سوال از دوره درسی فیزیک

Ali 76

New Member
لایک ها
14
سلام می خواستم بپرسم کسانی که کتاب دوره درسی بخش الکتریسیته را حل کرده اند.ایا در این بخش ترجمه ی اشتباه ندارد چون معلمم به من گفت این بخش را از کتاب دوره درسی حل نکنم چون ترجمه اش اشتباه است.نظر شما دوستان چیه؟

a-partovi

New Member
لایک ها
1,015
پاسخ : سوال از دوره درسی فیزیک

منظورت جلد تمرينها و مسائل هست ؟
اگه منظورت اينه، من تا حالا به اشتباه ترجمه بر نخوردم !
البته سيستم معادلاتش فرق داره کمی !

pymn_nzr

New Member
لایک ها
754

آره .. چون توی دستگاه گاوسی نوشته ، ما که توی si حل می کنیم ، باید یک اپسیلون صفر توی جوابهامون ضرب کنیم.

Ali 76

New Member
لایک ها
14

یه سوال دیگه ؟ چون معلمم می گفت اگر این بخش را حل کنیم باعث می شود که درس را اشتباه بفهمیم چون ترجمه اش اشتباه هست.شما دوستان با این مشکل برنخوردید؟

pymn_nzr

New Member
لایک ها
754

زیاد خوب توضیح نداده ... مثلا اینکه انرژی پتانسیل کره ای با بار Q رو نوشته kq^2/2r درست نوشته .... اما طوری توضیح داده که چند هفته داشتم به این فکر می کردم چرا توی مخرجش 2 داره ...

اگر انتگرال رو بلدی یا گریفیث رو تا فصل4 (به جز 3) خواندی ، میتونی بری سراغ دوره درسی...

من فصل الکتریسیته اش رو کامل حل نکردم ... نمیدونم شاید اشکالی هم داشته باشه...

آخرین ویرایش توسط مدیر

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

یه سوال دیگه ؟ چون معلمم می گفت اگر این بخش را حل کنیم باعث می شود که درس را اشتباه بفهمیم چون ترجمه اش اشتباه هست.شما دوستان با این مشکل برنخوردید؟
ترجمه اش ايرادي نداره و مسئله هاش هم بد نيست اما همونطور كه آقاي ناظر گفتن چون تو يه دستگاه ديگه حل ميكنه قيافه يه سري فرمولا و راه حل هاش شايد يكي نباشه و اين اذيت ميكنه.مثلا تو يه مسئله فقط معادلات اوليه رو مينويسه و ميگه از حل اين معادلات داريم......و جواب آخر رو مينويسه كه از اين نظر بده چون تو حل اون معادله ها ميشه كلي نكته ياد گرفت.واسه كسي كه تازه شروع كرده زياد خوب نيست ولي اگه يه كم راه افتاده باشيد ميتونيد مسئله هاش رو پارامتري حل كنيد و كار به عددا نداشته باشيد.البته بازم به خاطر همون تفاوت دستگاه ها شايد شكل جوابا فرق كنه

bemoniri

New Member
لایک ها
200

مشکل نداره بعضی سوالاش ابهام داره یعنی باید بری تهش نگاه کنی که واقعا چی رو میخواد از صورت سوال نمیشه فهمید!!!

بالا