروس و ضدجاسوس سیستم خود را غیرفعال نكنید. پس از اتمام كار، بهتر است، كامپیوتر خود را Restart كنید. در صورتی كه برنامه‌ای را به اشتباه غیرفعال كردید، دوباره از گزینه Run در منوی استارت و تایپ همان كلمه وارد قسمت Start up شوید و كنار برنامه مورد نظر را تیك بزنید. توصیه می‌شود، در صورت نداشتن آگاهی كامل به قسمت‌های دیگر این پنجره وارد نشوید و هر بار پس از اعمال تغییرات ویندوز را Restart كنید.
روشی دیگر برای افزایش سرعت ویندوز Xp حذف جلوه‌های دیداری جدید در ویندوز است. برای اینكار بر روی گزینه My Computer كلیك راست كرده و Properties را انتخاب كنید. در قسمت Advanced بر روی گزینه Setting باكس Performance كلیك كنید. در همان قسمت Visual Effect، گزینه Adjust For best performance را انتخاب كنید و Apply كنید.
با انتخاب این گزینه شكل ظاهر ویندوز شما تغییر كرده و به صورت نسخه‌های قدیمی‌تر تبدیل می‌شود. این امر موجب افزایش سرعت عملكرد ویندوز خواهد شد. به‌طور حتم، كاربران سرعت را به زیبایی ویندوز خود ترجیح می‌دهند
 
بالا