Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119
سلام دوستان من سه تا سوال فیزیک داشتم که به چنتا معادله رسیدم نتونستم حلش کنم اگه میشه کمک کنید تا مشکلم برطرف شه. چون تو تغییر متغیر خیلی مشکل دارم من

اولین سوال

تو این سوال که معلوم هست سوال رودخانه هست گفته زمان طی مسافت S رو با سرعت اب بر حسب رمان های دیگه تو عکس زیر توضیح دادم.

........................................................................................................................................................................
سوال دوم اینه که بازم همون رود خونه هست اما این بار میخواد زاویه الفا خلاف جریان اب بده تا مستقیم به نقطه رو به رو برسه. اینم اطلاعات در عکس زیر

...............................................................................................................................
سوال سوم هم که اخرین سوال هست همون رودخونه هست با این که مسیر مورب هست و میخواد بره و برگرده حالا از ما u و بتا زاویه بین مسیر و سرعت قایق هست رو میخواد در ضمن ما فقط t که مجموع زمان رفت و برگشت هست رو داریم نه هم تی یک و تی دو فکر کنم تو عکس اشتباه نوشتم. اینم عکس

اقا لطفا جواب بدید. اگه هر اظلاعاتی لازم داشتید بگید یا پ.خ بدید. خیلی لازم دارم ممنون.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

برای سومی فکر کنم بتونید از این فرمول استفاده کنید برای زمان کل هست:

لایک ها
314
پاسخ : سه سوال در تغییر متغیر (‌لظفا کمک کنید )

سلام .
سوال 1 (t3=2t1t2/(t1-t2
جای s در هردو معادله بزار وی2تی3 . سپس وی2 به وی1 را از معادلاتت حذف کن و از حل سوال لذت ببر .

سوال 2 : از تقسیم معادله 2 بر 4 آلفا بدست می آید . از معادله ی 1 v بدست می آید . با جایگزاری در معادله ی 3 u در می آید . L هم به عهده ی شما .

سوال 3 : u را از معادله ی 1 بدست آور ودر معادله ی 2و3 قرار بده . سپس t1 , t2 را از معادله ی 2و3 بدست آور و در معادله ی 4 جایگذاری کن . با حل کردن معادله ی درجه 2 cot بتا در میاد . u هم به عهده ی خواننده .

آخرین ویرایش توسط مدیر

Aref Physics

New Member
لایک ها
224

میشه بگید سوال ها دقیقا چی هستن یا از کجا هستن؟

ممنون میشم

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

میشه بگید سوال ها دقیقا چی هستن یا از کجا هستن؟

ممنون میشم
والا کتاب مال زبوف و شالنوف هست البته خلاصه سوال رو نوشتم اما اگه کتاب رو ندارید بگید بزاریم. خیلی ممنونن. راستی لطفا دفعه بعد پست ضمیمه کنید که طرف بفهمه به سوالش پاسخ دادید.

شما مال هاشمی نژاد هستید تا حالا نمیدونستم خوش به سعادتون واقعا از خدامه تو یه مدرسه باشم که به جای مزخرفات دو تا چیز درست درمون یاد بدن.

Aref Physics

New Member
لایک ها
224

کتاب رو ندارم اگه لینکی چیزی ازش دارید بذارید

دوست عزیز الان تعریف شما از مزخرفات چیه دقیقا؟

ما هم عربی و زبان و ادبیات و زبان فارسی و جغرافی داریم.

شما هم دارید.

راستی یک سوال
این کتاب سطح سوالاش چطوریه؟
ارزش داره وقت بذارم روش؟

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

کتاب رو ندارم اگه لینکی چیزی ازش دارید بذارید

دوست عزیز الان تعریف شما از مزخرفات چیه دقیقا؟

ما هم عربی و زبان و ادبیات و زبان فارسی و جغرافی داریم.

شما هم دارید.

راستی یک سوال
این کتاب سطح سوالاش چطوریه؟
ارزش داره وقت بذارم روش؟
10 و 15 و 16 هست که رو دوتا عکس الان گزاشتم تو زیپ خدمت دوستان فقط سریع میخوامش معلم جبرمون اولی رو حل کرد اما نگفت راه حلش چیه چون به قول خودش وقت نداشت.

