sohrab.rz

New Member
لایک ها
49
پاسخ : سوال از ایرودف

خودت راه حلتو بذار تا ببینیم چیش مشکل داره...

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

میدونی اشتباهت کجاست؟ :216: وقتی جهت نمودارتو برگردوندی و تانژانت رو جایگذاری کردی میبایس تو اون روابط مکانی ک براش نوشته بودبی هم، جهت شتاب گرانش و اینارو عوض میکردی.. حدس قوی میزنم ک اونا رو یادت رفته عوض کنی...

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

میدونی یه گاف کوچیکه که هرچی فکر میکنم نمی فهمم چیه !!
یه حدثی که میزنم اینه که با عوض کردن جهات +y یه منفی باید بیاد پشت یکی از این تانژانت ها که بالا نوشتم !
یه مثلث قایم الزاویه رو روی یه محور مختصات فرض کن،که اضلاع قایمه اش بر محور منطبق اند،وقتی جهت y رو عوض کنی،در tan یه منفی ضرب میشه،چون یکی از مولفه هاش تغییر علامت میده.
حالا نمی دونم این منفی رو باید ضرب در کدوم تانژانت ها کنم تو این دوتا رابطه:

چون بالاخره جواب یکیه دیگه،نه؟
پ.ن:اون رابطه مشکلی نداره،یا حداقل من اینطور فکر میکنم از معادله ی x به دستش اوردم
خوب همین ک خودت حدس هم میزنی خوبه! منتاها! مساله ر‌و اینطوری ک خودت میگی از اول حل کن... بدون توجه ب اون قبلیا ببین چی میاری...

لایک ها
11

محورهای ایکس وایگرگ روبه چه صورت واسه سوال گرفتین؟به نظرم اگه محورهارو به این شکل بگیری که محورایکسو موازی با وتر سطح شیبدار(منطبق برآن)ومحورایگرگو عمود برایکس بگیری بهتره.حالامعادلاتو توراستای ایکس وایگرگ بنویس ودرهربرخورد وقتی توپ به سطح برخوردمیکنه y=0بذارو تی رو دربیار وبذارتومعادله ایکس که فاصله بدس بیاد..

لایک ها
11

خب شما باید معادله سطحوبدست بیارین(درصورت استفاده ازمختصات دکارتی عادی عمود برزمین وموازی با آن)واونو بامعادله مسیرپرتاپه مساوی قراربدین ومعادله حاصلوحل کنین ببینین چی بدس میاد.حالا به نظرم همونی چرخاندن مختصاتی که گفتمو حل کنین خیلی بهتره این راه احتمال اشتباه زیادداره به نظرم.همون بهتره.

a-hashem

New Member
لایک ها
0

میشه سوال 22 همین کتابم حل کنید

لایک ها
2,386
بالا