حالا چرا ناراحت میشید من که به شما توهینی نکردم. من گفتم خوش به حالتون به دلیل اینکه اولا تو مدرسه مثل شما میتونید بالاتر از سطح خودتون یاد بگیرید یا بعضا یاد میدن اما تو دولتی نه متاسفانه من برم از معلم بپرسم مثلا هاپربولیک چیه میگه برو بچه درسای خود رو پاس کن این رو منی میگم که تو مدرسه اسم و رسمی دارم البته تعریف از خود نباشه دارم میگم نگید من تنبل هستم اینو گفته.
دوم معلماتون خوب هستن ما یک معلم داریم که تمام مدرسه رو به افتضاح کشیده نمیگم چه معلمی باید فضایل گرامیشون بگم سوال میفروشن و تا کلاس خصوصی نگیرید نمره نمیدن.
سوما من درسای عمومی رو گفتم چون میدونم تو سطح بالاها بیشتر تمرکز رو تخصصی هست. خداییش قبول دارید اگه بگم رقابت المپیاد بین دبیرستان های تاپ هست ؟ چون پول دارن معلم معرکه میگیرن اما ما بد بخت .... ای بابا!!!! المپیاد اومد تا کسانی که واقعا میتونند خوشون ررو بالا بکشند اما حالا دست کسی هایی افتاده که اکثرا پول داشتن! دروغ میگم؟ برای مثال من به اقای x که مدال دار المپیاد هست پیام میدم چنتا سوال میپرسم بعد سومین سوال رو جواب نمیدم اما بعد با همون ایمیل براشون میل میفرستم برای کلاسهاشون دقیقا 1.5 ساعت بعد جواب میدم. واقعا این از دشنامی که بدن بدتر است.
من شما رو تشویق کردم و ارزوی موفقیت کردم براتون پس من چیز بدی به شما نگفتم اگه ا.ضاع رو به راه بود منم سمپادی بودم اما... از دبستان بچه ها تفنگ میخواستن از خدا من مدرسه سمپاد!!! اما در کل گفتم. راستی مدرسه بو علی 1 که من هستم از بهترین ها هست همین الان و پا به پا با ابن سینا شیراز داره رقابت میکنه. ابن سینایی که تو شیراز حتی یه جورایی کشور اسم و رسم داره. همچنین با مدیریت عالی داره خیلی عالی.

کتابه ای سلام میرسونه! برای مرحله اول هست که ای خوبه یه جورای خلاصه دوره درسی هست خودم پیداش کردم البته الان فکرنکنم گیرتون بیاد!!!

اینم لینک حجمش 3مگ هست:Watch Physics zip

Aref Physics

New Member
لایک ها
224
پاسخ : سه سوال در تغییر متغیر

نیت خاصی نداشتم.

با آرزوی موفقیت

یاحق

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119
پاسخ : سه سوال در تغییر متغیر

نیت خاصی نداشتم.

با آرزوی موفقیت

یاحق
فکرکنم میخواستید سوال بنده حقیر رو جواب بدید!!!!!

سلام .
سوال 1 (t3=2t1t2/(t1-t2
جای s در هردو معادله بزار وی2تی3 . سپس وی2 به وی1 را از معادلاتت حذف کن و از حل سوال لذت ببر .

سوال 2 : از تقسیم معادله 2 بر 4 آلفا بدست می آید . از معادله ی 1 v بدست می آید . با جایگزاری در معادله ی 3 u در می آید . L هم به عهده ی شما .

سوال 3 : u را از معادله ی 1 بدست آور ودر معادله ی 2و3 قرار بده . سپس t1 , t2 را از معادله ی 2و3 بدست آور و در معادله ی 4 جایگذاری کن . با حل کردن معادله ی درجه 2 cot بتا در میاد . u هم به عهده ی خواننده .
میشه تو یک برنامه یا سایتی به صورت فرمولی بنویسید فکرکنم هردوش درسته به جز اولی! ببخشید من تازه فهمیدم به من جواب دادید واقعا ممنونم اما لطفا فرمولی بنویسید نمیدونید چجوری بگید راهنماییتون کنم

لایک ها
314

10 و 15 و 16 هست که رو دوتا عکس الان گزاشتم تو زیپ خدمت دوستان فقط سریع میخوامش معلم جبرمون اولی رو حل کرد اما نگفت راه حلش چیه چون به قول خودش وقت نداشت.

حالا چرا ناراحت میشید من که به شما توهینی نکردم. من گفتم خوش به حالتون به دلیل اینکه اولا تو مدرسه مثل شما میتونید بالاتر از سطح خودتون یاد بگیرید یا بعضا یاد میدن اما تو دولتی نه متاسفانه من برم از معلم بپرسم مثلا هاپربولیک چیه میگه برو بچه درسای خود رو پاس کن این رو منی میگم که تو مدرسه اسم و رسمی دارم البته تعریف از خود نباشه دارم میگم نگید من تنبل هستم اینو گفته.
دوم معلماتون خوب هستن ما یک معلم داریم که تمام مدرسه رو به افتضاح کشیده نمیگم چه معلمی باید فضایل گرامیشون بگم سوال میفروشن و تا کلاس خصوصی نگیرید نمره نمیدن.
سوما من درسای عمومی رو گفتم چون میدونم تو سطح بالاها بیشتر تمرکز رو تخصصی هست. خداییش قبول دارید اگه بگم رقابت المپیاد بین دبیرستان های تاپ هست ؟ چون پول دارن معلم معرکه میگیرن اما ما بد بخت .... ای بابا!!!! المپیاد اومد تا کسانی که واقعا میتونند خوشون ررو بالا بکشند اما حالا دست کسی هایی افتاده که اکثرا پول داشتن! دروغ میگم؟ برای مثال من به اقای x که مدال دار المپیاد هست پیام میدم چنتا سوال میپرسم بعد سومین سوال رو جواب نمیدم اما بعد با همون ایمیل براشون میل میفرستم برای کلاسهاشون دقیقا 1.5 ساعت بعد جواب میدم. واقعا این از دشنامی که بدن بدتر است.
من شما رو تشویق کردم و ارزوی موفقیت کردم براتون پس من چیز بدی به شما نگفتم اگه ا.ضاع رو به راه بود منم سمپادی بودم اما... از دبستان بچه ها تفنگ میخواستن از خدا من مدرسه سمپاد!!! اما در کل گفتم. راستی مدرسه بو علی 1 که من هستم از بهترین ها هست همین الان و پا به پا با ابن سینا شیراز داره رقابت میکنه. ابن سینایی که تو شیراز حتی یه جورایی کشور اسم و رسم داره. همچنین با مدیریت عالی داره خیلی عالی.

کتابه ای سلام میرسونه! برای مرحله اول هست که ای خوبه یه جورای خلاصه دوره درسی هست خودم پیداش کردم البته الان فکرنکنم گیرتون بیاد!!!

اینم لینک حجمش 3مگ هست:Watch Physics zip
ببخشید این لینک مشکل اخلاقی داره .

فکرکنم میخواستید سوال بنده حقیر رو جواب بدید!!!!!

میشه تو یک برنامه یا سایتی به صورت فرمولی بنویسید فکرکنم هردوش درسته به جز اولی! ببخشید من تازه فهمیدم به من جواب دادید واقعا ممنونم اما لطفا فرمولی بنویسید نمیدونید چجوری بگید راهنماییتون کنم
فرمولی بلد نیستم . ولی اینم خوبه آ .

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

ببخشید این لینک مشکل اخلاقی داره .

فرمولی بلد نیستم . ولی اینم خوبه آ .
مشکل اخلاقیش چی هست اون وقت؟

نگاه شما نرم افزار Math Type 6.9 رو سرچ کن یا بیا این لینکش هست:http://dl2.soft98.ir/engineering/MathType.6.9.exe

یا اگه شما مرور گر کروم داری اینو بگیر خیلی عالی هست حجمشم کمه:DDuam Equation Editor رو تو کروم استور سرچ کن یا تو گوگل دانلوش میکنی بعد تمومه. من خودم اکثرا با همین کار انجام میدم خیلی عالی و سریع هست و مثل ورد هست.
خواشا نیاز دارم.

بالا